PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryka świruje.



Pontoniento
11-02-13, 02:45
Witam,
jestem nowy na forum, a pierwsza hanię zakupiłem tydzień temu.
Musze powiedzieć że troche mnie denerwuje, ale ja ją jeszcze naucze, do rzeczy!
6 gen 1.4 is 3d 98r
Dziś miałem kilka razy problem z odpaleniem, kontrolki świeca, zapłon jest, kręcę i czisza, ale najczesciej za drugim razem pali - pomyślałem - szczotki.
Jakiś czas później, przejezdzałem przez garba i niewielki wstrzas - zgasło radio i zegarek... Więcej sie nie zaswiecilo. Bezpiecznik w kabinie caly a ten pod maska jeszcze nie sprawdzalem i nawet nie wiem gdzie jest.
Do tego strasznie niskie obroty ok. 200 i czasami gasnie ale tylko dwa razy a jezdze sporo po miescie. Tutaj podejrzewalem cewke.
Później zauwarzylem że po tym jak zgasze silnik i wyciagne kluczyk instalacja gazowa przelącza na zmiane, gaz>benzyna>gaz>benzyna, a kluczyk mam w rece!
Jak wsadze, przekrece na zaplon i wyciagne to juz gasną kontrolki od gazu, CZARY!
Jeszcze z ciekawostek dodam że w neidziele kupiłem a w poniedziałek poszedł przegub.
Powiedzcie prosze, czy my do siebie nie pasujemy? Ja się zakochałem, zaraz walentynki a hania ma humory.
Z góry dzięki.

civic_lsi
11-02-13, 10:57
Po pierwsze to nie ten dział.
A po drugie to jak dla mnie musisz oddać samochód do elektryka.
Może instalacja gazowa szwankuje?
Na benzynie te same objawy?
Dużo dałeś za ten samochód?

Pontoniento
11-02-13, 11:41
Tanio właśnie, 1000 euro, ale w rodzinie(takiej dalszej) i nie chce mi sie wierzyć żeby chcieli mnie tak oszukac perfidnie...
Sprawdze jak na benzynie, ale to pewnie tylko obroty moga przestac wariowac.
Sory za zły dział.

civic_lsi
11-02-13, 12:39
spoko, a świeci Ci się taka pomarańczowa kontrolka podczas jazdy?

Pontoniento
14-02-13, 00:32
Dobra, inaczej bo chyba masz mnie za idiote. Nie swieci sie i gasnie samodzielnie.(ze nie jest spieta z zadna inna)
Radio i zegarek to byl bezpiecznik pod maska.
Znalazłem goscia w krakowie który civicami i czesciami do nich handluje od 10 lat(numer podesle na PW) i on mi powiedzial ze z odpalaniem to raczej napewno kostka w stacyjce jest jakas i ona sie lubi przepalac. Prawda to?
Co do gasniecia, niskich obrotow, wysokiego spalania i szarpania gaziarz stwierdzil ze wtryskiwacze do wymiany bo zla mieszanka. Dziwi mnie tylko ze na benzynie sa takie same objawy ale on twierdzi ze to normalne...
Jest tez spora utrata mocy wg. mnie, jesli wtryskiwacze nie pomoga to bede czukac dalej.

civic_lsi
14-02-13, 08:10
Nie uważam Cie za idiotę. Jeśli tak uważasz to sory.

Może być że to kostka stacyjki. To chyba nie jest duży koszt.
Moim zdaniem jeśli na gazie i benzynie jest to samo to problem jest wspólny.
Może sprawdź kable zapłonowe, świece i aparat zapłonowy. Może problem tu leży.
Z żółtą kontrolką chodziło mi o "check'a". Gdyby się świecił to mógłby pomóc w rozwiązaniu problemu.

tu jest trochę o sprawdzaniu kostki stacyjki:
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?13632-stacyjka-czy-jak&highlight=stacyjka

Pontoniento
15-02-13, 00:08
Spoko, nieporozumienie.
Jest coraz gorzej, wymienilem dzis wtryskiwacze i jedyna poprawa to tyle ze obroty nie faluja i mysle ze spalanie bedzie mniejsze, ale sie jeszcze okaze.
Niskie obroty dalej sa ale zauwarzylem ze tylko na rozgrzanym silniku. Pogorszyło sie natomiast odpalanie, krece i zapala tak jakby na chwile po czym gasnie, znow krece i to samo tylko ze juz lepiej sie broni i za trzecim razem odpala juz dobrze ale utrzymuje niskie obroty. Za kazdym razem zaskakuje za trzecim razem. Nie ogarniam jeszcze tej hondy ale kiedys tak mialem w fordzie i silnik krokowy zalatwil sprawe. Świece, kable i ew. kopułke wymienie jak tylko wpadnie złoty bo mam już to w planach tylko wolałbym wcześniej nie zabić rozrusznika.
Kostke w stacyjce sobie chwilowo odpusze bo od 3 dni nie mialem z tym problemu, ale dzieki za linka, przyda sie jak juz zalatwimy reszte.
Ogolnie to jeszcze nie widzialem hondy ktora miala by problem z odpaleniem...

civic_lsi
15-02-13, 08:12
Do kopułki możesz zajrzeć zobaczyć jak wygląda i ewentulanie poczyścić styki. Na pewno będzie na nich taki białawy nalot.

Ja kiedyś w jajku miałem taki przypadek, że wysiadł mi przekaźnik rozłączający pompkę paliwa. Jak wysiadł to nie mogłem odpalić ani na gazie ani na benzynie.
U Ciebie musiał poprzedni właściciel zaniedbać sprawę i stąd te problemy.

Pontoniento
15-02-13, 11:42
A co myslisz o silniczku krokowym?

gruszkin
15-02-13, 12:05
jak gaśnie podczas jazdy samoczynnie i problemy z odpaleniem-stacyjka, reszta objawów kojarzy mi się z regulatorem napięcia w alternatorze

civic_lsi
15-02-13, 13:08
A co myslisz o silniczku krokowym?
sprawdzić nie zaszkodzi. wyjąć, przepłukać.

Pontoniento
16-02-13, 15:14
W poniedziałek sie za to zabiore, powiedzcie mi jeszcze raz co moge sprawdzić.
Regulator jesli pada to bedzie niskie ladowanie, nie?
Sprawdze silnik krokowy i wyplukam w benzynie, jakoś trzeba go rozkladać? Rozumiem ze to sie nie psuje za czesto?
Kopułkę rozkrece i przeczyszcze styki.
Coś pominolem? Stacyjka mysle ze narazie dziala i nie ruszam.

gruszkin
17-02-13, 13:13
regulator jak mi padł to miałem napięcie na poziomie 16-17 V na odpalonym podczas gdy standard to ok, 14,5 na odpalonym i 12v na wyłączonym. Innymi słowy mi przełądowywał