PDA

Zobacz pełną wersję : Po zmianie na shorta lewarek lata na boki



petro505
04-02-13, 19:26
Otóz po założeniu lewarka zmiany biegów (short shifter domowej roboty) lata na boki jak porąbany. Przełożenia przód tył są ok aże żeby wrzucić 5 bieg czy wsteczny to rysuje lewarkiem po fotelu pasażera. Skręciłem wszystko jak nalezy i jest on strasznie luźny. Czego to może byc wina? Czy to normalne raczej przy shorcie? Dodam że nawet jak wrzuce bieg to też lata i nie ma róznicy więc za każdym razem się zastanawiam czy mam wrzucony bieg i jaki.

KamilWWL
04-02-13, 20:23
Kupiłeś tego shorta czy zrobiłeś z tego co miałeś wcześniej?

Jak kupiłeś to ten nowy ma wyrobioną tulejkę przy drążku i dlatego tak jest. Wiem, bo miałem to samo ;)

petro505
04-02-13, 20:27
Napisałem że home made ;) A tulejki mam nowe na poliuretanie a ta w lewarku siedzi sztywno. Powiedz jak ty zniwelowałeś to latanie bo to jest wnerwiające bo chciałem mieć shorta a jest jeszcze gorzej

KrzyChules
04-02-13, 21:56
wejdz pod spod i trzymając cos poszarp drugą częscią, napewno znajdziesz ktoryś węzeł luźny, ta guma co trzyma kulke docisnieta dobrze?

petro505
04-02-13, 22:30
Wszystkie śruby są podokręcane na maxa. Kulka ściśnięta nie lata. Znalazłem na forum roverków że to może być wina tego krzyżaka przy skrzyni. Podobno te nity się luzują. Jutro wykręce i wymienie nity żeby było sztywno, może coć pomoże.

Mathius4
05-02-13, 00:05
Jeżeli przed zrobieniem shorta było OK to nie ma bata, że po przerobieniu coś jest nie halo, musiałeś źle zamontować...

U mnie short jest sztywniejszy niż OEM lewarek...

petro505
05-02-13, 07:46
Nie wiem jak było na oem bo przekładałem z automatu. Wiem tylko że te czpienie są dość luźne. Zrobie to i zobacze, bo w roverach to podobno normalka

FaziRBK
05-02-13, 09:29
Jeżeli jest źle śruba skręcona to albo jest za luźno i wszystko lata na boki lub śruba jest skręcona za mocno to jest tak twardo, że nie można ruszyć lewarkiem. Montowałem już kilka shortów i to są jedyne opcje, które ja miałem u siebie.

petro505
05-02-13, 12:12
Wszystko się wyjaśniło. Pościskałem krzyżak i wymieniłem ten czpień który trzyma wybierak przy skrzyni na śrube 8mm i jest sztywno. Poprostu juz czpień był wyrobiony i dlatego wszystko datało. Teraz jest sztywno. Dzięki za porady