PDA

Zobacz pełną wersję : otwiera sie maska podczas jazdy



wieshaq
27-07-05, 14:59
Siema!!!

ktos moze mial taki przypadek?
zdarza sie coraz czesciej ze maska mi sie otwiegra podczas jazdy powyzej 100km/h. albo jak wiatr dmuchnie albo jak jakas hopka. wczesniej tego nie mialem. da sie to jakos wyregulowac?


pozdrooo
wieshaq

Pati
27-07-05, 15:19
wyreguluj zamek.

prz3mo
27-07-05, 16:44
Zrób cos z tym jak najszybciej, bo skutki takiego czegos mogą byc tragiczne...

wieshaq
27-07-05, 17:05
no wiem ze to niezbyt bezpieczne. juz pare razy mi sie to stalo. na szczescie jest zabezpieczenie bo bylo by niewesolo jechac na oslep :-)

a jak to sie reguluje? bo widzialem ze jest regulacja gora-dol na srubach mocujacych
???///
pozdroooo

Pati
27-07-05, 17:36
luzujesz śrubki, ustawiasz i skręcasz mocno.

wieshaq
27-07-05, 21:25
obnizylem troche ten zamek. o jakies 1-2mm. teraz maska sie nie zatrzaskuje ale da sie ja leciutko dociskac reka bez wgniecania :-). zobaczymy jutro czy to cos dalo. na pewno zmniejszyla sie szczelina i moze podmuch wiatru juz nie bedzie otwieral zamka

siemaR
27-07-05, 22:31
jeszcze taka glupia sprawa - co z linką? może macha się zatrzaskuje, ale linka nie odbija do końca, bo nie chodzi sobie w pancerzu albo coś i zamek niby się zatrzaskuje, ale nie do końca i pęd powietrza ją wyrywa. A zamek żeby lepiej trzymał to chyba raczej do góry niż obniżać :roll: Szczelina sobie może być, ale jak się zamknie to nie ma prawa wyrwać zaczepu z zamka :wink: Tak jak pisali poprzednicy - obejrzyj ten zamek, zaczep w masce, czy nie jest jakoś poprzeginane itd, i zobacz co z linką.

Caingorn
27-07-05, 23:06
Też bym stawiał na linke. Luknij jeszcze na sprężyne w zamku jak czy czasem nie trzeba jej pomóc :wink:

wieshaq
27-07-05, 23:10
na sprężyne w zamku jak czy czasem nie trzeba jej pomóc
sprezynka ok i wciskalem amek srubokretem i wszystko ladnie sie zatrzaskuje i otwiera. myslalem ze to linka bo przypiolem ja opaska do chlodenia oleju zeby nie latala. odcialem opaski i dalej sie otwiera.


A zamek żeby lepiej trzymał to chyba raczej do góry niż obniżać
dobra to dam do gory

[ Dodano: Sro 24 Sie, 2005 ]
ok to na przyszlosc jakby ktos mial podobne wrazenia z jazdy na trasie to zakonczenie historii.

brachol "wujek dobra rada" wyciagnal zamek caly, nasmarowal i przeczyscil. bylo pelno zasmarowanego piachu i wybijal po prostu. moze nie domykal sie do konca. ale teraz juz jest ok. dziala jak trzeba i co by sie nie dzialo to trzyma.

to na przyszlosc dla zainteresowanych. po prostu przeczyscic calosc

pozdroooo
wieshaq