PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań skrzynia chłodnica V gen



sulig1510
17-01-13, 16:20
witam, mam następujące pytania, mam d16z6 i seryjna skrzynie z przełożeniem fd 4.2, posiadam wyciagnięta skrzynię z 1.3 przełozenie identyczne, po pierwsze,
1. czy to ze skrzynia lezy w garazu od ponad pol roku moglo jej zaszkodzić?
2. jak doprowadzic skrzynie do stanu idealnego? pamietam ze zgrzytal wteczny i czasem 3, wymiana zębatek?
3. czy najlepsza modyfikacją zeby osiagnac fd 4.4 bedzie wrzucenie 3,4 biegu z crxa ? i z jakiej hondy wrzucic 5ty bieg zeby byl jak najbardziej ekonomiczny(na trasie)


teraz temat chłodnicy, po pierwsze od samego poczatku chlodnica sie bardzo nagrzewała, temp na wskazowce nie rosła ale i tak ze wzgledow higienicznych ;) spuscilem,wymienilem i odpowietrzylem, caly uklad, chlodnia dalej b ardzo sie nagrzewa, czuc wrecz po dluzszej jezdzie jak sie otworzy maske jakby nadpalonym plastykem, nie zaobserowalem zeby wiatrak sie zalaczal pomimo ze przy odpowietrzaniu sprawdzilem czy dziala podlaczajac go przez styki, płyn nie ucieka, wężyk idący do silnika jest bardzo nagrzany, zaś ten idący do tremostatu jest tylko letni

1. czy chłodnica nadaję sie do wymiany? czy to moze termostat? czy moze wężyki?

bylbym wdzieczny jeśli ktoś by mi coś podpowiedział bo taki gorący płyn nie należy pewnie do najprzyjemniejszych rzeczy dla silniczka, pozdrawiam S :)

Misiekemeryt160
18-01-13, 01:13
Ad 1. nie
Ad 2. Synchronizatorów i oleju
Ad 3. By osiągnąć FD to trzeba zmienić FD a przełożenia poszczególnych biegów to co innego.

...Na ten temat mnóstwo było tu na forum. Widać , że Ci się nie chce poszukać.

Ad1. Jest zimno na zewnątrz. Termostat wcale nie musi się do końca otwierać. Masz zegar temp - to on Ci pokazuje czy jest za gorąco czy nie.