PDA

Zobacz pełną wersję : Ściąganie przy Hamowaniu



macu85
13-11-07, 08:15
Mój problem polega na tym ze na bardzije sliskiej nawierzchni gdy tylko lekko zachamuje zarzuca tył samochodu w lewo. Na suchej nie jest to odczuwalne. Może mi ktoś doradzic co może być przyczyna. W lecie mechanik wymieniał okladziny w tylnich bębnach i cylinderki. Czy mogl czegoś nie doregulować?? Dzieki za odpowiedz.

Skoti
13-11-07, 10:03
Sprawdz klocki hamulcowe. Albo masz jeden bardziej zjechany od drugiego albo cos z dociskiem ich

Lcfr
13-11-07, 10:33
przyczyn moze byc wiele
-zaciski
-tłoczki
-zbieznosc...

gruszkin
13-11-07, 12:29
zbieznosc tylko jesli po prostu kiera sama chce skręcac, jesli jest to gwałtowne zarzucenie to na to bym nie obstawiał;sam musze zbieznosc ustawic;].

Mam podobny problem tylko ze podczas delikatnego hamowania slysze pukanie z prawej strony na tyle-przeczuwam ze to hamulce bębnowe wlasnie, szczegolnie ze gdy mocniej wdusze juz tego nie slychac, tylko przy delikatnym hamowanku. Czy to znaczy ze musze caly bęben wymienic czy costam costam?

macu85
15-11-07, 09:32
pojechałem na stacjędiagnostyczną i wyszło ze wszytskie hamulce sprawne. dodatkowo na półsuchej nawierzchni rozpedziłem sie do 80km/h i bez trzymania kierownicy ostro zachamowałem i samochód zatrzymał sie prosto. Musze chyba kupic nowe opony na tył , bo przód mam nowiutkie. no i jeszcze mam do wymiany przedni wahacz ale to chyba nie przez to.