PDA

Zobacz pełną wersję : problem z opalaniem, auto kręci, ale nie odpala pomocy



Maniek-1111
03-02-13, 21:20
witam, mam problem zimą postanowiłem nie ruszać się autem z garażu od czasu do czasu idę odpalić auto, jednak ostatnio pojawił się problem, gdy parę dni temu chciałem odpalić moją hanie, kręciła tylko i nic :( zero efektu myślałem wtedy, że jest to wina akumulatora, że po prostu się rozładował, nie miałem wtedy prostownika, a po drugie nie miałem czasu iść pożyczyć od znajomego, dziś podłączyłem prostownik, akumulator jest naładowany, cała elektryka działa, szyber, el szyby, światła, podświetlenie zegarów itp, ale auto nadal kręci tylko i nic zero efektu, wydaje do tego dziwny dźwięk, trudny do określenia, dodam, że auto ma silnik d15d2 jest niegazowane, paliwo jest, więc co może być powodem, zbliża się wiosna, czas powoli ruszyć się po zimie a tu auto nie wydaje oznak życia. Pomocy

jacek_bp
03-02-13, 22:03
Iskrę sprawdzałeś?

sebs89
03-02-13, 23:02
Identyczny problem miałem ostatnio z hanką, nigdy nic się nie działo żadnych problemów, a tu mi z nagła po robocie kręciła i kręciła jak głupia a odpalić nie chciała, po wyjęciu fajki okazało się, że nie daje iskry (tak jak kolega wyżej podejrzewa), poszła cewka. Po wymianie wszystko git :)

Greg001k
04-02-13, 14:28
Jak będzie iskra to będzie padnięty moduł zapłonowy, a jak nie bedzie iskry to cewka :)

Ps ewentualnie pompa paliwa padła - ale to łatwo sprawdzić, bo ja słychac po przekręceniu kluczyka

Maniek-1111
04-02-13, 16:11
No właśnie w sierpniu był nowy aparat zapłonowy, a nie wiem coś słychać, nie znam się za bardzo na tym jestem początkujący, może słychać pompę paliwa, ale nie wiem. :p

Greg001k
04-02-13, 19:28
Wiesz z tymi nowymi zamiennikami bywa róznie ja miałem wciśniętą nową cewke i po kilkudziesięciu kilometrach zaczęła padać, też nie wierzyłem że to to bo nowe a jednak (wymieniłem świece, kable itp) a problem był z nową cewką, jak podmieniłem na starą silnik już nie szarpał i śmigał porządnie. Cewka poszła na reklamację i dostałem nową, którą już zrobiłem z 15 000 kilometrów.

Pompę słychać jak przekręcisz w pierwszą pozycję kluczyk - gdy zapalą sie kontrolki będzie dochodził dźwięk z tylnej części autka i po kilku sekundach umilknie (to właśnie dźwięk pompy).

Sprawdż czy iskra jest bo jak nie ma to cewka będzie.

Maniek-1111
04-02-13, 20:34
ok, jutro sprawdze jak znajde chwile i napisze co sie dzieje, dzieki za info

klapejron
04-02-13, 22:42
[QUOTE=Greg001k;1871818]Jak będzie iskra to będzie padnięty moduł zapłonowy, a jak nie bedzie iskry to cewka :)

Ciekawych rzeczy się dowiaduję na tym forum. Brak iskry to mogą być padnięte i cewka i moduł.

Młody ŁDZ
04-02-13, 22:46
A może po prostu wilgoć pod kopułką ?;)

Maniek-1111
05-02-13, 14:11
sprawdzalem i iskra jest i to ladna, a kurde auto nadal nie odpala :( wiec aparat zaplonowy i cewka pewnie jest dobra, wiec zostaje jeszcze pompe paliwa sprawdzic, ale przy przekrecaniu kluczyka cos slychac z tylu auta wiec raczej dziala, macie jeszcze jakies pomysly co moze byc nie tak????

Młody ŁDZ
05-02-13, 14:14
Kup plaka i niech ktos psika w dolot a Ty krec - jak zajarzy to znaczy ze nie dostaje paliwa.

Maniek-1111
05-02-13, 14:45
ok, jutro sprawdze oby się udało

Greg001k
05-02-13, 15:12
W sumie, jeżeli iskra jest to albo nie dostaje paliwa (przytkany filtr, pompa nie podaje) albo coś z modułem, conajmniej tak mi sie wydaje.
Najlepiej jakbyś zgadał się z jakimś forumowiczem z okolicy, przekręcił cały aparat i sprawdził czy odpali, jak odpali to bedzie coć z modułem najprawdopodobniej. W moim przypadku jak cewka padała to auto gasło jak sie silnik nagrzał, natomiast jak mi moduł padł to juz nie było mowy o odpaleniu autka (tyle z moich doświadczeń)

Sprawdź w międzyczasie czy paliwo dociera tam gdzie trzeba.


sprawdzalem i iskra jest i to ladna, a kurde auto nadal nie odpala :( wiec aparat zaplonowy i cewka pewnie jest dobra, wiec zostaje jeszcze pompe paliwa sprawdzic, ale przy przekrecaniu kluczyka cos slychac z tylu auta wiec raczej dziala, macie jeszcze jakies pomysly co moze byc nie tak????

Maniek-1111
05-02-13, 16:53
nie wiem czy sie nie zalal bo wykrecilem swiece i sa morke i jest trocge nagaru, wysusze je przez noc, wyczyszcze i zobacze jutro

Maniek-1111
06-02-13, 20:54
spawdzalem i kurna nadal nic, swiece wysuszone, wyczyszczone i nadal nic. :(

jacek_bp
07-02-13, 18:35
Jak masz znajomego to podmień moduł zapłonu, mi moduł padł podczas normalnej jazdy, nagle auto przestało jechać i koniec. Podmień na próbę jak okaże się, że to moduł kup nowy po sprawie. Wyżej koledzy napisali Ci że, masz spore prawdopodobieństwo że to moduł.

Serdzio
08-02-13, 11:07
skoro zalewa świece to moze przestawiles zaplon?! iskra jest mocna? znam przypadek co swiece robiły iskre a okazały sie wadliwe( nie mialy przebicia).

hanys82
08-02-13, 15:23
ja ma dokladny problem z moja hania. Od nie dawna zapalala mi sie ta żułta kontrolka podczas jazdy ale nic innego sie nie dzialo az do czasu gdzie rano chcialem zapolic bryke to zero efektu wszystko inne dziala. Sprawdzilem iskre i nie ma to pomyslalem ze moze kable lub swiece wymienilem i nic wyczyscilem styki w kopolce i na palcu i dalej nic, chlopaki na foróm powiedzieli zebym zrobil sobie samodiagnostyke wiec tak zrobilem ale po zloczeniu tej kostki to ta kontrolka powinna mrugac jak by byl jakis blad ale mi sie caly czas swieci ta kontrolka nie wiem dlaczego. Czy tak ma byc? dodam ze to jest D16Z6. Chlopaki jak cos wiecie na tem moj problem pomóżcie!!

Maniek-1111
08-02-13, 16:43
wiesz co, może masz racje, że może być coś z odcinką zapłonu, bo jak pod koniec zeszłego roku jeździłem to zaczęły się pojawiać kłopoty z alarmem, sam się zacinał i auto samo się zamykało, a czasami zamykały się jedne drzwi, czytałem, że niektóre alarmy mają odcinkę zapłonu, więc może to coś alarm zwarjował włączył odcinke i już tak zostało, dodam, że jak ostatnio chciałem zamknąć auto z pilota to były kłopoty, bo alarm działał swoim życiem. A moduł musi być dobry bo gadałem ze znajomym i mówi, że jak jest iskra to moduł jest dobry.

sebastanlec
09-02-13, 00:26
iskra moze byc ale pod ciśnieniem moze ginąc, u mnie kiedys uwaliło i moduł i cewke, koszta okropne,

Greg001k
09-02-13, 00:33
Miałem iskre lecz moduł padł, tak czy inaczej mechanik wymienił i moduł i cewke, która już słabą iskre dawała. Jak chcesz szukaj dalej, może rzeczywiście coś z alarmem.

sebastanlec
09-02-13, 00:57
nie sądze zeby alarm blokował iskre bo on tylko wyje a iskre to moze blokowac immo choc nie kazde, nie które blokują 1 obwód auta a nie które 3 obwody( pompka, wtrysk, rozrusznik, mozesz odpiąc kostke 2 pinową od aparatu i do aparato pod kabel gruby czarno zółty bodajrze podac 12V bo tym kablem idzie zasilanie na aparat po zapłonie bo jak blokuje alarm to tym kabelkiem pewnie