PDA

Zobacz pełną wersję : B16A2 problem ze skrzynią - 1-3-5



dogg69
04-11-07, 17:03
Witam.

Dzisiaj podczas trasy stalo sie cos dziwnego w aucie a mianowicie - po przejchaniu jakis 250 Km zorientowalem sie ze cos jest nie tak ze skrzynia, jakby mechanizm zmiany biegow sie przesunal.

Zeby wlozyc jedynke trzeba na skrajny lewy rog wciskac przy czym jest takie wrazenie jakby drazek sie jeszcze jakos obracaj podcas wkladania tego biegu, trojka sie jakos przesunela w prawo a piatka to juz wogole magia - daaaaaleki prawi rog, tak bardzo ze czasem naprawde trzeba sie napracowac zeby ja wcisnac.

Nadmienie tu ze podczas przegladu w ASO powiedzieli ze jest jakis maly wyciek oleju ze skrzyni w okolicy wybieraka i trzeba wymienic uszczelke wybieraka ( ktora zreszta mialem wymienicw tym tygodniu ) - nie wiem czy moze to miec jakikolwiek zwiazek jednoz drugim.

Pytanie - czy to moze byc cos powaznego ze skrzynia ( biegi wchodza lekko i bez zgrzytow, tylko ze ta "pozycja" biegow jest z dupy - 2 i 4 wchodza ok ), bedzie sie to moze wiazalo z wymiana cudow w srodku ( czyt. szukac nowej skrzyni i nowej pracy zeby za nia zaplacic ) czy moze to prawdopodobnie jakas *******ka ?
Jakies sugestie ?

harnas
04-11-07, 17:43
nie mam pojecie mi np. wchodza lekko po skosie wszystkie bo mam wybieraki przerabiane z d serii....wejdz pod auto moze sie cos z wybierakami poprzestawialo a moze sie od karoseri odkrecilo badz poluzowalo a moze cos w skrzyni...oby nie

Lcfr
04-11-07, 18:01
sprzwdziłbym te "wodziki" pod spodem auta....

dogg69
04-11-07, 18:54
Dzieki wielkie za info, mozliwe ze cos cie wychaczylo z tych wodzikow bo to stalo sie w sumie nagle, podczas trasy, przedtem wszystko chodzilo w miare "ciasno".

[ Dodano: Pon 05 Lis, 2007 ]
Ok, sprawa rozwiazana, mozna zamknac temat - Tak jak koledzy wyzej sugerowali, winny byl poluzowany wybierak, tak wiec mechanik wymienil srube, dorecil i juz jest gicior, robota za 30 PLN. :D