PDA

Zobacz pełną wersję : Gasnąca prawa przednia lampa



ziomal007
18-11-07, 20:13
Hejka. Jak w temacie. Gaśnie mi żarówka czasami od świateł mijania.
Pomaga uderzenie w reflektor. Kończy się żywot żarówki czy coś innego ?

Pozdro.

redzikm
18-11-07, 20:21
Wyjmij żarówke z kostką i tam gdzie w kostke wchodza kabelki to jest klapka którą mozna otworzyc. Otwórz ją i sprawdz czy ktoryś z 3 kabelków sie nie przetarł bądz poluzował.
Jeżeli cos z nimi nie tak trzeba je od nowa pozaciskac w te blaszki i to wszystko.

mackovv
18-11-07, 20:31
miałem tak samo w EJ9 - poruszaj kostką przy żarówce i sprawdź jak sie wtedy zachowuje. Być moze raczej sa to za luźne blaszki w kostce stykające się z zaciskami zarówki i nie łączą + zobacz jeszcze tak jak radzi redzikm
U mnie wystarczyło dociąć małe kawałeczki z ciekiej blachy miedzianej i powtykać w pomiędzy balszki kostki.Kostka nie jest już za luźno osadzona i problem zniknął.

cbool67
18-11-07, 22:17
Hejka. Jak w temacie. Gaśnie mi żarówka czasami od świateł mijania.
Pomaga uderzenie w reflektor. Kończy się żywot żarówki czy coś innego ?

Pozdro.
z żarówka napewno jest wszystko ok. Mi od 2tyg gasly swiatla mijania.Raz jedno, raz drugie. Co sie pozniej okazalo ze kostki byly przytopione, styki zardzewiale i zasniedziale. Kupilem nowe kostki po 2,50zl wlutowalem nowe samiczki i wszystko gra. wiec jak wyciag najpier kostki i posprawdzaj.

nelq
18-11-07, 22:31
Jak wyżej. Miałem to samo parę dni temu. Sprawdź kostki, ja miałem zabrudzone styki.

ziomal007
19-11-07, 14:16
Tylko , że jak wyciągnę kostkę z żarówką to czeka mnie później ustawianie świateł ? :(

skolopendra
19-11-07, 14:20
to czeka mnie później ustawianie świateł ? :(
a to niby dlaczego?

redzikm
19-11-07, 15:10
He he fajne stwierdzenie.

Wyjmiesz i włozysz na to samo miejsce nic sie nie zmieni.:)
Śmiało przystąp do działania bo jak bedzie tak mrugać to żarówke spalisz i bedzie dodatkowy niepotrzebny koszt.

ziomal007
19-11-07, 16:35
Bo jeśli na przykład wymieniamy żarówkę , to później ustawia się światła ?
Czy tylko jak się wymienia całą lampę ?

Bo wydaję mi się , że po wymianie żarówki potrzebne jest ponowne ustawienie :p

No i teraz w ogóle nie mam prawego mijania i lewej pozycji z przodu :(
Co to się dzieję ? Mróz ? Podświetlenia klawisza od ogrzewania szyby też padło :(

patyk_lks
19-11-07, 17:16
Nie musisz ustawiac po kazdej wymianie zarowki. Chyba,ze wkladasz jakis bubel ktory swieci zupelnie inaczej.

nelq
19-11-07, 17:23
Jeżeli włożysz żarówkę która trzyma geometrię świecenia to nie musisz ustawiać świateł. Przeczyść styki na żarówce, styki w kostce, ewentualnie podegnij blaszki w kostce i powinno być ok.

ziomal007
19-11-07, 18:38
Jak się tam dostać tylko :( Kiedyś czytałem , że trzeba wyciągnąć zbiorniczek od wspomagania. A co z prawą lampą ? A może by odkręcić reflektor ? Dużo roboty ?

Sory za lamerskie pytania ale w instrukcji gucio co jest i jeszcze po szwabowemu ...

redzikm
19-11-07, 21:00
Sory ale nie moge się powstrzymac.

Moze ktos zrobi opis ze zdjęciami jak wymienić żarówke w hondzie civic Vgen. :aloha:

nelq
19-11-07, 21:13
jak koniecznie chcecie to wam mogę zrobić jutro/pojutrze jak będę miał z powrotem auto :D

Jeżeli nie masz dłoni drwala to można sobie spokojnie dać radę.
Lewa strona (kierowcy): wyciągamy z mocowania zbiorniczek, przesuwamy go i ściskając kostkę ściągamy ją do tyłu. Potem zdejmujemy tą czarną, okrągłą gumę, odczepiamy taki drucik który jest za gumą, nad żarówką i wyjmujemy.

Prawa strona: wyciągamy zupełenie czarny plastik od dolotu (wystarczy mognej szarpnąć pionowo do góry) i mamy dobry dostęp. Reszta analogicznie do str. lewej.

Lcfr
19-11-07, 21:33
heh... sory... nie moge sie powstrzymac...
ale czy to naprawdę tak skomplikowane zmienic zarówkę? (nawet przeczyszczając styki ???)

ziomal007
20-11-07, 12:29
Okej , dzięki. I pytanie jeszcze co do dolotu. Później bez problemu wraca na swoje miejsce ?
I jeszcze jedno , od razu i pozycje chce zmienić :)

nelq
20-11-07, 13:57
Tak, tą rurkę wkładasz spowotem 'na wcisk'. Pozycje znajdują się poniżej żarówek H4, tam trzeba tylko przekręcić mocowanie żarówki i wyjdzie całe z żarówką.

ziomal007
20-11-07, 14:59
Chodziło mi dokładnie czy tam na dole ta rurka nie odczepi się od czegoś czy coś. Czy jest na tyle zapasu , że można ją podnieść w pionie ?

Dzięki za wszystkie odp. Zaraz się wezme do roboty to dowiem się ostatniego szczegółu :p

nelq
20-11-07, 15:04
Odczepi się i wyjdzie w całości zupełnie. Ale to nic nie przeszkadza, potem wciśniesz ją na swoje miejsce więc spokojnie, nic nie zepsujesz.

ziomal007
21-11-07, 15:40
Za nic nie mogę ściągnąć tego dolotu ... On się rozczepić powinien na wysokości lampy ?
Podnosi się górna część do góry ale dalej nie idzie ...

A co do tego zbiorniczka , przez przewody ledwie co go można podnieść ...
Na nic to sie nie zdało ...

Helppp :(

Może ktoś chętny jest do pomocy w terenie ? :)
Oczywiście $$$.

Lcfr
21-11-07, 16:08
Za nic nie mogę ściągnąć tego dolotu ... On się rozczepić powinien na wysokości lampy ?
Podnosi się górna część do góry ale dalej nie idzie ...

A co do tego zbiorniczka , przez przewody ledwie co go można podnieść ...
Na nic to sie nie zdało ...

Helppp :(

Może ktoś chętny jest do pomocy w terenie ? :)
Oczywiście $$$.

podjedz na spot apewnie ktos pomoze ....

nelq
21-11-07, 18:02
No ja rozumiem, że trzeba trochę powyginać paluchy żeby wymienić żarówkę w V grn ale bez przesady. NC.

ziomal007
22-11-07, 12:36
No nie poradzę nic , że mam drewniane łapy do tego ...
A chce uniknąć następnego pytania na forum : ułamałem dolot ... albo coś w tym stylu. . .

Jarek104
22-11-07, 13:29
i dlatego trzeba miec stozek, wtedy dojscie do prawej lampy jest cacy :)
A co do gasniecia zarowki, to u mnie pomogla wymiana kostek, koszt 3zl/sztuka i nowe zaciski na kable, ktore są w komplecie z kostkami..:)

ziomal007
22-11-07, 14:23
Tak , ale o to chodzi , że nie potrafię się dam dostać :p

Jarek104
23-11-07, 08:45
Jak bedziesz w Bydgoszczy, to wpadnij, zrobi Ci to ;)
A tak serio, to podjedz na jakis warszawski spot to ktos Ci na bank pomoze. Albo jedz do elektryka i zostaw stowke za robote..