PDA

Zobacz pełną wersję : Delikatne stuki w ukł. kierowniczym



prz3mo
25-07-05, 21:19
Otóż podczas wolnej jazdy po nierównościach (np. tzw. kocich łbach) słychać delikatne stukanie gdzieś w okolicach kierownicy (może trochę niżej), w kazdym razie nie sa to stuki z zawieszenia tylko wlasnie gdzies chyba wyzej.. Kierownica nie dgra, wszytsko wydaje sie byc OK. Tylko te stuki... Co to moze byc?

LIO
25-07-05, 21:24
w kazdym razie nie sa to stuki z zawieszenia
czemu ?

prz3mo
25-07-05, 21:36
w kazdym razie nie sa to stuki z zawieszenia
czemu ?

heh... Bo dzwiek wydostaje sie ewidentnie gdzies z gory ( w okolicach kola kierownicy)... :) Chyba, ze dzwiek jakos sie przenosi do góry... ale chyba raczej nie...

F-I-F-E-R
25-07-05, 22:29
Otóż podczas wolnej jazdy po nierównościach (np. tzw. kocich łbach) słychać delikatne stukanie gdzieś w okolicach kierownicy (może trochę niżej), w kazdym razie nie sa to stuki z zawieszenia tylko wlasnie gdzies chyba wyzej.. Kierownica nie dgra, wszytsko wydaje sie byc OK. Tylko te stuki... Co to moze byc?
Ja bym obstawiał przekładnie kierowniczą tzn. maglownice . . . W moim cifie właśnie to jest wybite a dokładniej jakieś tulejki które są w środku. . .

prz3mo
25-07-05, 23:22
Ja bym obstawiał przekładnie kierowniczą tzn. maglownice . . . W moim cifie właśnie to jest wybite a dokładniej jakieś tulejki które są w środku. . .

Jak sprawdzic czy to rzeczywiscie to? Jaki jest koszt wymiany tego?

F-I-F-E-R
25-07-05, 23:56
koszt maglownicy to około 300-350 zł ale jak sprawdzić to ci nie powiem bo niewiem
ja sie dowiedziałem przy okazji wymiany drązków układu kierowniczego i tych gum co je okrywają... mechanik mi powiedział ze juz trzeba zacząć myślec nad wymianą maglownicy bo są wycieki i niewielkie luzy ...

prz3mo
26-07-05, 01:04
Aha, OK. Thx Postaram sie dojsc czy to to...


Ma ktos jeszcze moze jakies sugesie?

bency
26-07-05, 09:08
przyjrzyj się bliżej krzyżakom kolumny kierowniczej .. lubią łapać luzy po jakimś czasie i sobie postukują przy skręcaniu, na dziurach. Ja tak miałem i słyszałem, ze to się dosyć często przytrafia... Maglownica tez wielce prawdopodobna.

pzdr / Bency

prz3mo
26-07-05, 15:14
przyjrzyj się bliżej krzyżakom kolumny kierowniczej .. lubią łapać luzy po jakimś czasie i sobie postukują przy skręcaniu, na dziurach. Ja tak miałem i słyszałem, ze to się dosyć często przytrafia... Maglownica tez wielce prawdopodobna.

pzdr / Bency

ok, dzieki za sugestie :)

typeR
27-07-05, 15:00
Ja bym obstawial końcówke drążka kier.

Pati
27-07-05, 16:23
wróżenie z fusów. podjedź do mechanika, niech weźmie na podnośnik i bedzie wiadomo co to.

badyl
28-07-05, 11:25
przyjrzyj się bliżej krzyżakom kolumny kierowniczej .. lubią łapać luzy po jakimś czasie i sobie postukują przy skręcaniu, na dziurach. Ja tak miałem i słyszałem, ze to się dosyć często przytrafia... Maglownica tez wielce prawdopodobna
tez sie z tym spotkałem,a przekładnia swoja droga,jaki masz przebieg :?:

bency
28-07-05, 15:23
tak szacuję ;-) że ze 150k by się uzbierało ... na liczniku mam 90k, ale sceptycznie podchodzę do tego... obstawiam, że jest spore prawdopodobiestwo pojawienia się luzu na krzyżaku kolumny po centralnym-dzwonku. Pięknie wtedy siła uderzenia bije po kierownicy i narusza te przeguby. Swoją drogą nasze drogi i przebieg tez robią swoje. Nadarzyła się okazja i wymieniłem cała kolumnę na używkę w bdb stanie i teraz jest git.
pzdr / Bency