PDA

Zobacz pełną wersję : Podświetlenie zegarów EJ9



devloy
25-01-13, 14:10
Witam
Posiadam Hondę Civic EJ9.
Od pewnego czasu coraz bardziej zaczyna mnie denerwować pomarańczowe podświetlenie zegarów i kokpitu.
Postanowiłem wymienić żarówki w zegarach, z tego co zauważyłem z tyłu to wymieniamy tylko te żarówki w "szarych" kapturkach i ta jedna duża w czarnym. Z tego co pamiętam to jest ogólnie 5 żarówek.
Teraz jest problem, kupiłem 5 żarówek, 1,2W ale świecą niedostatecznie, trzeba jeszcze dodać, że miejscami, ciągle świecą na ten sam kolor seryjny mimo, że dałem niebieskie żarówki.

Teraz tworzy się pytanko, czy żeby efekt był równomierny podświetlenia, chodzi mi o to, żeby żarówki świeciły z tą samą mocą co seryjne, dawały takie samo podświetlenie tylko, że w kolorze niebieskim, to trzeba wymienić te żarówki na:
-DIODY czy ŻARÓWKI
-W5W czy R5/T5?
-Jeśli diody to jakie? Zwykłe te jednopunktowe czy SMD?

1.http://moto.allegro.pl/zarowka-led-t5-r5-smd-5050-zegary-i2940475273.html
2. http://moto.allegro.pl/led-zarowka-t5-r5-na-licznik-i-wlaczniki-smd-i2944750356.html
3. http://moto.allegro.pl/a-zarowka-diodowa-led-t5-r5-1-2-2w-12v-tanio-i2932566651.html

Kolejna sprawa, czy trzeba ingerować w środek zegara? Tzn zdjąć obudowę i tarcze zegarów, żeby zeskrobać od tyłu tą "farbę", żeby był lepszy efekt tych diod, czy ta farba może daje taki marny efekt, mimo że mam wymienione żarówki?
Czy te diody SMD w kapturkach będą pasowały do zegarów?

Czy wymienić, też te górne podświetlenie na listwie?

Do kokpitu też są te same żarówki/diody co w zegarach?

Proszę o odpowiedź.
Mimo, że szukałem w googlach nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi

starosta
25-01-13, 16:42
Nie szukaj w googlach tylko na forum. Jest tego mnóstwo... Wpisałem w szukajce "Podświetlenie zegarów" i znalazłem...

luchuma
25-01-13, 16:58
kliknalem na twoj link i wyskoczylo



Niestety - brak wyników. Proszę spróbować użyć innych zwrotów :D

Marvin22b
12-05-13, 00:38
Witam
Mam pytanie odnośnie samych żarówek.. Mam Hondę EK3 przepaliły mi się żarówki podświetlenia zegarów. wyciągnąłem zegary, wyjąłem żarówkę ( w "szarym kapturku") i ....
i zaczął się problem bo nigdzie nie potrafię znaleść takich żarówek... rozumiem że musze kupić żarówkę razem z tym szarym "kapturkiem" ?? czy trzeba na "sile" żarówkę z tego kapturka wyjąć ?? byłem w kilku sklepach z elektroniką i motoryzacyjnych, wszędzie kręcili tylko głową na widok żarówki jaki im pokazałem.

Michał102
12-05-13, 00:52
Same żarówki dostaniesz bez problemu w większości sklepów motoryzacyjnych. Z oprawkami (jak to nazywacie "kapturkami") może być problem. Ja swego czasu szukałem i nie znalazłem. Odratowałem jakoś stare i działa do tej pory (2 lata).

Marvin22b
12-05-13, 11:56
Bo te wyjęte są rozumiem zgrzane są z tymi kapturkami ?? mam je na siłę wyciągnąć/wyłamać w takim razie z tych plastików ?? to nazywasz odratowaniem ;) ? jeszcze spróbuje w paru sklepach się dopytać ... zajrzę do ASO może, zobacze czy mają takie cuda.
PS. takie same są rozumiem żarówki z "kapturkami" przy oświetleniu konsoli nawiewu ? bo tam też jedna przestała świecieć.
Wielkie dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Michał102
12-05-13, 12:37
Nie powinieneś mieć problemów z wyjęciem żarówek. U mnie oprawki były bardzo mocno przypalone, a żarówki wyszły luźno. Co do ASO, to z góry uprzedzam - trzymaj się mocno na nogach jak koleś poda Ci cenę;). Ja ostatnio pytałem o malutkie metalowe podkładki pod przewody hamulcowe... potrzebowałem 4 szt. Cena jednej ponad 40 zł :p. W końcu znalazłem takie w zwykłym sklepie motoryzacyjnym za 25 gr. :)

Marvin22b
12-05-13, 17:02
dzieki za info :). czyli będę próbował wytargać te żarówki z plastików a siedzą strasznie mocno i nie chce ich ukruszyć zamiast wyciągnąć. rozumiem że takie same są w podświetleniu konsoli nawiewu. jest gdzieś na forum tutorial z dostaniem się do tych żarówek ?? znalazłem tylko do civica 5 gen.
Pozdrawiam

Marvin22b
12-05-13, 20:30
Udało się :), ale siedziały strasznie mocno w tych plastikach ... rozumiem że to żarówki 1,4 W ???

shoxer
12-05-13, 20:38
ja, jak wyciągałem swoje to prawie wszystkie przepalone pokruszyłem :P dobrze, że w norauto znalazłem te "z kapturkiem" (chyba 10 zł za sztuke dałem). W podświetleniu nawiewu nie masz kapturków. są dwie takie jak wyciągnałeś z szarego kapturka ;) i na te żaróweczki są naciągnięte pomarańczowe gumki.

Marvin22b
12-05-13, 23:15
ale to są żarówki 1,4 W ??

Marvin22b
13-05-13, 21:17
jest gdzieś na forum układ żarówek w zegarach dla civic 6 gen ek3 ?? bo w temacie "ZEGARY w CIVIC - ZEBRANE INFORMACJE" nie potrafię znaleść. W manualu który mam też nie ma.(tylko zegary z automatem) wymieniłem żarówki które podświetlają same tarcze. Nie świeci mi lewa żarówka, która podświetlała by wskazówke obrotomierza (tj. jak jest ciemno widzę podświetlone cyfry natomiast nie widze wskazówki). Jak zabezpieczyć/zakonserwować gniazda w zegarach gdzie wkręcane są żarówki ?? ścieżki są tam trochę poniszczone, poprzecierane.
PS. Jak dostać się do żarówek konsoli nawiewu ? szukałem w szukajce i tylko do civica 5 gen. znalazłem.
Pozdrawiam

devloy
15-05-13, 10:07
Wie ktoś może, czy żarówki w oprawkach SMD R5/T5 będą pasować do zegarów civica?
http://allegro.pl/led-zarowka-t5-r5-na-licznik-i-wlaczniki-smd-5050-i3185842117.html

djfania
16-05-13, 09:10
są to T5, więc będą pasować

redcode
17-05-13, 14:52
Dodam tylko rozsądnie, że żarówki od samego podświetlenia to kilka 1,4W 14V, o większej bańce niż takie jakie można dostać w sklepach motoryzacyjnych, 2 standardowe 1,2 W do podświetlenia licznika z góry, oraz jedna żarówka W3W.
Co do tych 1,4W jak już uda się je wyciągnąć z oprawki w której siedzą to i tak nie wsadzi się tam standardowych żarówek 1,2 W bo będą za luźne. Nawet jeśli się kupi takie 1,2 W z oprawkami T5 to i tak będzie źle bo liczniki będą podświetlone nierównomiernie.

Marvin22b
17-05-13, 20:03
Dodam tylko rozsądnie, że żarówki od samego podświetlenia to kilka 1,4W 14V, o większej bańce niż takie jakie można dostać w sklepach motoryzacyjnych, 2 standardowe 1,2 W do podświetlenia licznika z góry, oraz jedna żarówka W3W.
Co do tych 1,4W jak już uda się je wyciągnąć z oprawki w której siedzą to i tak nie wsadzi się tam standardowych żarówek 1,2 W bo będą za luźne. Nawet jeśli się kupi takie 1,2 W z oprawkami T5 to i tak będzie źle bo liczniki będą podświetlone nierównomiernie.

dziek... wymieniłem ... te od góry do podświetlenia jak wymieniałem to pisało na wyjmowanych żarówkach 1,4W, 14V. Ale w sklepach były tylko 1,2 W ... takie wsadziłem i jest oK.

rychupeja
07-04-14, 10:22
Podbijam temat bo nie chcę zakładać nowego.
A więc tak, jeżdząc samochodem ponad 3 lata dopiero wczoraj zainteresowało mnie czemu wskazówki nie są podświetlane. Wieczorem po dokładnych oględzinach odkryłem, że wskazówki są podświetlane od góry przy czy czym od niewiadomo jak dawna (prawdopodobnie od zakupu) mam przepaloną jedną albo więcej żarówek na górze daszku. Zamówiłem sobie żarówki ledowe t5 i teraz po poczytaniu forum zastanawia mnie parę kwestii:
- ile tam na ten daszek idzie żarówek - 2 ?
- Czy to prawda, że gniazdo żarówki jest pomalowane na pomarańczowo, tak że choćbym włożył niebieską żarówkę to i tak będzie świecić na pomarańczowo? Wydaje mi się że tyczy się to tylko podświetlenia blatu - u góry wydaje mi się że jest tylko pusta przestrzeń, zobaczcie sobie zresztą foto ( http://i59.tinypic.com/2wgvkgw.jpg )
- Ma ktoś foto jak wygląda czerwone podświetlenie przy oemowym pomarańczowym ?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

redcode
07-04-14, 21:49
2 na górze, te standardowe wąskie T5 (za zegarami są natomiast te grubsze).
U mnie szybka od podświetlenia z góry była biała.
Oprawka żarówki była chyba czarna.
Standardowe podświetlenie wygląda odpowiednio. Oświetla delikatnie kontrolki u góry pomiędzy licznikami. Ale jakieś łuny światła to się nie spodziewaj. Jak chcesz to możesz poeksperymentować z SMD.

rychupeja
07-04-14, 22:31
kupiłem coś takiego allegro.pl/zarowka-led-zegary-t5-r5-12v-super-xenon-5-kolorow-i4043584551.html, no własnie przeczytałem trochę tematów i ludzie piszą, ze ledy nie zdają egzaminu w podswietleniu zegarów, ale nie wiem jak się sprawa ma do tych żarówek w daszku. Przyjdą do mnie pojutrze te ledy to poeksperymentuje, nie wiem tylko co z tą przesłoną - jest czy jej nie ma, a jak jest czy idzie ją jakoś zdemontować bądź zmodyfikować bo czytałem i takie posty, że da się ją wyjąć, ale nie mam pewności czy chodziło akurat o zegary z tej generacji. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

redcode
08-04-14, 01:49
jeśli była tam przesłona to biała / mleczna / albo przezroczysta, światło będziesz miał takie jaką masz żarówkę. Przynajmniej tak było w moich zegarach. A zresztą demontaż zegarów to góra 10 minut roboty.

Jeśli mnie pamięć nie myli to powinieneś odłączyć akumulator i poczekać aż rozładują się kondensatory od poduszek i dopiero wtedy rozłączać wtyczki.