PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr stożkowy = paliwożerca?



rynqu
07-11-07, 21:05
Witam! Parę dni temu nabyłem drogą kupna wspaniałego civica 5G. Jak się okazało, jest strasznie paliwożerny.

Prosiłbym o potwierdzenie/zaprzeczenie moich podejrzeń co do przyczyn dużego spalania (10l/100km)
-stożkowy filtr powietrza (ogólnie sam fakt zamontowania)
-stożkowy filtr powietrza jest zapchany
-poprzedni właściciel mógł coś majstrować przy komputerze
-zmęczony silnik (240000km)
-tłumik sportowy (Ulter, dwururka)
-jakieś problemy z filtrem paliwa/pompką paliwa?
-świece do wymiany


W najbliższy piątek wybieram się do diagnosty, który ma stwierdzić czy było majstrowane przy komputerze.
Jeśli możecie, rzućcie kilka pomysłów jak zmniejszyć spalanie (nawet kosztem utraty mocy). Powiedzmy jestem w tym celu w stanie ponieść koszty do 500zł.

Civic 5G, d15b2, '92

Efyr
07-11-07, 21:17
Zapchany filtr, nieodizolowany od gorącego silnika,
lub też prawdopodobne -lambda

Lcfr
07-11-07, 23:53
-stożkowy filtr powietrza (ogólnie sam fakt zamontowania) - tylko wtedy gdy chcac go usłyszesz jeździsz agresywniej
-stożkowy filtr powietrza jest zapchany mozliwe...
-poprzedni właściciel mógł coś majstrować przy komputerze chyba malo prawdopodobne....
-zmęczony silnik (240000km)raczej nie....
-tłumik sportowy (Ulter, dwururka)na pewno nie...
-jakieś problemy z filtrem paliwa/pompką paliwa?no filtr paliwa trzeba czsem wymienic...
-świece do wymianyni spowodowałby az takiego wzrostu spalania


sprzwdz:
sonde/filtry(paliwa i powietrza)/ustawienie zaworów



ps. uzupelnij profil i nie trzeba bedzie w kazdym poscie pisac o jakim aucie mowa..

Wally
08-11-07, 12:20
Nie no nie przesadzaj - masz auto od kilku dni i widzisz ze chla 10/100km. Jak sprawdziles to spalanie - przejechales min 1-2 baki i taka wyszla Ci srednia ?? W jakich warunkach mierzyles ?? Wiem z autopsji ze tuz po kupnie spalanie wzrasta znacznie bo po prostu podniecamy sie nowym autem i mocniej go cisniemy.

A tak juz wogole to 10/100 przy ostrej jezdzie w miescie i czestym staniu w korkach i to ze stozkiem - wynik calkiem niezly moim skromnym zdaniem. Wiem bo moje D14A3@4 pali w miescie przy spokojnej jezdzie 9.3L/100km

MACHoo
08-11-07, 12:33
moje tez tyle pali i sie nie martwie :D Oczywiscie jak sie chce to mozna sejsc do 6-7l / 100 ale po co :D Z jazdy trzeba miec frajde a nie meczyc sie przy 2500 obr/ min :)

shantillas
08-11-07, 16:30
Jak koledzy wyzej naapisali, sprawdz filtry i ustaw koniecznie zawory. Ja swoja Honda zaraz po zakupie wybralem sie w trase i na calym baku zrobilem ledwie 460km z czego te 60km to po miescie. Teraz po regulacji zaworow przy spokojnej jezdzie robie 630km i autko mam w automacie.

gruszkin
09-11-07, 02:15
jak samemu sprawdzić zawory?:>

rynqu
09-11-07, 08:48
Generalnie takie spalanie osiągam w jeździe mieszanej. I żeby ograniczyć spalanie staram się jeździć jak ciota. Przejechałem nim na razie jakieś 300km i jak do tej pory wychodzi mi właśnie 10/100... Dzisiaj mi go podłączą pod komputerek, więc się dowiem czy były robione jakieś chip-tuningi..

Tak poza tym podane spalanie nie wynika tylko z moich obserwacji, ale również z informacji podanych przez gościa, który mi sprzedał samochód, a na pewno jeździł nim sporo...

Shantillas - czy automat ma wpływ na spalanie? (ja i tak mam manuala, więc mnie to nie dotyczy)

[ Dodano: Pią 09 Lis, 2007 ]
I zapytam o jeszcze jedno - czy faktycznie przez stożek silnik pracuje dużo głośniej? Bo jednak moim ideałem jest auto ciche.

Wally
09-11-07, 09:56
Generalnie takie spalanie osiągam w jeździe mieszanej. I żeby ograniczyć spalanie staram się jeździć jak ciota. Przejechałem nim na razie jakieś 300km i jak do tej pory wychodzi mi właśnie 10/100... Dzisiaj mi go podłączą pod komputerek, więc się dowiem czy były robione jakieś chip-tuningi..

Hehehehe ciekawe co to za myk z podlaczaniem pod komputerek :))

A moze Ty kiedys jezdziles dieslem i ciagniesz max do 2.5krpm i ostro butujesz przy okazji ?? :)

Pojezdzij troche w ten sposob - na rozgrzanym silniku ciagnij sukcesywnie ale nie "nagle" do 4krpm i nie schodz z obrotami ponizej 2.5 krpm chyba ze w trasie lub na dluzszych odcinkach.


Shantillas - czy automat ma wpływ na spalanie? (ja i tak mam manuala, więc mnie to nie dotyczy)

Tak automat z zalozenia zlopie wiecej ale to tez zalezy jak sie nim jezdzi. Generalnie nie sklamie jesli uznamy ze manual jest o jakies 10% oszczedniejszy



I zapytam o jeszcze jedno - czy faktycznie przez stożek silnik pracuje dużo głośniej? Bo jednak moim ideałem jest auto ciche.

Generalnie jesli nie bedziesz wogole nagle wciskal gazu mocniej gazu tylko plynnie przyspieszal, nigdy nie bedziesz przekraczal powiedzmy 4krpm, nigdy nie bedziesz redukowal to auto ze stozkiem MOZE byc potencjalnie rownie ciche jak seryjne.

Teraz odpowiedz sobie sam czy stozek jest cichy :aloha:

P.S. stozek i jego dzwiek uzaleznia... :agent:

rynqu
10-11-07, 00:05
A moze Ty kiedys jezdziles dieslem i ciagniesz max do 2.5krpm i ostro butujesz przy okazji ?? :)

Coś w tym może być, bo faktycznie mam jakieś dziwne przyzwyczajenia po diesel'u....

A co do uzależniania od stożka, to najpierw chciałbym go usłyszeć. Jak na razie skutecznie zagłusza go pomruk tłumika Ultera :D Jak zmienię tłumik (wiem - jestem głupi), to zastanowię się co ze stożkiem :)

tomcyk
12-11-07, 21:06
mi na trasie tez ostatnio palil ok 10L/ 100km ,ale to moze ze przez jakeis 80-90km ze 150 przebytych lecialem 150-190km/h, i tez mam stozek, ale wywalam. smieszne imho jest wsadzanie sportowego filtra i odetkanego wydechu do tak slabego motoru, ps: i tak jest glosniejszy, przynajmniej moj d15b7

rynqu
13-11-07, 10:22
Byłem u dobrego elektromechanika. Okazało się, że mam zalaną świecę na 3 cylindrze (do wymiany uszczelka pokrywy zaworów). Same zawory też musiałbym wyregulować. Dowiedziałem się też, że przez stożek spalanie jest dużo większe. Dlaczego? Ponieważ stożek zasysa tylko zimne powietrze (w przeciwieństwie do standardowego filtra, który szybko zaczyna pobierać cieplejsze powietrze z rozgrzanego silnika. Dlatego silnik o wiele dłużej pracuje na ssaniu. Wniosek - stożek na zimę odpada. Kolejnym problemem okazał się termostat. Niby działa, ale nie do końca tak jak potrzeba. Co dalej? Hmmm... Gościu zbadał mi ciśnienie końca sprężenia. Mam wszędzie 12 :D więc jest ok. Jedynie problem pojawia się na jednym z cylindrów, na których przez pierwsze 2 - 3 cykle było 8 atmosfer. Jak się dowieldziałem, taką sytuację można wykryć tylko manometrami starego typu (bo te rysujące wykresy zaciemniają obraz i uniemożliwiają wykrycie takiej sytuacji). Zbadano mi też sondę lambda - działa perfekcyjnie. Później wrzucę wydruk.

Lcfr
13-11-07, 11:20
Byłem u dobrego elektromechanika. Okazało się, że mam zalaną świecę na 3 cylindrze (do wymiany uszczelka pokrywy zaworów). Same zawory też musiałbym wyregulować. Dowiedziałem się też, że przez stożek spalanie jest dużo większe. Dlaczego? Ponieważ stożek zasysa tylko zimne powietrze (w przeciwieństwie do standardowego filtra, który szybko zaczyna pobierać cieplejsze powietrze z rozgrzanego silnika. Dlatego silnik o wiele dłużej pracuje na ssaniu.

bardzo ciekawa teoria.....

skolopendra
13-11-07, 11:28
szybko zaczyna pobierać cieplejsze powietrze z rozgrzanego silnika. Dlatego silnik o wiele dłużej pracuje na ssaniu.

bardzo długo pracują na ssaniu na tych stożkach ;)
kiedyś nawet wróciłem z zakopanego ,a ten zimny stożek .tak zmarzł ze ssał sobie i ssał do samiućkiego krakowa, a silnik był dalej chłodny :d .......................................... :bicie:

Lcfr
13-11-07, 11:32
Ja chętnie bym kupił stożek który zasysa tylko zimne powietrze...
ciekawe jakie to są modele co oddzielaja cieple od zimnego i zasysaja zimne.....



A juz serio....
zmien tego "dobrego elektormechanika"...
bo o stożkach to on za duzo nie wie...

rynqu
13-11-07, 20:34
fakt jest faktem że konstrukcja filtra stożkowego jest inna niż fabrycznego. I nikt mi nie wmówi, że stożek pobiera to samo powietrze co filtr fabryczny.

[ Dodano: Wto 13 Lis, 2007 ]
A fakt faktem źle się wyraziłem. Miałem oczywiście na myśli, ze nie "cały czas" zasysa chłodne powietrze, ale z pewnością nieco dłużej ciągnie zimne niż zwykły filtr. Chyba, że faktycznie Lcfr objaśni mi jak to się dzieje, że oba filtry biorą to samo powietrze :)

rafalb33
14-11-07, 09:20
LOL.
Filtr stozkowy czy inny bedzie ci zassysal takie samo powietrze, jesli bedzie w tym samym miejscu co fabryczny, z takim samym doprowadzeniem powietrza. Dopoki nie zmienisz sposobu jego doprowadzenia lub zamontujesz filtr w innym miejscu....
Tak samo mozesz wyzucic rezonator i doprowadzic zimne powietrze rura do seryjnej puszki. wtedy filtr papierowy tez bedzie ciagnal zimne powietrze. Zadnej w tym filozofii

Lcfr
14-11-07, 10:23
LOL.
Filtr stozkowy czy inny bedzie ci zassysal takie samo powietrze, jesli bedzie w tym samym miejscu co fabryczny, z takim samym doprowadzeniem powietrza. Dopoki nie zmienisz sposobu jego doprowadzenia lub zamontujesz filtr w innym miejscu....
Tak samo mozesz wyzucic rezonator i doprowadzic zimne powietrze rura do seryjnej puszki. wtedy filtr papierowy tez bedzie ciagnal zimne powietrze. Zadnej w tym filozofii

dokładnie...
wiecej tłumaczyc chyba nie trzeba...
jak filtr moze ssac zimne powietrze z ciepłej komory silnika????? - bo chyba nie masz doprowadzenia chlodnego powietrza na sam filtr tak np. jak u mnie?????
a i u mnie nie zauwazyłem wieszego zużycia/dłuzszej pracy na ssaniu...
wg mnie to bezeeeedura... :)

GAWRON
14-11-07, 14:15
Ja z kolei slyszałem zupełnie inną teorie niż Twoj elektromechanik :)
Kumpel ma civica d15b2 ze stożkiem bliżej nie określonej firmy. Przed założeniem auto paliło 9l a jakiś miesiąc po założeniu obliczyliśmy ze spalanie nawet spadło do 8,5l (od razu po założeniu to auto paliło wiecej ale to było spowodowane prowokującym mrukiem z filtra przy pełnym gazie).
Podobna sytuacja u kumpla co ma A3. Rok temu miał zwykła 1.8 125KM i paliła 10l/100 ale ze sie rozbiła to kupił sobie niedawno 1.8 turbo o mocy 150KM i jak w wakacje obliczyliśmy ta nowa sztuka z turbo pali 9l!!
Jakoś tak to już jest ze jak silnik dostaje więcej i chłodniejszego powietrza to wcale niekoniecznie potrzebuje więcej benzyny.
Dłuższe chodzenie silnika na ssaniu = większe spalanie, moze być raczej spowodowane tym wspomnianym kiepskim termostatem. Np wentylator chodzi na okrągło albo (o ile w hondzie takie coś było stosowane) drogi obieg płynu chłodniczego jest czynny na okrągło i silnik jest nie dogrzany

rynqu
14-11-07, 17:38
drogi obieg płynu chłodniczego jest czynny na okrągło i silnik jest nie dogrzany

Coś podobnego usłyszałem też właśnie od tego gościa. Powiedział, że obieg jest większy i silnik dłużej się grzeje. Pewnie zaraz ktoś wyskoczy i to zaneguje ;) a co do mojego stożka to jest chyba oczywiste, ze wisi na dolocie a nie upchnąłem go do puszki po poprzednim filtrze :aloha:

[ Dodano: Sro 14 Lis, 2007 ]
Dodam jeszcze, że wydaje mi się, że zejście z 9 litrów do 8,5 niczego nie dowodzi... Zawsze są jakieś niedokładności pomiaru a i warunki w jakich był wykonywany test na pewno były zmienne :)

rafalb33
14-11-07, 18:40
a co do mojego stożka to jest chyba oczywiste, ze wisi na dolocie a nie upchnąłem go do puszki po poprzednim filtrze

No i co z tego, ze wisi??moze nawet dyndac, nie ma to wiekszego znaczenia :d .
Wyciagnales rezonator z pod zderzaka i doprowadziles rura powietrze z miejsa na halogen do stozka i odizolowales go od komory calkowicie?? Raczej nie wiec zasysa to samo powietrze co orginalny dolot......Tak ciezko to zrozumiec?
U mnie siedzi takie cos cda (http://www.jedrasik.com/pokaz_produkt.php?idprod=90) Zasysa tylko i wylacznie powietrze z miejsca na halogen doprowadzone do puchy rura. Nie zaobserwowalem ani wiekszego spalania, ani dluzszego grzania sie silnika. Nawet przy obecnych temperaturach bliskich zeru.

rynqu
15-11-07, 23:13
OK. Dzięki za pomoc :) W takim razie przyczyn dużego spalania będę szukał gdzieś indziej ( http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=39306 )

Włóczykij
06-03-10, 19:52
Naszukałem się jak głupi, a tu taki dobry temat...
Moje d14 też jakiś czas temu zrobiło się strasznie łase na paliwo (około 520-550km na baku). Tłumaczę sobie to tym, że zima (dopóki nie napchałem tektury to jeździłem z niedogrzanym silnikiem :/ ), że brudny stożek (nie widziałem go od wakacji). W kwietniu przegląd to każę wyregulować zawory i przy najbliższej okazji wymienię filtr paliwa (razem z łożyskiem). Zestaw K&N już kupiłem...

lukasz-lukasz
06-03-10, 21:02
Panie, skoro na baku przejeżdzasz 550 km to Twoje auto spala mniej niż 8 litrów! I gdyby tyle spalił VW Lupo w dieslu to by było dużo ale Twój Civic?

Włóczykij
06-03-10, 22:38
jak to wyliczyłeś? może ja mam jakiś lewy wzór? może to było 420km... sam już nie pamiętam ale jak liczyłem to wyszło koło 10l.

edit: czyli to było 420km.

lukasz-lukasz
06-03-10, 22:51
Może, może ;) Wg. mnie 420 km na baku, w zimę, bez dokładnego mierzenia to bdb wynik. Chyba że mówisz o spalaniu w trasie to już jedynie przeciętny ;)

Piotrek83
06-03-10, 23:16
dopóki nie napchałem tektury to jeździłem z niedogrzanym silnikiem

Jeżeli silnik się nie nagrzewa to masz padnięty termostat i to jest przyczyna zwiększonego spalania.
Tekturę to się pakowało do Syrenki i tym podobnych wynalazków, w Hondzie jest termostat i to on odpowiada za to czy ciecz płynie przez chłodnicę i się chłodzi czy krąży tylko po silniku w fazie rozgrzewania.

Witoszcz
07-03-10, 00:52
moje d14 tez pali 10 l na 100 km przejechalem 420 km ale te ostatnie 20 km z dusza na ramieniu :)

Włóczykij
07-03-10, 16:40
Jeżeli silnik się nie nagrzewa to masz padnięty termostat i to jest przyczyna zwiększonego spalania.
Tekturę to się pakowało do Syrenki i tym podobnych wynalazków, w Hondzie jest termostat i to on odpowiada za to czy ciecz płynie przez chłodnicę i się chłodzi czy krąży tylko po silniku w fazie rozgrzewania.

Będę musiał wyjąć te tuningowe tekturki i sprawdzić jak to jest kiedy jest cieplej... bo wtedy też nie powinien się porządnie nagrzać, dobrze rozumiem? Z tekturkami po niedługim dystansie wskazówka temperatury wchodziła na połowę skali.

lukasz-lukasz
07-03-10, 18:49
Jakwskazowka wchodziła na połowe skali to nie dobrze, znaczy że się przegrzewał. Jesteś tego pewien?

Włóczykij
09-03-10, 14:28
Tekturek jeszcze nie wyciągnąłem.
http://img690.imageshack.us/img690/4646/dsc00830l.jpg

Z tego co wyczytałem w innym temacie to wcale nie jest tak źle, ale pamiętam, że zwykle wskazówka była nieco niżej (ok. 1/3 skali).