PDA

Zobacz pełną wersję : Mozliwe ze tyle spala oleju?



gsmexpress
03-11-07, 20:47
Mam civic sedan kod silnika d15b7

czy to mozliwe ze auto potrafi mi spalic 1l oleju za1000km albo nawet wiecej?

przygladalem sie dokladnie i nie widze wyciekow poza delikatna na misce olejowej i kurek od miski olejowej ma przekrecony gwint ale sruba jest dosyc mocno dokrecona i niezauwarzylem jakis sporych wyciekow.

jezdze na oleju mobil1 mineralnym 15w40 poprzedni wlasciciel na takim jezdzil czy to wogule prawda?

ale uszczelke pod misa zmienie w poniedzialek.

jezeli tyle spala i to nie wyciek co bede musial zrobic?

pozdrawiam

Lcfr
03-11-07, 21:03
mozliwe.....


poszukaj tematu "pierscienie" w szukajce
poczytaj...
dowiesz sie wiele...

piotrlaz
04-11-07, 16:25
Mam taki sam silnik i palił mi na mineralu 1 litr na 10 tys. km, więc chyba coś masz nie tak. Może silnik już nadaje się do remontu?

skolopendra
04-11-07, 16:32
poszukaj tematu "pierscienie" w szukajce

tu są zawarte wszelkie odpowiedzi :agent: ................................


Może silnik już nadaje się do remontu?................. :bicie:

gsmexpress
04-11-07, 23:03
a czy muglbym teraz zmienic na olej polsyntetyk?

czy nie wolno tego robic?

raMMzes
04-11-07, 23:31
Nie, ale 'mógłbyś'... Na półsyntetyku będzie ci palił jeszcze więcej. Stać cię?

skolopendra
04-11-07, 23:31
a czy muglbym teraz zmienic na olej polsyntetyk?

ale po co?
Tobie pasuje zrobić remont silnika ,a nie bawić sie z olejami

Szwagier
05-11-07, 10:52
Nie bez znaczenia jest też styl jazdy,im wyższe obroty tym więcej spali.Pojeździj spokojnie to zobaczysz że bardzo duża będzie różnica w spalaniu oleju,ale i tak pierścienie do roboty.

Gelzak
06-11-07, 08:36
Ja wlałem do D16a9 ''regenerator silnika'' STP i po przejechaniu 2000 km z przebiegiem ponad 250000 km nie wzioł ani grama :aloha:

karpik85
06-11-07, 09:35
Akurat z tym regeneratorem STP to prawda, mój ojciec to leje przy każdej wymianie oleju w swoim dieslu, kilka pozytywnych opinii już słyszałem na ten temat, bo to nie jakiś moto doktor tylko normalny środek. Niestety on działa w taki sposób, ze poprostu zagęszcza olej i powoduje tworzenie się grubszego filmu olejowego. Może i na lato jest to jakiś sposób na odwleczenie nieuniknionego remontu silnika ale na zime to ja bym sie bał czegoś takiego zalać, bo jak na mrozie zrobi galarete w misce to może nie być zbyt ciekawie. Poza tym do Hondy, do wysokoobrotowego silnika moim zdaniem bardzo gęsty olej też chyba nie jest zbyt dobry.

ygor
06-11-07, 09:36
Gelzak, a ile brał wcześniej ?

Gelzak
06-11-07, 10:55
Nie wiem ile brał bo kuplem go ponad dwa miesiące temu


Zadam może głupie pytanie ale nie wiem czemu pomimo dodania fotki do profilu nie wyswietla sie ona przy moich postach. Proszę rade. Pozdr

gsmexpress
06-11-07, 16:00
to mam pytanie czy ten regenerator jest bezpieczny dla silnika?
napiszcie co o tym sadzicie?

chcialem jeszcze przejezdzic zime bo na wiosne zobie pierscienie itd.

czy to prawda ze getnieje w zimie?

JarekEJ2
06-11-07, 17:35
Mój D15B7 połyka 1 mm oleju na 5 tyś km.
Wcześniej miałem D15B2 (mechanicznie ta sama konstrukcja) przez dwa lata wlewałem w silnik różnego rodzaju regeneratory ceramizery i inne wynalazki próbując zwalczyć ubywanie oleju na poziomie 1 litra na 1,5 - 2 tyś km. - zero efektu!!!
Dopiero wymiana pierścieni załatwiła sprawę (1 ltr. na 10000 km.)
Dodam że w D15B2 więc pewnie i w D15B7 wymiana jest banalnie prosta, wystarczy zdjąć głowicę i miskę olejową, jedyne koszta to pierścienie, uszczelka głowicy i nowe płyny ja zamknołęm się w 300 zł.
DO SILNIKA WLEWAJ TYLKO OLEJ I TAK TRZYMAJ DO WIOSNY A POTEM PIERŚCIENIE, ŻADNYCH NIEPOTRZEBNYCH DZIADOSTW W SILNIKU!!!