PDA

Zobacz pełną wersję : Skosy na kolach tylnych w cifie



cubah
26-07-05, 11:00
Hej mam pytanie (chce sie co nieco o cifie podowiadywac;d)

Patrze sobie z tylu (kucajac) na mojego 5D cifa i widze ze kola nie sa w pelnym pionie, tylko u dolu ciut szerzej leza na ziemi by zwezic sie nieco u gory (cos na ksztalt literki A).
Kumpel mowi ze mogl byc bityi mu sie pokielbasilo... Bylem na dzwignii po dzwignieciu auta te skosy sa jeszce wieksze... Mechanik mowi "jak siadzie na ziemii to mu przejdzie". No przeszlo mu ale nie do konca.
Dawniej wydawalo mi sie ze po dzwignieciu auta na podnosik kola tylne powinny sie odchylic od pionu (patrzac z tylu auta) na kszalt literki V. Przynajmniej tak ma BMW jak widzialem.
Wogole dziene jest ze ostatnio widzialem w VW golfie 95 i ma tak jak moj cif tzn kola wygiete ciut na literke A...
Moze ktos sie zna na zawieszeniach i wytlumaczy mi - moze to zalezy od rodzaju zawieszenia tylnego?

rem36
26-07-05, 13:34
zalezy od zawiasu, jak jest wachacz poprzeczny to sie kąt zmienia w zaleznosci od obciązenia, jak jest np belka skretna to zawsze jest taki sam, w cifie jest bardzo skomplikowane tylne zawieszenie masz wachacz wzdłuzny i 3 wachacze poprzeczne. wizualnie koła na stojącym samochodzie powinny byc pionowo, przy obciazonym powinny sie ułozyc w litere A

cubah
27-07-05, 10:06
zalezy od zawiasu, jak jest wachacz poprzeczny to sie kąt zmienia w zaleznosci od obciązenia, jak jest np belka skretna to zawsze jest taki sam, w cifie jest bardzo skomplikowane tylne zawieszenie masz wachacz wzdłuzny i 3 wachacze poprzeczne. wizualnie koła na stojącym samochodzie powinny byc pionowo, przy obciazonym powinny sie ułozyc w litere A

Ufff dzieki, bo juz myslalem ze cos nie tak... Ale powiem ze wczoraj bylem w komisie u znajomego i VW, renaulty, bmki i wiele innych maja litere A z tylu. To podobno pomaga przy zakretach...

jinjet
27-07-05, 14:11
wszystko jest ok - ja tez tam mam, nie ma pododu do obaw. pozdrawiam