PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o żarówke..



robertooo
04-11-07, 00:03
Witam wszystkich.
Pisze na forum ponieważ mam pytanie dotyczące zarówki do świateł drogowych.
Czy ta żarówka:

http://img218.imageshack.us/img218/5576/dsc00088pc4.th.jpg (http://img218.imageshack.us/my.php?image=dsc00088pc4.jpg)


....będzie pasować do mojej hondy V d13b2.
I czy w ogóle poleciacie czy odradzacie zamontowanie wyżej pokazanej żaróweczki.

Pozdrawiam.

raMMzes
04-11-07, 00:12
Będzie pasować jak każda inna H4...

patyk_lks
04-11-07, 01:13
Jeżeli zależy Ci na dobrym oświetleniu to polecam PHILIPS X-TREME POWER +80% . Oczywoscie H4.

robertooo
04-11-07, 12:13
Dzięki za odpowiedzi....
jednak siłowałem się dzisiaj z tymi żarówkami nie udało mi się ich wymienić...
Czytałem na forum o wymianie i myślałem że dam rade.. ale... no właśnie zaglądam pod maske, a tu zaskoczenie od strony pasażera gdzie powinna być jakaś rura, którą trzeba by było wyjąć, aby ułatić sobie wymiane żarówki, nie było tej rury. Mówie super.. będzie łatwiej. Następnie chciałem zdjąć zbiorniczek wspomagania.. i owszem zdejmuje się ale nic mi to nie ułatwia ponieważ do niego są podczepione jakieś przewody co uniemożliwa wyjęcie go, praktycznie to że go odczepiłem (wysunełem) w niczym nie ułatwia sprawy jeżeli chodzi o dostanie się do żarówki..
Stwierdziłem że najpierw wymienie żarówke od strony pasażera a żeby później już łatwiej mi było z drugą.. zdjęłem tą gume.. i próbowałem poradzić sobie z drucikiem, widziałem go, starałem się go zdjąć jednak na marne.. nie udało mi się.. Może poradzicie mi jak ma się do tego zabrać... byłbym bardzo wdzięczny..

P.S. Słyszałem że po wymianie żarówek trzeba jechać na jakąś regulacje czy to prawda??

Pozdrawiam.

patyk_lks
04-11-07, 21:58
U mnie po obu stronach jest kiepski dostęp ale jak ma się giętkie palce to da rade w minute. Zbiorniczek od wspomagania rzeczywiscie wysuwasz i odginasz:) NAjlepiej zdejmnij wtyczke i gume a pozniej czyms tam poswiec. Jezeli wczesniej byly dobre zarowki i według nich ustawione zostaly swiatla to nie trzeba. Gorzej jak np byly jakies lipne zarowki ktore np krzywo swiecily:)

Marci
05-11-07, 08:27
Tydzien temu zmienialem zarowki (H4 + postojowki) i wogole nie ruszalem zbiorniczka od wspomaganie, jak sie dobrze ulozy zarowke to bez problemu da sie ja wsadzic kolo zbiorniczka od pompy. A co do drucikow trzymajacych zarowke to wystarczy go lekko nacisnac (w kierunku tylu lampy) i poprostu odhaczyc do gory. Prosta robota, pomoc ASO napewno nie jest potrzebna :)

robertooo
05-11-07, 23:33
dzięki za odpowiedzi.. jak będe miał chwile to spróbuje jeszcze raz powalczyć ztymi żarówkami...... jakbym napotkał jakis problem to napisze i poprosze Was o pomoc..

A właśnie mam takie pytanko w jakiej kolejności powino się wykonywać czynności potrzebne do zmiany żarówki? chodzi mi o to czy np. najpierw trzeba zdjąć tą gumową uszczelke, później drucik i w końcu kostka czy kolejność jest inna?? (bardzo możliwe ponieważ uszczelka nie chce zejsc z kostki i żeby dostać sie do druciku musze ja odginac..). WIdziałem gdzieś na forum polska in strukcję na temat wymiany żarówek.. ale nie moge znaleźć tego topicu...

Pozdrawiam.
Robertooo

patyk_lks
05-11-07, 23:37
TO jest logiczne. Kostka>guma>drucik. Wszystko schodzi uzyj troche siły. :hinczyk:

capote
10-12-07, 20:32
http://moto.allegro.pl/item277268753_zarowki_white_laser_h4_90_100w.html

ktos uzywa czegos takiego? jak myslicie, nie poprzepala przekaznikow?

czy to jest w ogole cos warte? jesli ktos uzywa tego typu podobnych wynalazkow, czekam na opinie ;)

skolopendra
10-12-07, 20:39
jak myslicie, nie poprzepala przekaznikow?
przekaźniki na pewno wytrzymają
ale czy Twoja kieszeń to zniesie jak gliny Cie zatrzymają ??

mozes
10-12-07, 22:50
jak myslicie, nie poprzepala przekaznikow?

czy to jest w ogole cos warte?

Ten tjuningwieś powypala Tobie odbłyśniki w reflektorach - więcej szkód jak pożytku

StRz3cHu
30-12-07, 10:31
Nie bede już zakładał nowego tematu, mam pytanko zakupiłem Angele Eyes do Vgen, i teraz szukam jakiś dobrych żarówkek, dobrze świecących i w kolorze strumienia światła- białym zimnym czy delikatnie niebieskawym.
Co mi mozecie polecic tak do max 40-50zł?
Myslałem o Bosch Xenon Blue i OSRAM Cool Blue czy SilverStar...