PDA

Zobacz pełną wersję : Ściąganie hani:(



kondekhondek
13-11-07, 23:24
Witam,

Mam następujący problem:

Civic 1,4 hatchback 1998 r.

W pozycji jazdy na wprost kierownica jest lekko przekrzywiona w lewo. Samochodu jako tako nie ściąga, ale kierownica ma wyraźną tendencję na nawet małej nierówności do lekkiego skręcania się w lewo i wtedy zaczyna ściągać. Tak jakby...hmm są pewne opory, które pozwalają kiere ustawić an jazdę na wprost (wtedy też jest lekko przekrzywiona) ale na nierózwnościach ona sama się skręca bardziej w lewo ( minimalnie ) i zaczyna ściągać. Mało tego...na większych nierównościach poprzecznych, np przed światłami są takie dołeczki wystane w lato przez autka skręca się nawet bardziej niż opisywałem wcześniej. O kilka dobrych stopni. Co dołek to kiera w lewo i tak kilka razy i zanim stane, jakbym nic nie robił juz by nabrał wyraźnego promienia skrętu...Luzuw w zawieszeniu mechanior (badając łomem) nie wychwycił, a podłużnica była spawana, ale przed przednim kołem, wiec twierdzi że to nie ma wpływu. Dziwne to, bo nieraz jedzie ładnie a czasem usilnie mi skręca w lewo...O co może chodzić??

i jeszcze: Pasek od alternatora strzępi się...tzn nie rwie sie na lewo i prawo, ale widać wyraźnie zurzycie. A chciałbym w piątek pojechać 100 km autkiem. Da to radę, czy lepiej nie ryzykować? Wiem że zależy to od stopnia zniszczenia paska...ale moze jakieś porady typu - "spoko jeździłem tak pół roku":D pozdro!

matthew_osw
13-11-07, 23:27
Ustaw geometrię. Miałem ten sam problem.

patyk_lks
14-11-07, 01:21
Coś w zawieszeniu może być skrzywione, maglownica może mieć luzy. Ustaw geo to przynajmniej auto będzie jeździć prosto i kierownica będzie w odpowiedniej pozycji. Nie sądzę jednak żeby miało to jakiś wpływ na takie mimowolne ruchy kierownicą ponieważ u mnie też coś takiego się dzieje(luz na maglownicy) i po ustawieniu geometrii nic się nie zmieniło.

kondekhondek
14-11-07, 01:56
Szczególnie daje się odczuć to, że kierownica się sama chce skręcić w lewo na porogach zwalniających. Jak jest ostrzejszy próg to czuć lekko jak kiera przy podjeździe rwie sie w lewo...

matthew_osw
14-11-07, 09:19
Na polskich drogach każdy samochód ma "mimowolne ruchy kierownicą". To chyba oczywiste, że przy jeździe po dziurach, czy innych nierównościach, koła różnie się ustawiają i jeśli kierownica nie jest trzymana, to zmienia położenie. Ustawić geometrię i trzymać kierownicę podczas jazdy :]