PDA

Zobacz pełną wersję : Komputer P28 silnik D16Z6 nie pali na jeden gar



marcoo300681
14-02-13, 18:41
Witam mam taki problem auto przstało palić na jeden cylinder działo się to stopniowo najpierw szarpał przerywał aż w końcu zupełnie zamilkł jeden cylinder. Zostało zrobione (uszczelka pod głowicą, sprawdzone kable świece i wtryski, sprawdzone ciśnienie w cylindrach,zrobiony aparat zapłonowy) pozostaje sterownik (komputer) silnika co w P28 dopowiada za iskrę na cylindrach jaki układ czy rezystor? Proszę znawców o odpowiedź bo tracę już nadzieję (2 mc bez auta :( )

klakier dohc
14-02-13, 18:49
sprawdzanie na skroty:? na ktorym garze ci nie pali? jesli dajmy na to na pierwszym , czyli np wymujesz 1 przewod ze swicy na odpalonym i nie ma roznicy , to mozna dla proby zamienic kostki z wtryskow i sprawdzic czy bedzie to samo na tym samym tloku czy przeniesie sie tam gdzie zostala zalozona kostka z wtrysku ,
w ten sposob bedzie chociaz wiadomo czy nie podaje paliwa czy cos jest innego ,
po drugie sprawdz czy nie ma przerwy w obwodzie miedzy ecu a wtryskami
PO TRZECIE JAKBYS CHCIAL TAK SPRAWDZAC TO UWAZAJ !!! W przewodach do swiec jest wysokie napiecie (20kvolt do 30 kvolt) jak by przewody mialy przebicie to niezle kopie,

marcoo300681
14-02-13, 18:55
kable były zamienieniane swiece też i wtryski na pierwszym cylindrze nie pali i kooniec

klakier dohc
14-02-13, 19:15
a zamien kostki na wtryskach auto ci odpali tak samo bo kiedys przy robieniu wiazki odwrotnie kostki zapialem i pracowalo rowno w ten sposob bedziesz wiedzial czy ciagle nie pali na tym samym garze , to sie wykluczy czy wina silnika czy osprzetu< cisnienie sprawdzone na garach:?

marcoo300681
14-02-13, 19:47
ciśnienie sprawdzone kostki zamieniane

Mathius4
14-02-13, 23:02
Uszczelka pod kolektorem ssącym?


Jest wogóle iskra na świecy nie pracującego cylindra po jej wykręceniu ?

Miałem kiedyś taki przypadek w Civicu IV D15 - ciśnienie ok, iskra na świecy wykręconej była, a po zapaleniu nie chodził na 1 cylindrze, dostawał paliwo, wtryskiwacz pracował, cylinder jakby "załączał" się na wysokich obrotach - po przekroczeniu około 4tys dostawał "kopa" i cylinder jakby zaczynał pracować - okazała się kompletnie wydmuchana pod kolektorem ssącym. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Krzysek
15-02-13, 00:03
Malak miał tak w swoim civicu, podmiana ecu pomogła. Poproś kogoś o podmiankę, co by w koszta nie popaść. Choć po tym co juz zrobiłeś to tylko komp został do wymiany.

sebastanlec
18-02-13, 23:29
ja bym jeszcze aparat podmienił i sprawdził wtedy, no i czy jest przejscie z kompa do wtrysków i z kompa do aparatu, kosc B to aparat a wtryski to piny w w kompie a1,a2,a3,a5

zakit
19-02-13, 08:49
sprawdzanie na skroty:? na ktorym garze ci nie pali? jesli dajmy na to na pierwszym , czyli np wymujesz 1 przewod ze swicy na odpalonym i nie ma roznicy ,

dalej doradzaj koledze wyciaganie fajek na odpalonym - tak w sam raz zeby sobie spalic modul/cewke w aparacie.

sebastanlec
19-02-13, 22:37
na chwile to nic sie nie stanie, robiłem wiele razy tak i nigdy nic sie nie stało, tak samo z wtryskiem mozna

marcoo300681
22-02-13, 19:14
Kurde nie mam zka wziąść kompa na próbe w Zielonej Górze chyba nikt nie ma P28 :/

grafix
14-03-13, 21:56
załóż jakikolwiek na obd1 ...

wywialwawa
15-03-13, 16:52
Np P06 od popularnego d15b7...