PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne objawy malejace obroty dławienie



titek1991
01-02-13, 20:14
witam
posiadam silnik d14a8 od pewnego czasu ma dziwne objawy jak jest mało paliwa (nawet jeszcze przed rezerwa) silnik spada do ok 400rmp i jak by sie dławił i wchodzi w normalne obroty po wcisnieciu gazu do oporu albo gasnie albo przerywa wchodządz na obroty do ok 1500rmp a potem dobrze. W czasie jazdy nie odczuwam spadku mocy. po zalaniu wiecej paliwa objawy maleja albo znikają. Dzis po rozgrzaniu zgas mi nie nie mogłem odpalic po upływie 30min odpalił. Czy to moze byc pompka paliwa??

mat2432
05-02-13, 15:21
sprawdz filtr paliwa

Van_Dal
05-02-13, 16:15
pompa siada

titek1991
05-02-13, 17:20
filtr paliwa zmieniony wszytko było dobrze przez pare dni do dziasiaj nie mogłem go ospalic po dwuch dniach stania nie mógł wejsc na obory na saniu tylko odpalił i po ok 3 sekundach gasł, gdy w juz odpalił było wszytko ok ale po przejechaniu jakis 3km zaczoł sie dławic przy przyspieszaniu tak jak by na 1 albo dwa cylidry nie palił. i teraz dalej wszytko jest dobrze nie mam pojecia co to moze byc jutro sie wezme za to bo boje sie ze stane na drodze i nie dojade do pracy. Prosze Was o pomoc, moze to przewody od swiec maja przebicie albo swiece?? a moze to byc sliniczek krokowy?? z góry dziekuje za pomoc

Van_Dal
05-02-13, 18:47
pompa nie daje rady.... podmień zobacz, a jak nei odpala to spróbuj jednego myku.

przekręć 7 razy stacyjką na pozycje zapłon i 0
tak żeby 7 razy zaświeciły ci sie i gasły kontrolki
za 7 razem próbuj odpalić- odpali to pompa do wymiany

titek1991
05-02-13, 19:57
ale teraz próbowałem i pali bez problemu. przeszło tez falowanie obrotów i po spuszczeniu z wyzszych obrotów nie dusi sie i trzyma dobry zakres obr. pompka tez normalnie słychac po przekreceniu kluczyka

mat2432
05-02-13, 22:02
sprawdz swiece i przewody moze maja przebicie