PDA

Zobacz pełną wersję : Civic Vll gen. z silnikiem 1.7 diesel - jakie opinie ?



gregorb
19-11-07, 16:54
Jakie macie opinie o montowanym silniku 1.7 diesel w Hondzie Civic 5D rocznik 2003-2005 ? Podobno nie byly one sprzedawane w Polsce i nie wiem jak radza sobie serwisy z tymi silnikami. Dlaczego? Ostatnio zapytalem o to w serwisie w Olsztynie i serwisant powiedzial, ze sa to silniki Isuzu i sa one glownie montowane przez Opla. Swoich klientow z tymi silnikami kieruja w razie problemow do Opla...Opel nie chce brac sie chyba za bardzo za Hondy.

1. Czy slyszeliscie o jakichs problemach z tymi silnikami ? Jak wyglada sprawa z wyzej wspomnianym serwisem ?
2. Na co zwracac uwage w przypadku aut sprowadzanych ?
3. Jak wyglada spalanie tego auta ?
4. Ogolne odczucie zadowolenia: dynamika, halas we wnetrzu,...

agent
20-11-07, 12:16
W to że ASO nie chce się brać za te silniki to nie wierzę. Co do reszty pytań to są nawet aktualne tematy o tym. Z częściami jst tak że jak chce coś kupić to najczęściej muszę poczekać parę dni albo dopasować od opla ale zawsze można kupić.

jaco-j1
25-11-07, 09:06
Witam,posiadam honde 1,7 CTDI z 2004 r. auto przyjechało z Włoch,auto bardzo zadbane co dziwi że właśnie z Włoch,jak narazie jestem bardzo zadowolony,raz tylko o czym pisałem w innym poście podczas wyprzedzania silnik spadł z obrotów,auto postało pod domem 15 min. i wszystko wróciło do normy,spalanie komp po miejscu 5,3 na trasie podczas normalnej spokojnej jazdy 4,5 litr. auto bardzo rodzinne, b.wygodne ciekawy jestem ile ten silnik zrobi kilmtr. bez remontu to narazie tyle pozdrawiam wszystkich posiadaczy 1,7 CTDI

sparki72
26-11-07, 20:00
mam civica 1.7 cdti od roku,pali srednio 6 litrow,rzadnych problemow,w miare dobre osiagi,polecam na pewno lepszy od 1.4

Art
26-11-07, 23:03
Jak to jest że wam palą średnio 6 litrów? Mi wychodzi w cyklu mieszanym nawet 8l, na trasie ok 6. Wydaje mi się że to trochę za dużo. Jestem umówiony na diagnostykę w serwisie, zobaczymy czy coś w tej kwestii wykaże.

Ogólnie nie mam powodów do narzekań, choc zbyt wiele jeszcze nie przejechałem (ok 5 tyś km).

an6968
27-11-07, 11:01
Art faktycznie masz coś nie tak ja przejechałem 10 tys mam 1,6 Vtec jeżdzę przeważnie do pracy 20 km w jedną stronę w Wa-wie i raz w niesiącu 200km trasa ,spisuje sobie zużycie paliwa ,minimalne średnie 6,3 ; max 7,8.

tomborek
03-12-07, 22:12
chwile jezdzilem 1.7 kolegi i porownujac do mojego 1.4 byl potwornie glosny, bardziej mulowaty i starodieslowsko-klekoczacy. jesli spalanie jest podobne (a z waszych opisow wynika ze tak, bo moje 1,4 w trasie pali 6,2l a po miescie 7-8l), to ja juz wole jednak benzyne, bo i na turbine nie trzeba uwazac i na paliwo w zimie.
i nijak sie niestety ma do i-cdti z accorda :(

aha, w egzemplarzu kolegi padla jakis czas po zakupie turbina.