PDA

Zobacz pełną wersję : Pilna pomoc !! EK3 Odpalił zgasł i koniec...



BrodaMGS
26-01-13, 20:43
Witam serdecznie ;/

Problem mam następujący :
Po tygodniu bezczynności (wyjazd) odpaliłem Hankę bez większego problemu, tylko słaby aku dał o sobie znać.
Niestety zamarzł ręczny i w trakcie bujania auta ono mi zgasło (zadławiłem).
I padło... kiedy przekręcam stacyjkę do kręcenia rozrusznikiem, wszystko gaśnie.
Kiedy stacyjka jest w pozycji na samym zasilaniu to wszystko jest ok, tylko w momencie przekręcenia na rozrusznik wszystko pada... ?!

POMOCY PILNEJ PROSZĘ !
czy ktoś się spotkał z takim problemem ?

ma1ster
26-01-13, 20:48
hahaha... problem tkwi w rozruszniku, lub po prostu masz aku. całkiem rozładowane, naładuj akumulator, i zobacz co wtedy...

BrodaMGS
26-01-13, 20:57
a mogła się gdzieś masa upalić ?

papec
26-01-13, 21:22
sprawdz czy klema plusowa dobrze sie trzyma bo u mnie była luzna choc śróbka była dokrencona mocno i tez mi gasł czasami i niechciał zapalic i trzeba było poruszać klemą i odpalał wymieniłem już kleme i jest ok a tobie radze naładuj akumulator i powinno działać a jak nie to moim zdaniem szczotki w rozruszniku

BrodaMGS
26-01-13, 21:45
Kasuję temat ;)

Ruszyło po doładowaniu (uff)

Dzięki ;)

BrodaMGS
27-01-13, 07:58
Po nocce nie odpalił, taki sam objaw...
Wzięliśmy na klemy, odpalił od razu.
Po dojechaniu do domu i zgaszeniu - koniec - nie żyje.
Reset wszystkiego i koniec.
Nawet centralny nie działa.
Spróbuję po południu coś poszukać. Mam nadzieję, że tylko aku ;/

FaziRBK
27-01-13, 08:23
Tak to tylko akumulator :)

piotreek23
27-01-13, 10:37
Dokładnie :) jak mi padł 11 letni oryginalny jeszcze wtedy Panasonic ;) to reagowało tak samo..z tą różnicą iż u mnie włączał alarm :P po padzie zasilania.

@Edyta
Sprawdź napięcie spoczynkowe na klemach aku (po odstaniu nocki) jak będzie mniej niż 11V to można żegnać się z akumulatorem. Dodatkowo jeśli masz bez obsługowy to czasami się zdarza że to jednak obsługowy i pod pokrywką ma normalnie korki..ja tak załatwiłem Centre :D wyparowała sobie :cool:

ma1ster
27-01-13, 11:17
najprawdopodobniej zwarcie celi akumulatora i sam się rozładowuje, można też sprawdzić pobór prądu na zgaszonym zamkniętym samochodzie, może być tak, że coś pobiera prąd podczas spoczynku...

BrodaMGS
27-01-13, 14:31
Dałem go pod prostownik. Na aucie pokazywał nieco ponad 10V prąd ładowania trochę ponad 2A... Zobaczymy co będzie ;) no i musiałem klemy wyczyścić bo już ledwo przewodziły ;)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

piotreek23
27-01-13, 20:43
Trup na 90% się zasiarczył, i być może jest zwarcie w celach tak jak koledzy pisali. Gra nie warta świeczki kupuj nowy. Używanie takiego trupa grozi ze spalisz alternator i wtedy będą większe koszta.
Dodatkowo zobacz czy jest w nim "woda" bo być może jest suchy jak wiór. Tak czy siak ja bym się nie bawił.

BrodaMGS
27-01-13, 21:51
Masz rację, jutro zamawiam nowy. Zaraz tego założę i sprawdzę, czy coś dało ładowanie. Jeszcze dzisiaj muszę na nockę jakoś dojechać ;)


Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

piotreek23
27-01-13, 22:20
Zobacz czy masz korki na nim. Czasami są dobrze ukryte i trzeba śrubokrętem podważać. Jeśli masz to koniecznie otwórz i uzupełnij wodą destylowaną do krawędzi płyt. Po tym spróbuj naładować.

BrodaMGS
27-01-13, 23:04
Woda ok, pierwsza sprawdzona ;)
Zaskoczył od razu po ładowaniu ;)
Zobaczymy co będzie rano... Jak zaskoczy, to jeszcze jutro podłączę pod prostownik, a jak nie, to 170 zł w plecy ;P

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

piotreek23
28-01-13, 11:50
Trzeba by go pewnie odśiarczyć czyli powinno się go ładować tak dwa impulsy ładujące jeden rozładowujący być może wymienić elektrolit etc..(zobacz czy dasz sobie radę załatwić prostownik z odsiarczaniem)/ Ja znalazłem taki http://www.tmspecial.pl/prostownik-ring-resc16-smartcharge16-p-16.html ale cena :D o wiele większa niż nowy aku.
Na elektrodzie widziałem temat (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic488915.html) o reanimacji takich trupów. Mimo wszystko uważam że jazda z takim akumulatorem to rosyjska ruletka raz ci zapali a 10 razy nie..kup nowy i miej spokój.
Tak BTW stary jest ten aku? ile ma lat?

BrodaMGS
28-01-13, 15:28
Zgadzam się. Na razie, po tamtym ładowaniu odżył, noc także wytrzymał, bez problemu "paląc" rano.
Dało mu w kość to, że tydzień stał na mrozie bez ruszania. Ale zobaczymy, do pierwszych, kolejnych objawów wyczerpania i wymieniam na nowy.
Dodam jeszcze, że klemy (a w szczególności +) były bardzo zasiarczone, co również nie pomagało.
Dzięki za zainteresowanie ;)

piotreek23
28-01-13, 16:33
Spoko :)) sam przechodziłem sytuacje gdzie Centra bezobsługowa wyparowała bo była obsługowa :P tylko korki były pod klapką :) Teraz mam Vartę i wiem że bym musiał dziury wiercić wiertarką żeby się do cel dostać :P A bys widział moją panikę hahha u mnie w dodatku wzbudzał się alarm :P po takim padzie ;) A że stało się to dzien przed wyjazdem na wakacje :P to nie ryzykowałem w owczym pędzie szukałem akusia nowego w sobotę po 16 :P na szczęście mieli odpowiedni w Carmanie :cool:

BrodaMGS
28-01-13, 20:00
Najgorsze to, że nie pokazywało problemów z ładowaniem... Sądzę że część problemów była przez zawalone klemy. Zasiarczone były strasznie.