PDA

Zobacz pełną wersję : Plyn chlodzacy



kris5
11-11-07, 12:28
Witam
Nie znam sie za bardzo na samochodach i prosze o wyrozumiałość.
Mam pytanie Jak to jest z tym płynem chlodzacym,czy powinien być w dwóch zbiornikach wyrównawczych czy tylko w jednym? u mnie jest w jednym zbiorniczku znajdujacy sie w poblizu prawego reflektora.Goraco prosze o rozwianie mojej watpliwosci.Dołaczam fotke z gory Dziekuje i Pozdrawiam.

http://img146.imageshack.us/img146/7033/cvicyc9.th.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=cvicyc9.jpg)

Mam civic 1.4 90KM 2000r przebieg 130000 chodzi Idealnie.

artek0903
11-11-07, 12:31
to po prawej to zbiornik na plyn do wspomagania a nie chlodniczy.... jak jest malo to lepiej dolej bo Ci pompa moze pasc...

kris5
11-11-07, 12:51
W zbiorniczku po prawo mam dosc pLynu :)
mam rozumiec ze ten po lewej jest od plynu chlodzacego uzupeLnie ,ma siegac polowy odleglosci pomiedzy znakami MIN i MAX.

skolopendra
11-11-07, 12:52
na plyn do wspomagania a nie chlodniczy
dobre ;)


Mam civic 1.4 90KM 2000r przebieg 130000 chodzi Idealnie.

lepiej sobie ściąg manuala !! ...i czytaj
.........................................bo jak tak dalej pójdzie to:

chodzi Idealnie..............te słowa pójdą między bajki :speszony:

artek0903
11-11-07, 13:24
artek0903 napisał/a:
na plyn do wspomagania a nie chlodniczy

dobre

ze niby cos zle napisalem?? :box:

skolopendra
11-11-07, 14:03
ze niby cos zle napisalem?? :box:


prawdę :aloha:
...........................znam takich ,co jeszcze niedługo naleją tam borygo ;)

artek0903
11-11-07, 14:07
a tak poza tym to nawet manuala nie trzeba, wystarczy slownik, na zbiorniczku powinno byc napisane do czego on sluzy i chyba dokladnie czym go napelniac o ile dobrze pamietam :d

kris5
11-11-07, 19:12
Jeszcze dwa pytania:

Czy mozna uzupeLnic pLyn chLodniczy,innym innego typu/marki? czy tez trzeba wLac taki jaki byl?

A czy prawda jest ze zawsze naLezy stosowac orginalny pLyn chLodzacy firmy Honda.

pozdro.

artek0903
11-11-07, 21:36
Czy mozna uzupeLnic pLyn chLodniczy,innym innego typu/marki?

mozna ale jest ryzyko ze sie zwarzy i bedzie kicha, jak nie wiesz co bylo zalane to lepiej wymienic i miec spokoj.


A czy prawda jest ze zawsze naLezy stosowac orginalny pLyn chLodzacy firmy Honda

Nie trzeba, najlepiej zalac jakims dobrym koncentratem, poszukaj a znajdziesz, napewno bylo nie raz...

dogg69
11-11-07, 21:49
A ja dolalem petrygo, nie wiedzac co jest w srodku i wszystko smiga :D

artek0903
11-11-07, 21:57
jeszcze taka sprawa: jak nie wiesz co tam bylo to jaka masz pewnosc ze ktos wody nie wlal?? a idzie zima... polecam wymienic

skolopendra
11-11-07, 22:11
polecam wymienic
tylko wymiana
niedawno gdzieś ktoś :d pisał ze właśnie dolał płynu ,a potem wszystko sie z pieniło i temperatura rosła :/

kris5
12-11-07, 17:08
Witam i dziekuje za wszystkie cenne odpowiedzi oraz wskazowki ;)

Lcfr
12-11-07, 17:15
wymienic
koszt mały a spokojna głowa
a do tego wiadomo na 100% co jest w silniku...

kris5
13-11-07, 09:49
Witam ponownie.
U mnie w zbiorniczku wyrownawczym byLo troszeczke ponizej MIN :( i wLasnie wrociLem od mechanika ktory powiedziaL ze moge spokojnnie doLac,poleciL mi PLyn chLodzacy Dynagel.

Lcfr
13-11-07, 11:38
Witam ponownie.
U mnie w zbiorniczku wyrownawczym byLo troszeczke ponizej MIN :( i wLasnie wrociLem od mechanika ktory powiedziaL ze moge spokojnnie doLac,poleciL mi PLyn chLodzacy Dynagel.

kazdy poleca to co lubi...

ygor
13-11-07, 11:40
a gdzies kiedys w starych postach ktos pisal ze dolewac kocentrat ok byle tylko kolor się zgadzał ... co wy na to ?

karpik85
13-11-07, 21:02
kolor to przecież tylko barwnik, nie wydaje mi sie aby to był wyznacznik tego czy płyny są mieszalne. Z tego co czytałem, to można mieszać ze sobą wszystkie płyny które są na bazie glikolu etylenowego czyli większość, a jak z innymi to nie wiem.
Ja jak kupiłem auto to mi poprzedni właściciel powiedział, ze płyn chłodzący jest zalany oryginalny Hondy, ale przed zimą nie miałem pewności, a nie chcąc zmieniac jeśli jest faktycznie dobry to poprostu naciągnąłem do strzykawki kilka mililitrów, włożyłem na noc do zamrażarki na -20 stopni i skoro nie zamarzł to jeżdze na nim.

Lcfr
13-11-07, 23:25
o czym ta rozmowa
5l plynu kosztuje max 40zł
+ max 1h roboty

swiezy płyn
pewny
przepłukany blok
same zalety za niska cene....

matthew_osw
13-11-07, 23:42
to po prawej to zbiornik na plyn do wspomagania

Mała prośba.. Może mnie ktoś oświecić, jaki powinien być płyn do wspomagania? Na forum nie mogę znaleźć. I czy ten po prawej na tym zdjęciu to na pewno jest ten od wspomagania? Na początkowej rozmowy wywiązała się mała ironia; nie chciałbym się tym sugerować. Z góry dzięki.

Lcfr
13-11-07, 23:49
to po prawej to zbiornik na plyn do wspomagania

Mała prośba.. Może mnie ktoś oświecić, jaki powinien być płyn do wspomagania? Na forum nie mogę znaleźć. I czy ten po prawej na tym zdjęciu to na pewno jest ten od wspomagania? Na początkowej rozmowy wywiązała się mała ironia; nie chciałbym się tym sugerować. Z góry dzięki.

heh
bylo wiele razy..
ale szukajka chwilowo szwankuje poprzez slaba kondycje forum, wiąc wybaczam ;)
do wspomagania jest PSF honda
lac tylko oryginał....

kris5
14-11-07, 12:05
o czym ta rozmowa
5l plynu kosztuje max 40zł
+ max 1h roboty

swiezy płyn
pewny
przepłukany blok
same zalety za niska cene....

No ja cie doskonale rozumiem ale teraz chciaLem uzupeLnic,po nowym roku robie caLy przeglad wszystkie pLyny do wymiany.

[ Dodano: Sro 14 Lis, 2007 ]


to po prawej to zbiornik na plyn do wspomagania

I czy ten po prawej na tym zdjęciu to na pewno jest ten od wspomagania?
http://img140.imageshack.us/img140/9413/hhws3.th.jpg (http://img140.imageshack.us/my.php?image=hhws3.jpg)

mysLe ze nie bedziesz miaL juz watpLiwosci

Motyl
14-11-07, 12:12
lac tylko oryginał....
ziom bez przesady, można zalać też każdy inny PSF dobrej marki

TENCIO
14-11-07, 12:17
lac tylko oryginał....
ziom bez przesady, można zalać też każdy inny PSF dobrej marki
potwierdzam, oryginal nie jest wymagany. tak a propos chlodniczego to w auchan jest promo na dynagela za 34.99zl/5litrow

matthew_osw
14-11-07, 15:25
mysLe ze nie bedziesz miaL juz watpLiwosci Rzeczywiście, wątpliwości rozwiane w 100% Bardzo zacny rysunek, dzięki :)

plewski
24-07-10, 10:26
aby spuscic plyn chlodzacy w d14 nalezy to zrobic tylko przez korek czy tam zaworek w chlodnicy, nie ma zadnego korka do spuszczenia tegoz plynu w silniku:confused::confused::confused:

skolopendra
24-07-10, 12:39
aby spuscic plyn chlodzacy w d14 nalezy to zrobic tylko przez korek czy tam zaworek w chlodnicy, nie ma zadnego korka do spuszczenia tegoz plynu w silniku:confused::confused::confused:

a do manuala zaglądałeś ?!

tam wszystko jest opisane :confused:

plewski
25-07-10, 17:38
bylbym wdzieczny gdyby jednak ktos zechcial mi odpowiedziec czy plyn zlewa sie z tylko z chlodnicy czy skads jeszcze??

aby zapobiec kolejnym zlosliwym postom -> czytalem manuala, jak dla mnie nie pisze co trzeba robic przy konkretnym silniku.

pozdrawiam

jasiek09
25-07-10, 17:59
i z chłodnicy i z bloku,miałem do czynienia tylko z jednym d14 i tam spust był z tyłu bloku w okolicach filtra olejowego a jak nie ma to szukaj z przodu w okolicach kolektora wydechowego

skolopendra
25-07-10, 18:13
[QUOTE=plewski;1070013 czytalem manuala,
pozdrawiam[/QUOTE]

czytać nie umiemy :cool:

Zdjęcia (http://pokazywarka.pl/mlo76j/)

plewski
25-07-10, 18:17
dzieki za odpowiedzi:)

moze i nie umiemy ale ktory to jest manual?? w moich dwoch nie bylo podzialu na silniki:P serio serio

na pewno to nie jest ten co masz w podpisie bo ten mam, i tam nie ma tego podzialu

pozdrawiam