PDA

Zobacz pełną wersję : "Trzeszczenie" przy hamowaniu itp.



Juchy
08-11-07, 22:26
Hania 1.5LSI 93r
od 2 dni zlewej strony z przodu, najczesciej przy hamowaniu wydobywaja sie przerazliwe trzaski (jaby guma o gume tarla) ktore odczuwam nie tylko sluchowo ale tez po podlodze
nawet przy hamowaniu co metr przy 3km/h trzaski sa, ale jak np. dusze na amorytyzator na postoju reka, cisza
mial ktos podobny proble, co moze byc do wymiany?

karpik85
08-11-07, 22:42
a może okładzina na klockach Ci sie już skończyła i metal trze o tarcze ?? Zdejmij koło i sprawdź.

Juchy
08-11-07, 23:00
hmm, wydaje mi sie ze jakby cos z tarczami to by byl jakis metaliczny ciagly odglos a tu takie trzeszczenie, chrupotanie jakby sie cos prezylo i zaraz mialo peknac
jeszcze zauwazylem ze jak puszcze keirownice to sciaga na prawo (nie wiem czy akurat cos z tym wspolnego bo nie sprawdzalem dawno takich rzeczy, ale z rok temu nic nigdy nie sciagalo)
przegub raczej nie bo przy skreconych kolach nie ma jakis niepokojacych odglosow

kolejny fakt ze od 2 dni pada i nie wiem czy to tylko jak mokro czy jak sucho to tak samo, ale fakt faktem wczoraj wieczorem to sie stalo jak bylo mokro, dzis rano jakby ustalo (ale wyskoczylem tylko do sklepu 500m), a dzis po przejechaniu z 5km, lekka mżawka, znow trzeszczenie, kobieta boi sie wsiadac bo wydaje sie jakby mialo zaraz cos sie rozwalic :)

kwiatus19
08-11-07, 23:50
ABS jest ??
Trzaski ..... guma o gumę, nie potrafię sobie tego odgłosu wyobrazić.

Juchy
09-11-07, 00:09
brak ABS
cofajac i hamujac odglosow brak, tylko jak buda nurkuje do przodu (czyli jadac do przodu i hamujac) jest trzeszczenie
ciezko sprecyzowac odglos, guma o gume chodzi ze te trzaski-prezenia sa jakby wytlumione, metal o metal to raczej pisk, a tu tak trzeszczy jakby sie cos mialo urwac,ukrecic...

dogg69
09-11-07, 10:29
Ja mialem podobnie u siebie, i to byla wywalona guma od stabilizatora z przodu, najlepiej podjechac do jakiegos mechanika albo na kanal i zobaczyc czy wszystkie gumo-metale w zawieszeniu sa ok ( na elwarku nie da rady, musisz miec auto w gorze).
Jak wygladaja dobrze, mozesz jeszcze zobaczyc czy "harmonijka" gumowa - oslona tloczyska amortyzatora nie przyczepila ci sie czasem do tloczyska.

Dissnej
23-12-09, 17:20
Odświeżę temat: po wymianie opon na zimówki podczas hamowania słychać szum dobiegający z przednich kół. Czy to przez opony (wcześniej miałem inne) czy "fachowcy" z wulkanizacji coś zmajstrowali?

marcocivic1
23-12-09, 18:14
Mozliwe ze opony a z tym tzreszczeniem to bym obstawiał sworzen wachacza.Podjedz na sciezke diagnostyczna i ci zobacza na maszynach.

Nemereth
24-12-09, 00:53
Możliwy kamień w szczęce hamulcowej :)
Na podnośnik, otworzyć, sprawdzić, pozakładać i jechać :)

***Marco***
24-12-09, 00:55
albo klocki sie skonczyly ;)