PDA

Zobacz pełną wersję : problem z d15b2, skoki temperatury etc...



brianconer
15-02-13, 22:46
witam mam honde z silnikiem d15b2, ma tez podtlenek lpg, kupiłem ja całkiem niedawno. moj problem polega na tym ze grzeje sie silnik jednakze nie ma objaw uszkodzonej uszczelki pod głowicą.. co sie dzieje:
1. zaraz po odpaleniu na zimnym, gdy dodam gazu to przerywa nie wkreca sie płynnie
2. obroty na benzynie falują od 1000-1700 jakos, cały czas... ( komputer wykrywa błąd sondy)
3.wskaznik temp szybko podnosi sie po odpaleniu silnika, kiedy jade wariuje, raz w góre na maksa po chwili opada, zatrzymuje sie w roznych miejscach.rosnie i opada w oczach a opada to juz w ogole szybko.
4. w gazie nie faluja obroty.
5.czasem gdy ruszam z niskich obr. to przerywa pierdzi i zgasa.wczoraj zgasł mi tak i miałem problem z odpaleniem.
6. co ciekawe gdy auto stoi i chodzi na wolnych to temp spada do normy(mniej wiecej) i tak zostaje moze chodzic i nic, a jak juz rusze i jade to dupa, po otwarciu maski nie jest jakos typowo zagrzany, bulgot, syczenie itd, tylko delikatnie paruje chłodnica,wiec czujnik temp .odpada chyba tak czy siak, dolny wąż też ciepły wiec termostat chyba git,
nic nie wskazuje na ug, nie ma białego dymu, wody w oleju i na odwrót ani tez masła pod pokrywą.
dodam ze auto nie straciło na mocy. dzieje mi sie tak od 2 dni, prosze o pomoc bo potrzebuje to auto, nie chciałbym na marne uszczelki wymieniac.. z góry dzięki!

kamilx17
16-02-13, 11:30
1. Wymień świece kopułke i palec ewentualnie przewody wcześniej sprawdź stan tych części.
2. Jeżeli bład sondy i faluje niesty sonda pewnie do wywalenia, kup używke do tego silnika ok 30 zł powinna kosztować. Przeczyść silniczek krokowy.
3. Sprawdź wtyczke i styki we wtyczce od temperatury silnika w głowicy. Sprawdź mase buda silnik przeczyść klemy w aku, jak nie pomoże to to wtyczka przy zegarach, ale najprawdopodobniej gdzieś jest słaba masa.
4. Nie falują bo gaz pewnie na mikserze i komp nie ma jak sterować dawką paliwa.
5. Jak na paliwie tak sie dzieje to go pewnie zalewa bo sonda do wywalenia, jak na gazie to przez to co w punkcie 1
6. Dzieje sie tak bo coś ewidentnie nie łaczy i podczas jazdy drga i zrób to co w punkcie 3. powinno pomóc.

Jetson
16-02-13, 12:46
Jesli wskaznik temperatury juz nie raz poszedl do gory to wiedz ze glowica jest juz krzywa i wymiana uszczelki to tylko kwestia odlozenia w czasie

Van_Dal
16-02-13, 14:05
świece kopułka i przewody będą ok, na gazie pracuje a to właśnie na gazie są bardziej obciążone
kupno sondy to konieczność jak chcesz normalnie odpalać na benzynie, a jak masz zamiar nawet na gazie odpalać to są na nią sposoby
sprawdź szczelność instalacji w pobliżu miksera. czy czasem nei łapie lewego powietrza
sprawdź elektrozawór parownika. może na benzynie też dostaje dawke gazu

co do temperatury. sprawdź węże jak masz wysoką temperaturę. sprawdź czy bardzo gorące itp. przeczyść też wtyczke czujnika- jednopinowy pod aparatem zapłonowym.
nie ubywa płynu chłodniczego ?
mi jak nic śmierdzi to uszczelką pod głowicą

brianconer
16-02-13, 19:53
dzieki kamil zrobie wszystko i sie zobaczy, a co do uszczelki to na pewno jest ok. acha i z tą pogiętą głowicą to bez przesady...;) to nie jest chińska zabawka z bazaru. pozdro

81saren
17-02-13, 00:44
acha i z tą pogiętą głowicą to bez przesady...

I tutaj wiedz ze mozesz BARDZO sie zdziwić :) jak nie glowica to wywala uszczelke w b2 jest grafitowa i jest wrazliwa na skoki temperatury.

SPRAWDZ dokladnie uszczelke , nie zaszkodzi , podjedz do warsztatu na test szczelnosci koszt max 50zl

sebastanlec
18-02-13, 23:35
a co do grzania powiem ze moze byc tak ze uszczelka poszła sie..... i cisnienie z tłoka pcha w układ chłodzenia co za tym idzie zapowietrza go a wtedy zegarek od temp bedzie wariował ale to tylko sugestie moje, dosc sporo jest namieszane w aucie zeby jednoznacznie powiedziec

RRa
19-02-13, 09:15
b2 jest grafitowa i jest wrazliwa na skoki temperatury
chwilowy skok temp w moim przypadku okazał się dewastujący dla uszczelki
https://lh4.googleusercontent.com/-kA4Q4Zy8Xf0/USD6LE47QqI/AAAAAAAAAfE/ff3eP377FyA/w561-h420-o-k/Zdj%25C4%2599cie2036.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-uRqTFp_J310/USD6KPYNQOI/AAAAAAAAAe4/IMVOFHbMwS4/w561-h420-o-k/Zdj%25C4%2599cie2037.jpg


1. zaraz po odpaleniu na zimnym, gdy dodam gazu to przerywa nie wkreca sie płynnie
tak właśnie działo się po uszkodzeniu uszczelki

sebastanlec
19-02-13, 22:35
czyli ja bym obstawiał na uszczelke, nie ma dobrego cisnienia na którym tłoku i dlatego nie chodzi płynnie, mozesz sie spodziewac ze zacznie brac płyn chłodniczy

RRa
19-02-13, 23:54
zacznie brac płyn chłodniczy
ewentualnie kompresja pójdzie w chłodnice i ją rozszczelni:rolleyes:

Malitek
20-02-13, 00:15
chwilowy skok temp w moim przypadku okazał się dewastujący dla uszczelki
https://lh4.googleusercontent.com/-kA4Q4Zy8Xf0/USD6LE47QqI/AAAAAAAAAfE/ff3eP377FyA/w561-h420-o-k/Zdj%25C4%2599cie2036.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-uRqTFp_J310/USD6KPYNQOI/AAAAAAAAAe4/IMVOFHbMwS4/w561-h420-o-k/Zdj%25C4%2599cie2037.jpg


tak właśnie działo się po uszkodzeniu uszczelki

Pierwsze pytanie co rozumiemy przez chwilowy skok temperatury? wlaczenie sie wentylatora, uniesienie wskazówki ponad połowe ( połowa to temperatura OK) czy wywalenie wskazówki na samą gore - czerwone pole

RRa
20-02-13, 09:39
wskazówka prawie pod max. Went się nie załączył. Ratowałem się nawiewem ciepłego powietrza

Malitek
20-02-13, 10:20
Hmm no właśnie, niby nie doszło na czerowne pole i od razu dewastacja uszczelki ? Dziwne

RRa
20-02-13, 10:54
mnie bardziej zastanawia fakt iż wentylator się nie włączył.. mogła już wcześniej lekko być uszczelka walnięta = podpijało z chłodnicy płyn = nie włączył się went i całkiem już ją wypaliło

Malitek
20-02-13, 11:07
U mnie znika troszku płynu, znaczy byłna max a obniżył się lekko poniżej max i jest pomiędzy. W lipcu był wymieniany dlatego mam nadzieje ,że może po prostu się gdzieś "odpowietrzył"

piotreek23
20-02-13, 11:23
mnie bardziej zastanawia fakt iż wentylator się nie włączył..
Być może przyczyna jest prozaiczna...uszkodzony (termo) czujnik wentylatora albo sam wentylator (bezpieczniki też są do sprawdzenia). Ja bym na twoim miejscu zamiast wróżyć co tam robi uszczelka pod głowicą wybrał się do gazownika celem sprawdzenia LPG. Bo ona też może mieć wpływ na takie cuda jak skacząca temperatura etc.

RRa
20-02-13, 11:47
Być może przyczyna jest prozaiczna...uszkodzony (termo) czujnik wentylatora albo sam wentylator (bezpieczniki też są do sprawdzenia)
jak nie ma płynu chłodzącego w chłodnicy to się went nie załączy

piotreek23
20-02-13, 22:24
Przecież pisał że ma płyn w chłodnicy....jak by nie miał to silnik by długo nie pochodził.

RRa
20-02-13, 22:41
Przecież pisał że ma płyn w chłodnicy....jak by nie miał to silnik by długo nie pochodził.
pisałem o moim przypadku bo "pytałeś"

piotreek23
20-02-13, 22:47
pisałem o moim przypadku bo "pytałeś"
Eee to nie ja ;)