PDA

Zobacz pełną wersję : Świeca nie do ruszenia



Daniels
04-11-04, 08:00
Cześć,
mam problem z jedną świecą, nie mogę jej wykręcić. Przy okazji wymiany wachaczy zostawiłem to mechanikowi, ale przy odbiorze samochodu dostałem go ze starą świecą i ztwierdzeniem, że faktycznie ciężko ją ruszyć i nie chce nic na siłę robić, więc mam w poniedziałek podjechać i liczyć się z tym, że jak na rozgrzanym silniku nie da rady i to będę miał nową uszczelkę pod głowicą... :? . Jest jakiś cudowny środek, którym można poczęstować gwint przy świecach co by się łatwiej kręciło?
Pozdrowienia - Daniel

ARTX
04-11-04, 08:03
witamy ale...
po 1. od witania jest specjalny temat na ogolnym :Dzien dobry"
po 2. problemy odnosnie auta piszemy na tuning & technika, dzial problemy i sugestie jest odnosnie strone

cihy
04-11-04, 08:07
sugeruję dokłanie czytać OPISY forum (to tylko 1 zdanie) - temat przeniosłem

no1tasman
04-11-04, 08:30
hmmm.....w zasadzie jesli nie da rady jej ruszyc to trzeba zerwac gwint i ja wykrecic na sile...i teraz jesli masz gowice SOHC to da sie to zrobic bez zdejmowania glowicy-wstawienie HeliCoil....generalnie koszt jakies 20 zl, tylko uwazac zeby opilki gwintowania oraz element HeliCoil nie wpadly do cylindra!!...chirurgiczna robota ale do zrobienia....a jesli masz glowice DOHC to raczej trzeba ja zdjac bo taka operacje ciezko wykonac na tym typie glowicy....powodzenia...
PS. mozna sprobowac polac wczesniej gniazdo swiecy jakims specyfikiem do gwintow...wd40, itp....moze pomoze...

Daniels
04-11-04, 08:32
Przepraszam, moje nie dopatrzenie (doczytanie), ale to tak trochę z rozpędu z poprzedniego forum (już zablokowane) się rozpędziłem przy porannej kawie. "Obiecywuję" poprawę.
Daniel

eVok
07-11-04, 09:53
wlej na swiece trochę ropy,odczekaj,spróbuj odkręcać tak jak się gwintuje tylko odwrotnie tzn.lekko odkręć i wkręć,zabraknie ropy to dolej powinna dać się wykręcić

badyl
07-11-04, 12:10
Ja bym prubował tak:polac ropką(bo wd40 szybko wyparuje)rozgrzac silnik ale tak porządnie i sprubowac dokrecic na początku a nie odkrecac.Jezeli nic nie da,to swieca i tak do wymiany wiec młotek i pier....nac w nią z góry.i znowu to samo,najpierw dokrecic a potem raz w jedna raz w druga.I modlic sie aby poszła.A jak nic to odrazu zwalac głowice i nie bawic sie na załozonej. :wink: Powodzenia.

sc0rpion
07-11-04, 12:30
..wiec młotek i pier....nac w nią z góry

moim zdaniem niezbyt madre rozwiazanie, w ten sposob moze rozkruszyc ceramike i jak to mu wpadnie do cylindra po odkreceniu to nie obejdzie sie bez zdjecia glowicy

ze tak glupio zapytam - jakim kluczem probujecie ja odkrecac bo chyba nie takim ze stacji benz :)

badyl
07-11-04, 12:43
Przeciez jak ceramika sie zkruszy to jak ma mu wpasc do culindra.nie rozumiem.Przeciez swieca jest jeszcze wkrecona.A chodzi o to aby ja wzruszyc zeby sie odkleiła.Napisałem pier...nac ale nie tak mocno,poprostu opukac. :wink:

sc0rpion
07-11-04, 13:04
Przeciez jak ceramika sie zkruszy to jak ma mu wpasc do culindra

wpadnie jak juz po tym pierdzielnieciu da sie wykrecic ;)

LIO
07-11-04, 13:11
Przeciez jak ceramika sie zkruszy to jak ma mu wpasc do culindra

wpadnie jak juz po tym pierdzielnieciu da sie wykrecic ;)
no to przed odkreceniem odkurzaczem zassac ;)

mysle ze benzynka, ostukanie, krecenie w obie strony i duzo cierpliwosci, pomalutku, bez nerwów, kiedys pusci :-)

Daniels
08-11-04, 07:58
Dzięki za porady.
Po podlaniu wd40, pojeździłem 2 dni i na ciepłym silniku potrzeszczała i puściała (tzn. nie grzałem go 2 dni bez przerwy.... :) ) :).
Pozdrawiam - Daniel

Franek
08-11-04, 18:25
cudowny srodek zeby ruszyc gwint to Cola :lol:
Ps. tez mialem taki problem kiedys jak po wielkiej ulewie samochodzik niechcial mi odpalic(musialem przejechac przez wielka kaluze :? ale naszczescie udalo mi sie ja ruszyc na drugi dzien :)