PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w ogarnięciu paru rzeczy



Robkoo
05-02-13, 01:28
Witam. Zacznę od przedstawienia się, na imię mam Paweł. Od kilku dni stałem się posiadaczem civica eg3 z 93 roku. Auto odkupiłem od kumpla, który przesiada się na VI generacje. Mianowicie... Mam problem z paroma rzeczami w aucie. Pierwsza- szarpie silnikiem tzn przy puszczaniu gazu szarpie autem, która poducha wywalona ? Druga sprawa-szyber niestety ociera przy otwieraniu i zamykaniu, zrobił paskudne rysy na dachu, da się go jakoś wyregulować ? Trzecia sprawa. Czy jest możliwa regulacja sprzęgła ? Dla mnie bierze za wysoko, nie jestem do tego przyzwyczajony. Z góry dziękuję za pomoc. Silnik seria D15B2, obecnie D15B7.

hacker120
05-02-13, 02:36
poduchy obejrzeć musisz sobie sam, nikt nie widząc samochodu nie powie ci tego, szyber na pewno da się ogarnąć z resztą było już chyba na forum o tym, a ze sprzęgłem niewiele poradzisz bo jest hydrauliczne. możesz spróbować jedynie wymienić płyn i odpowietrzyć ale nie wiem czy cokolwiek pomoże.

sebastanlec
09-02-13, 02:19
jak przy puszczaniu szarpie to sprawdz weżyki podcisnienia moze którys jest uszkodzony, a wysokość łapania sprzegła da sie wyregulowac, miedzy pedałem sprzegła a pompka jest bolec na z nakretka, luzujesz nakretke i krecisz bolcem, tym wyregulujesz wysokosc łapania, pózniej kontrujesz nakretką

Muzyk-Grzes
09-02-13, 02:35
stałem się posiadaczem civica eg3

Silnik seria D15B2
EG3 miało w serii D13B2, EG4 miało D15B2

przy puszczaniu szarpie to sprawdz weżyki podcisnienia moze którys jest uszkodzony
A co to jest D13B2 żeby miało wężyki podciśnienia? (Chyba że to rasowe EG3)
Najczęściej szarpie silnikiem jak filtry sa wywalone,główny przekaźnik (o ile jest to D15B2/7)

a wysokość łapania sprzegła da sie wyregulowac, miedzy pedałem sprzegła a pompka jest bolec na z nakretka, luzujesz nakretke i krecisz bolcem, tym wyregulujesz wysokosc łapania, pózniej kontrujesz nakretką
Napisz coś więcej ,może jakieś zdjęcia ,mniemam że 80% piszących w tym dziale chciało by zobaczyć jak regulujesz sprzęgło......

sebastanlec
09-02-13, 03:13
zdjec nie mam bo nie robiłem tego bo nie mam takie potrzeby, i tu chodzi o regulacje wysokosci łapania sprzegła a nie regulacje sprzegła bo dla mnie to 2 rózne rzeczy, regulacji sprzegła nie ma bo to nie traktor ze masz łapki w docisku na których są sruby i mozesz regulowac a w D15B2 nie ma węzyków podcisnienia? ja jezdze 9 lat i nie zmieniałem filtra paliwa i nic sie nie dzieje

Robkoo
10-02-13, 21:45
sory jestem świeżak. wychodzi na to, że to eg4 seria tu byłą d15b2, zmieniony na wielopunt d15b7. Wątpie, że to coś z samym silnikiem, nie szarpie nim tylko bardziej całą budą, sprawdziłem i dolne poduszki są już popękane, może to one powodują. Chodzi mi to, że przyzwyczajony jestem jak sprzegło bierze przy samej podłodze, tak miałem w innym aucie. Da się to zrobić w civicu ?