PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszenie...



artek2509
09-02-13, 13:52
Stoję przed dylematem jeżeli chodzi o zawieszenie. Chcę założyć gwintowanie więc chciałbym waszych opinii jaką firmę wybrać. Z góry dziękuję.

KAMIL21
09-02-13, 18:06
Tu rodzi sie pytanie jaka kwote chcesz na to przeznaczyc? :rolleyes:

Maskunt
09-02-13, 18:44
Temat tygodnia!
Pytanie pieprznięte gdziekolwiek, byle było, zero informacji o budżecie, zastosowaniach czy chociażby tego jaki samochód masz. Brawo!

artek2509
09-02-13, 19:02
Civic ,92 90 KM myślałem o czymś porządnym za dobre pieniądze... ponoć MTS jest bardzo słabe i o AP też się źle mówi więc może jakaś inna opcja... samochód będzie jeździł po drogach miejskich ale w Norwegii więc stan dróg jest idealny...

http://i.imgur.com/gYfUkAz.jpg

karas
09-02-13, 20:28
co wedlog Ciebie znaczy " dobre pieniadze"? Chcesz cos porzadnego nowego tzn kit koni, eibach, bilstein, tein to bez 2k nie podchodz. Z drugiej strony zastanow sie czy oplaca Ci sie ladowac 2k w auto ktore warte jest 4-5 k i nie jedzie. No chyba ze planujesz mega projekt na tor z b18 turbo kompresor to co innego :) Chcesz zeby auto bylo troche nizsze kup sprezyny eibacha i zaloz na seryjne amorki. ( Niby krotsza sprezyna powinna pracowac z amorkiem o podwyzszonej twardosci i skroconym skoku ale sporo ludzi tak jedzi przez kupe lat i amorki im jakos dziwnie nie wylewaja , trzymaja swoja sprawnosc i dobrze wybieraja nierownosci)

artek2509
09-02-13, 21:18
http://moto.allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-vogtland-honda-civic-v-i2941057837.html

myślę o tym rozwiązaniu?

kacza1982
09-02-13, 22:52
Skoro masz budżet tak ogromny (2,2kzł) to czemu myślisz żeby to pakować w auto warte maksymalnie dwa razy więcej? Podobnie jak kolega @karas bardziej bym polecał tanie sprężynki, a resztę gotówki odłóż na jakiś czas i zainwestuj w swap na coś konkretnego, bo przy 90 kucykach to chyba wolisz aby autko wyglądało, a nie jeździło tak, jak wygląda... typowy polski tuning - wygląda na 300km, a pod maską 1,3. To takie moje przemyślenia, ale szczerze, jeżeli zależy Ci na wyglądzie przede wszystkim, a drogi są gładkie jak stół to lepiej kup jednak, Twoim zdaniem, niepolecanego MTSa, który napewno na Twoich drogach nie wyrąbie się tak szybko jak u nas a dużo zaoszczędzisz a wyglądać z zewnątrz będzie tak samo jak vogtland za 3x tyle. Pytanie osobiste-czy oprócz zawiasu przewidujesz jakieś modyfikacje mechaniczne czy tylko chcesz aby auto się prezentowało? czy myślisz nad stanem technicznym przynajmniej?

ps. zmień felgi, bo na tej ogromnej nawet gwintem nie zjedziesz nisko do tego stopnia, aby to wyglądało, wrzuć 15 cali jeżeli chcesz poczuć glebę

artek2509
09-02-13, 23:27
samochód jest u lakiernika... do tego są zamówione fotele Sparco R100 i nowe lampy "ringi" co do felg nie chciał bym zmieniać. Co do modyfikacji silnika to przyszły rok wymiana jednostki na VTI 160 KM i tak powoli będę budował to auto. Co do gwintu zależy mi na wyrównaniu auta. Auta w Norwegii są bardzo drogie a to było serwisowane do 2010r w serwisie Hondy ma przejechane 150000 km i jest w bardzo dobrym stanie. Dla ciekawości kosztowało 30000 NOK. Co do MTS,a na forum jest dużo opini że szybko słychać stuki a vogtland to jednak jakaś marka...

gruszkin
10-02-13, 12:43
Vogtland to dobra marka-Koni w drugim garniturze (tak jak AP to KW w drugim garniturze) także spoko. Chociaż grany jest zakup grupowy na ISC gdzie za 2,5k masz regulacje i wysokości i twardości

artek2509
10-02-13, 12:48
tak tylko że ja muszę za trzy tygodnie wracać do Norwegii... A powodem wyboru lepszego zawieszenia jest fakt mniejszej awaryjności...

karas
10-02-13, 14:08
Vogland kiedys robilo blekitne sprezyny dla koni. Teraz z tego co sie orientuje Koni do swoich zestawów oferoje sprezyny H&R. Mimo to Vogland jest bardzo dlugo istnijaca marka na rynku i lipy raczej nie robią. obczja jeszcz to:
http://www.jdl-performance.com/zestaw-zawieszenia-tein-basic-honda-civic-92-95.html

pyrek
10-02-13, 14:10
Skoro zamierzasz jeździć autem dłużej to bierz Vogtlanda albo Teina, będziesz pan zadowolony :)

artek2509
10-02-13, 14:37
dzięki za sugestie... Vogtland bardziej mnie przekonuje... :)