PDA

Zobacz pełną wersję : Które bębny hamulcowe wybrać?



redcode
19-02-13, 17:05
Czy ktoś z Was wymieniał już bębny hamulcowe w civicu ej9?

Jeśli tak to na jakie, czy jesteście zadowoleni?

Jaką firmę wybrać?

karas
19-02-13, 17:49
bebny w civicu hamuja bardzo slabo jakich nie kupisz i tak beda dobre szczeki polecam ate

Extremalnie_88
19-02-13, 19:47
ja montowałem firmy girling i do końca sprawowały się bardzo dobrze

spychu
20-02-13, 15:00
Bez roznicy jakiej firmy bebny, podstawa to dobra szczeka, np. ATE / TRW

Maskunt
22-02-13, 22:12
Nie lepiej dołożyć trochę i założyć tarcze z tyłu?

karas
23-02-13, 13:07
Nie lepiej dołożyć trochę i założyć tarcze z tyłu
hehe troche???
Dla nie ktorych troche to 30 pln dla innych to 400pln
porownaj sobie koszt kompletu nowych będnów na tył do ej ( ktore de facto sobie sam mozesz zalozyc ) a całego swapa tarczy na tyl ( z wahaczami, linka recznego nowymi tarczami i klockami + robocizna) oczywiscie stare wahacze z ej z bebnem mozesz sprzedac ale kto Ci to kupi???

luchuma
23-02-13, 13:16
nowe bebny i szczeki wcale tak zle nie hamuja ;] komplet okolo 200zl

a swapa na tyl tez mozna samemu zalozyc ;] zestaw od 300 do 500zl i zalezy co trzeba bedzie wymienic

Dibeisi
23-02-13, 15:34
Narzekacie na bębny a przedewszytskim trzeba o ni dbać. Jak słabo hamują rozbierz wszytsko wymyj dobrze zobacz czy na bębnie nie ma progu jak jest duży do wymiany , tak samo szczęki. Nasmaruj dobrze części ruchome najlepiej jest wymienić tłoczek na nowy grosze. no i dobre szczęki . I przy bebnach tzreba dobrze odpowietrzyć układ i pamiętać o czystości szczęk i okładzin

sebawo
23-02-13, 18:04
zestaw od 300 do 500zl i zalezy co trzeba bedzie wymienic

Wymienić zawsze trzeba sporo, biorąc pod uwagę to co oferują poczciwie nam sprzedający... I to nie tylko moja opinia, kilku kolegów kupowało swapy tarcz na tył 'gotowe do założenia' - na dzień dobry regeneracja zacisków 100PLN i klocki+tarcze, potem gumy - 300PLN i jak nie daj boże łożysko szumi, to 250PLN na stronę. Nie wspomnę o przewodach, czujnikach abs... więc te 500PLN to jeśli chcesz założyć to co dostaniesz, ale bankowo długo nie pojeździsz na tym... Uważam, że swapy powinny chodzić po cenach złomu właśnie ze względu na stan, w jakim się je sprzedaje (nie tylko tu na giełdzie)....

A żeby nie robić OT, to to jest tylko bęben, co byś nie kupił, jak nowe to będzie dobre ;)

redcode
27-02-13, 00:14
OK, dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, czekam na kolejne dotyczące producentów szczęk i bębnów.

luchuma
27-02-13, 00:21
dostales odpowiedz
ATE/TRW

yautja
27-02-13, 14:43
Od siebie mogę polecić bębny ABE i szczęki Ferodo.