PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z swiecami



Xumifal
12-02-13, 16:58
witam kupiłem nowe świece bo auto mi przerywało i jak zgasiłem to już auto nie odpala dopiero jak przeczyszcze świece to odpali ale zgaszę i to samo i teraz tak czy to jest wina firmy świec bo coś takieego słyszałem czy to mogą jeszcze być przewody ? dzięki za pomoc ;)

wirus_123
12-02-13, 20:11
Jakiej firmy świece?? jakie oznaczenie silnika??. Przewodów zapłonowych nie pomieszałeś??

Xumifal
13-02-13, 10:17
d15b7 swiece ngk przewodyy sa tak jak były

wirus_123
13-02-13, 14:45
Nowe świece czyścisz i wtedy odpala? Myślę ze moment dokręcenia świec nie miał by takiego wpływu aż. Może coś z silnikiem skoro nowe świece czyścisz i dopali raz tylko auto. Sprawdź sobie przewody w taki sposób odpal auto spryskaj przewody wodą ( spryskiwaczem typu taki jak jest płyn do szyb) jeśli będzie zmiana obrotów to jest coś nie tak z przewodami. Nie dotykaj ich jak są mokre :) ! Jeszcze może być wina aparatu zapłonowego.

billiejoe
13-02-13, 14:47
To wkręć stare i sprawdź czy problem się powtórzy :D

wirus_123
13-02-13, 14:53
To wkręć stare i sprawdź czy problem się powtórzy :D

Z tym wykręcaniem i wkręcaniem bez jakiegoś doświadczenia to lepiej uważać żeby nie uszkodzić głowicy czy nawet złamać świecę.

billiejoe
13-02-13, 15:06
No mi nikt nie pokazywał jak to się robi i jakoś wiem że jak nie idzie to żeby nie kręcić na siłę :) Nie każmy mu zaraz auta do mechanika odstawiać...zresztą chyba już ma kolega wprawę jak za każdym razem musi czyścić ;)