PDA

Zobacz pełną wersję : odłączenie aku na dłuższy czas



donelvis
16-11-07, 12:19
muszę postawić do garażu moją hondę na ponad miesiac a moze i do wiosny czyli na kilka miesiecy i chcę wyciagnac akumulator. czy moge to zrobic? co nalezalo by zrobic jeszcze w takiej sytuacji?

Kekacz
16-11-07, 12:37
Mawiają, że po odłączeniu i pozniejszym podłączeniu akumulatora może się nie uzbroic poduszka powietrzna, są jednak sposoby na nakłonienie jej do współpracy, nawet niezbyt skomplikowane.

ygor
16-11-07, 12:56
jak mawia mój kolega - samochody są po to żeby jeździć ... ja bym nie stawiał samochodu na pół roku - wypadałoby choć raz w tygodniu odpalić przejechać kawałek żeby ci się myszy w silniku nie zalęgły ...

donelvis
16-11-07, 12:56
a jak sie pozniej "naklania" poduche do wspolpracy? i czy sa jeszcze jakies inne sprawy, np czy trzeba uczyć kompa w ten sposob zeby wlaczyc silnik i czekac na biegu jalowym bez dodawania gazu, az sie wlaczy wiatrak chlodnicy?

Kekacz
16-11-07, 13:02
Jak znajde coś o "uzbrajaniu srs" to wkleje tutaj linka. Moze jest i nawet na tym forum, ale szukajka nie bangla. Chyba, ze ktos ma pod ręką.
Uczyć kompa tez trzeba, bo juz kilka sekund bez prądu powoduje utrate danych adaptacyjnych.

[ Dodano: Pią 16 Lis, 2007 ]
o i jest
http://www.honda.lub.pl/htech/srs.htm

skolopendra
16-11-07, 16:04
co nalezalo by zrobic jeszcze w takiej sytuacji?
doładowywać aku co parę tygodni ,co by się nie zasiarczył


Mawiają, że po odłączeniu i pozniejszym podłączeniu akumulatora

no już bez przesady :agent: z ta adaptacją i utratą danych
.............odłączaj i nie przejmuj się niczym :aloha:

donelvis
16-11-07, 16:46
a czy muszę po podlaczeniu odpalic silnik i doprowadzic do wlaczenia sie wentylatora?
i czy musze robic takie rzeczy z inicjalizacja ASR-u jak sa opisane w linku ktory zamiescil kolega Kekacz ?

skolopendra
16-11-07, 16:49
ASR-u
a co to takiego


a czy muszę po podlaczeniu odpalic silnik i doprowadzic do wlaczenia sie wentylatora?
jak poczekasz 20 min ,to chyba nic Ci się nie stanie.chodzi o ustawienie obrotów biegu jałowego
....................
i czy musze robic takie rzeczy
nie musisz :agent:

nelq
16-11-07, 16:52
a czy muszę po podlaczeniu odpalic silnik i doprowadzic do wlaczenia sie wentylatora?
jak poczekasz 20 min ,to chyba nic Ci się nie stanie.chodzi o ustawienie obrotów biegu jałowego
Ja nie czekałem do uruchomienia wentylatora, chodził koło 15 min i obroty są ok.

donelvis
16-11-07, 18:03
a co to takiego


przepraszam, chodziło mi o SRS czyli o poduszkę, a jesli juz jestem przy temacie poduchy, to mam pytanie, co w takim wypadku z zasilaniem awaryjnym SRS-u? wyladuje sie? naladuje sie jak tylko wmontuję aku/odpale silnik? dziala on w oparciu o kondensatory czy raczej jest to jakas bateryjka/akumulatorek?

marcov
16-11-07, 20:58
Jezeli planujesz naprawde dlugi okres nie uzytkowania samochodu to:
- postaw go na klockach, niech zawieszenie bedzie odciazone oraz ogumienie
- wykrec swiece i strzykawka wstrzyknij do kazdego cylindra troche oleju aby nie pojawiala sie korozjanagladzi cylindrowej i wspolpracujacych z nia elementach
- akumulator jak najbardziej odlaczyci co jakis czas kontrolowac naladowanie
- jezeli auto bedzie stalo w nieogrzewanym garazu najlepiej sprawdzicczy plyny wytrzymaja nadchodzace ujemne temperatury

Oczywiscie najlepiej by bylo gdybys mogl sie chociaz raz w tygodniu autem przejechac i je rozgrzac wtedy powyzsze czynnosci mozna pominac

Efyr
16-11-07, 21:07
co w takim wypadku z zasilaniem awaryjnym SRS-u? wyladuje sie? naladuje sie jak tylko wmontuję aku/odpale silnik? dziala on w oparciu o kondensatory czy raczej jest to jakas bateryjka/akumulatorek?
Kondensator

Kekacz
19-11-07, 08:58
no już bez przesady :agent: z ta adaptacją i utratą danych
.............odłączaj i nie przejmuj się niczym :aloha:

http://www.hondapl.org/samodiagnostyka/samodiagnostyka.html


Sposób alternatywny

5. Wyłączyć zapłon i odłączyć ujemny biegun akumulatora na około 2 minuty.

6. Podłączyć ujemny biegun akumulatora. Uwaga! Pierwszą wadą tej metody jest to, że odłączenie akumulatora powoduje utratę wszystkich wartości adaptacyjnych. Ponowna "nauka" wartości adaptacyjnych wymaga uruchomienia zimnego silnika oraz jazdy z różnymi prędkościami przez około 20 do 30 minut.

Mówiąc prościej, po odłączenia akku następuje reset ECU czyli ... nie muszę chyba kończyć? http://www.rkf.rzeszowiak.pl/images/smiles/jezyk2.gif

[ Dodano: Pon 19 Lis, 2007 ]


i czy musze robic takie rzeczy (uzupełnione: z inicjalizacja ASR-u (mialo bys SRSu) jak sa opisane w linku ktory zamiescil kolega Kekacz
nie musisz :agent:

I znowu pokręciliście kolego. Jeśli poducha sie nie uzbroi to musi. Chyba, że woli zapłacic serwisowi.

skolopendra
19-11-07, 15:15
I znowu pokręciliście kolego. Jeśli poducha sie nie uzbroi to musi. Chyba, że woli zapłacic serwisowi.

nie czytaj tyle tylko pomyśl................to nie boli ..................... :bicie:


jak poczekasz 20 min ,to chyba nic Ci się nie stanie.chodzi o ustawienie obrotów biegu jałowego
.................................................. ...............po takim zabiegu wszystko powraca do normy :agent:

Mówiąc prościej, po odłączenia akku następuje reset ECU czyli ... nie muszę chyba kończyć?
.................................................. .......lepiej już nie kończ
kilka rzeczy zrobiłem już przy swojej hani ,a i przy paru innych też ,
gdyby z sumować czas odłączenia akumulatorów w tych autach na czas przeróbek to wyszły by całe tygodnie
..................................... :agent: i nie panikuj
a w przypadku bolączki z srs odsyłam do mej lektury
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=36162&highlight=srs