PDA

Zobacz pełną wersję : Swap z D15B2 na D15Z6?



bassstek
05-02-13, 21:09
Witam.
chciałbym wsadzić do swojego civica V gena z seryjnym silnikiem D15B2 silnik z VI gena a konkretnie vteca D15z6 i mam pytanie czy będe musiał zmieniac kompa czy może być ten z D15b2?Chcem zrobić swapa ponieważ mój silnik jest juz zmęczony a wole wsadzic drugi silnik niz remontowac ten.
Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje lub uwagi to piszcie.
Pozdrawiam.

Van_Dal
05-02-13, 21:11
chcesz miec vtec-E czy nie ? ile jestes w stanie przeznaczyć na ten swap? pozatym był juz temat na forum nie dawno- szukaj

bassstek
05-02-13, 21:18
ja chcem wsadzic silnik zeby byl w dobrej kondycji a po prostu znajomy ma za 200 zl kompletny silnik i akurat ten z 6 gena i pytam czy obejdzie sie bez wiekszych przerobek.a szczególnie chodzi mi o tego kompa.

Van_Dal
05-02-13, 22:33
szukaj. było moze tydzien temu o tym gadane

klakier dohc
06-02-13, 22:22
d15z6 na osprzecie z d15b2 szalu nie robi jak nie podepniesz zaworu vteca pod prad to ciagnie do 4 tys dalej mul a jak podepniesz to jakos tam jedzie nawet ale spalanie 10litrow na dzien dobry takze bezzz kompa to szkoda wkladac chyba ze tylko po to zeby auto jechalo z braku laku to i kt jak to mowia

Van_Dal
07-02-13, 00:14
ja chwilke byłem na takim setupie i spalanie było ok. a z zawór można łatwo podpiąć. Robisz układ który załacza Ci sie w zależności od temp czujnika na wentylatorze.
moc hmmm chyba 90 KM, ale to tylko dupochamownia

klakier dohc
07-02-13, 00:19
uklad na wentylotorze ;? hm vtec sie w tym powinien chyba zalaczac przy 3 tys obr a nie na temperaurze chociaz ja bylem nie lepszy bo mialem vteca podpietego po zaplonie bo na odpietym byl mul straszny tyle ze jechal i tylek wiozl ale w porownaniu do orginalu to duzo mu brakowalo

Szczery
07-02-13, 00:43
pewnie chodzi o to z tym "wentylatoro vteciem" by sie vitec sam zaloczyl na stale, ale dopiero gdy temp silkika bedzie juz cacy :)

Van_Dal
07-02-13, 00:57
dokładnie :D bo na niskich obrotach nie chciałem męczyć silnika jeszcze dodatkowym ujściem oleju :) szczególnie w zimie

układ prosty. tranzystorek jeden kilka rezystorów i kondenstatorów, jak chcesz mieć lepiej to dołuż stabilizator napięcia.
sterownik nie bierze informacje z tego czujnika :) więc to że będzie go okłamywał o 0.25v to nie robi róznicy :D
a czujnik ma charakterystykę podobną do tego co czujnik na sterownik