PDA

Zobacz pełną wersję : Obcięte sprężyny :/



BikeArt
24-07-05, 14:13
Witam niestety to znowu ja :?
Tym razem mocno dobijajacy mnie problem..otoz bylem sobie wczoraj na warsztacie obejrzec jak to tam mi wyglada zawieszenie i przy okazji wymienic przegub i co sie okazalo...otoz byly wlasciciel mojego autka jak sie okazuje jest totalnym amatorkiem-fuszerkowiczem..gosc obnizyl Hanie i nie powiem wyglada bardzo sympatycznie tylko oto jak tego dokonal (ja sie przerazilem :shock: ):
- ogolnie mowiac poszedl na totalna latwizne...uchlastal wszystkie cztery sprezyny o jakies 30mm i zostawil w autku standartowe amory :evil: tak wiec teraz sprezyny praktycznie lataja sobie luzno w kazda strone a cale sily amortyzacji spadaja na amory ktore pewnie niedlugo padna bo Bog jeden wie ile tamten leb tak jezdzil. Zdaje sobie sprawe ze takie zawieszenie stwarza zagrozenie dla wszystkich na drodze ale poki co nie stac mnie na zalozenie amorow o mniejszym stopniu sprezania czy jak to tam sie nazywa. Moje pytanie brzmi nastepujaco:
Czy jest jakis sposob ktory tymczasowo odciazy mi amory, podniesie sprezyny albo jakikolwiek inny patent na tak niechlujnie zniszczona Hanie??
PS
Ciekawe jak by sie chlopek jeden czul jakby jemu ktos obciaz kosci w nozkach o te 30 mm :lol: :lol: :evil:

sielka82
24-07-05, 14:57
Mozesz spróbowac włożyć gumy regenerujace zuzute sprężyny to je troche "rozciagnie" i moze nie bedą latać , ale to tymczasowe rozwiazanie. Albo kup gdzies uzywane sprężyny.
Mozesz też jechac do jakiegos kowala i on ci moze je rozciągnąc. Jednak wcvzesniej czy pożniej musiasz je wymienic.

przemir
24-07-05, 15:24
jak sam napisale spoprzedni wlascicel "amatorkiem-fuszerkowiczem" a sam zadajesz takie same pytanie - sielka - twoje rady o gumach czy kowalu sa identyczne jak rady jakie dostawal poprzedni wlasciciel zapewne - na bezpieczenstwo nie ma tymczasowych rozwiazan -- przespawaj sobie uchwytuy od prezyn na amorach wyzej - duzo pracy efekt uspokisz sie bo cieta sprezyna juz nigdy nie bedzie pracowala w pelnym zakresie charakterystyki do jakiej ja stworzono - moja rada kup uzywane org sprezyny /co podziela Sielka/ - mozna znasce b tanio albo nie tanio wywal i amory i sprezyny i kup zestaw

igor
24-07-05, 15:40
nie ma zadnych sposobow tymczasowych, zadne gumki recepturki i inne *******y chyba ze masz ochote sie zabic i przy okazji kogos

kup uzywane sprezyny to bedzie rozwiazanie tymczasowe, bo amortyzatory tez pewnie sa ubite i beda wymagac wymiany,

prz3mo
24-07-05, 16:00
j.w. Jesli rzeczywiscie brak kasy (znam ten ból) kup na razie jakies używki. Masz tylko jedno zycie :)

BikeArt
24-07-05, 17:43
jak sam napisale spoprzedni wlascicel "amatorkiem-fuszerkowiczem" a sam zadajesz takie same pytanie

Moze i zadajac takie pytania przypominam "amatorka-fuszerkowicza" ale wybacz nie kazdego stac na to zeby wywalic kase za 4 komplety amorow i sprezyn. Mam sytuacje jaka mam i szukam rozwiazania poki nie dopadne nowych sprezyn. Ale jednak nie ma innego wyjscia jak odstawic auto i ciulac drobne :sad:


nie ma zadnych sposobow tymczasowych, zadne gumki recepturki i inne *******y chyba ze masz ochote sie zabic i przy okazji kogos

kup uzywane sprezyny to bedzie rozwiazanie tymczasowe, bo amortyzatory tez pewnie sa ubite i beda wymagac wymiany,

I to jest wlasnie to co nazywam pomoca od kogos konkretnego..krotko zwiezle i na temat bez krytyki i rzeczowo
Nie ma tymczasowo to nie ma nie bede wiec kombinowal bardziej niz juz "byly" wykombinowal..dzia za porade i rozjasnienie sprawy

I wszystko fajnie tylko jak zaloze standarty to i wysokosc auta wroci do standartowej co mnie wogole nie cieszy i teraz pytanie...jak najtanszym kosztem obnizyc EG3?? Bez fuszery ale i bez zakladania czesci z gornej poly?? Czy moge juz zapomniec a ladniutkiej niziutkiej Hani??

przemir
24-07-05, 18:11
sam oceniles poprzedniego wlasciciela a moze poprostu


wybacz nie kazdego stac na to zeby wywalic kase za 4 komplety amorow i sprezyn.

nie kazdego tez stac na ruszenie glowa

a jak bys umial czytac to bys wyczytal co napisalem
moja rada kup uzywane org sprezyny /co podziela Sielka/ - mozna znasce b tanio albo nie tanio wywal i amory i sprezyny i kup zestaw

wiec jak zapodajesz pytanie to czytaj uwaznie

sielka82
24-07-05, 22:40
Kup sobie uzywanw sportowe sprężyny i bedziesz mial autko znowu nisko i bedzie ladnie wyglądała. Używane kupisz za ok 200 zł. Ja kupiłem kiedys używane Eibachy za 150 zł. Tylko musisz poszukac w ogłoszeniach "sprzedam" albo na allegro.

BikeArt
25-07-05, 01:00
sam oceniles poprzedniego wlasciciela a moze poprostu


wybacz nie kazdego stac na to zeby wywalic kase za 4 komplety amorow i sprezyn.

nie kazdego tez stac na ruszenie glowa

a jak bys umial czytac to bys wyczytal co napisalem
moja rada kup uzywane org sprezyny /co podziela Sielka/ - mozna znasce b tanio albo nie tanio wywal i amory i sprezyny i kup zestaw

wiec jak zapodajesz pytanie to czytaj uwaznie

Zapodalem i przeczytalem uwaznie chodzilo mi raczej o to ze wystarczy odpowiedziec i pomoc a nie krytykowac kogos kto sie najzwyczajniej nie zna na temacie...wiec wyluzuj A Twoja uwage zauwazylem i przytjalem do wiadomosci mozesz byc spokojny. Poza tym nie po to tu jestesmy zeby polemizowac kto co napisal i o kim tylko zeby wspolnie rozwiazywac problemy mam racje czy nie?


Kup sobie uzywanw sportowe sprężyny i bedziesz mial autko znowu nisko i bedzie ladnie wyglądała. Używane kupisz za ok 200 zł. Ja kupiłem kiedys używane Eibachy za 150 zł. Tylko musisz poszukac w ogłoszeniach "sprzedam" albo na allegro.
A co myslisz o zestawie (tylko przod poki co :lol: )
Amory KAYABA UltraSR nowki po 260 zeta sztuka (tylko nie wiem ktore lepsze..gaz czy olej?? )
Sprezyny SUPLEX - 170 zeta sztuka tez nowki

Moze to nie szczyt klasy ale za cene uzywek Eibacha mam nowki tylko ze innej firmy 8) A jak sie orientuje to i kayaba i suplex do najgorszych nie naleza :lol:
I jeszcze sie zastanawiam cze lepiej zamiast suplexa wybrac lesjofors..?
Czekam na opinie :]

igor
25-07-05, 16:52
BikeArt robiac tylko przód samochód nie będzie ladnie wygladal, rowniez robiac tylko przód przesuniesz srodek ciezkosci samochodu co nie jest biezpieczne

rysunek:
http://img242.imageshack.us/img242/2714/image77gn.jpg

jeszcze jak obnizysz przod to przedni zderzak bedzie pod skosem i latwiej bedzie zachaczyc o cos na drodze niz z cala zawiecha na dole

zasada w robieniu samochodów a szczególnie civicow :D jest taka : albo robisz dobrze albo nie robisz wcale(to chyba słowa przemira), żadnych półśrodków


pozdro

carlose
25-07-05, 17:44
Kup sobie uzywanw sportowe sprężyny i bedziesz mial autko znowu nisko i bedzie ladnie wyglądała. Używane kupisz za ok 200 zł. Ja kupiłem kiedys używane Eibachy za 150 zł. Tylko musisz poszukac w ogłoszeniach "sprzedam" albo na allegro.
montując sportowe sprężyny na oryginalne amorki robi się prawie dokładnie to samo co było wcześniej z tymi ściętymi sprężynami, amorek zaraz kaplica itd.
ps. Przemir dobrze mówił :razz:

BikeArt
25-07-05, 18:19
BikeArt robiac tylko przód samochód nie będzie ladnie wygladal, rowniez robiac tylko przód przesuniesz srodek ciezkosci samochodu co nie jest biezpieczne


Na poczatek to tak wspomne ze jestem pod wrazeniem wyjasnienia co i jak z obnizaniem auta chyba juz wiem wszystko co konieczne odnosnie teorii.
A tylko przod robie gdyz jak sie okazalo po dokladnych ogledzinach z tylu sa zamontowane jednak cale utwardzane nizsze sprezyny i odpowiednie do nich amory tak wiec przynajmniej odpada mi koszt roboty tylu auta i dlatego tylko przodem sie zajmuje. Wg znajomego mechanikora tyl jest w b dobrym stanie i nic nie trzeba robic..dobrac tylko odpowiedni zestaw na przod zeby gralo to ze soba i tak jak napisales..zeby zadna ze stron nie byla ani wyzej ani nizej tylko rowno

"zasada w robieniu samochodów a szczególnie civicow jest taka : albo robisz dobrze albo nie robisz wcale(to chyba słowa przemira), żadnych półśrodków" -> od dzis to moja maksyma zyciowa :lol:
I mam nadzieje ze po zrobieniu zawiechy bede mogl w koncu zabrac sie za robienie tego co mam w glowie odnosnie swojej Hani bo jak narazie to poprawiam tylko bez przerwy to co napapral wczesniejszy posiadacz Brutal jeden :evil: :lol:

carlose
26-07-05, 10:19
zastanawiające jest to że tyłu ma zawieszenie sportowe, a przód made in pan Henio ..., a co jest z tyłu zamontowane ?

elmer
27-07-05, 10:58
Moze z przodu tez byl sportowe, ale jeszcze dodatkowo obciete (Jinjet style). Albo juz po zalozeniu sport zawieszki dostal strzala w przod i trzeba bylo wymieniac, i ktos wstawil serie i ja "stjunikowal".

BikeArt
28-07-05, 22:36
zastanawiające jest to że tyłu ma zawieszenie sportowe, a przód made in pan Henio ..., a co jest z tyłu zamontowane ?

Dokladnie Ci nie powiem co i jakich firm bo nie rozbieram skoro jest wporzadku tam wszystko. Mechanior zaufany podniosl popatrzyl pomyslal i stwierdzil ze cie3kawa i przede wszystkim sprawna tylna zawiecha jest a przod go zastanawia heh
Z tym dzwonem to chyba najprawdopodobniej trafiony domysl niestety :(
I juz ostatnie pytanie do Was...jak wypiac przegub z polosi?? Bo do samej polosi dostalem sie bez problemu cztery srubki piasta zeszla przegub i poloska przed oczami ale...za cholere nie moge ich od siebie odlaczyc..zawleczka wewnatrz przegubu mocno trzyma a nie chce nic ze tak powiem ropbic sila mlotka zeby przypadkiem nie wypiac polosi ze skrzynki przekladniowej..obejdzie sie jakos bez sciagacza czy musze pojezdzic i sprobowac pozyczyc takowy np Hazeta albo cos??
I juz wiecej nie marudze 8) Z gory thx