PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat zaplonowy - dziwny nalot



fazer1985
03-11-07, 13:14
Dzis przy wymianie filtra powietrza postanowilem ze zobacze czy styki w aparacie zaplonowym nie sa zasniedziale lub nadweglone no i shock ! nalot byl na stykach po ktorych porusza sie palec byl bialy nalot gruba warstwa cos jak sól zeskrobalem to po czym spostrzeglem ze na tej sprezynce odchodzacej od cewki jest zielony nalot tez spora warstwa... auto w sumie jezdzi nie najgozej ale jak wiadomo zawsze moglo by byc lepiej :) dodam ze oleju nie ma w aparacie no chyba ze to on sie krystalizuje ale kopulka jest sucha w srodku . WTF

Sławek
03-11-07, 14:36
To normalny objaw. Zjedź nalot papierem ściernym i po sprawie.

fazer1985
03-11-07, 16:03
Aha :afro: to luuz myslalem ze cos jest nie tak z masa.

Sławek
03-11-07, 19:17
A z tym zielonym nalotem, to nie wiem :(

Lcfr
03-11-07, 20:04
nalot to noramalna sprawa...
kolor może zależec od wielu różnych rzeczy....

fazer1985
03-11-07, 20:42
no wlasnie to wiem :) tylko ze na cewce jest zielony a na stykach bialy a dobre jest to ze po usunieciu syfa autko jakos plynniej przyspiesza :aloha: ale zastanawia mnie jedno czy to faktycznie normalna sprawa bo podejzewam ze to niebylo pozadanym efektem w momencie projektowania distribiutora. Czy macie na kopulkach takiego gumowego cyca niby od "odpowietrzenia" ? bo ja zalozylem na to taki kapturek bo slyszalem ze tamtedy moze dostawac sie wilgoc . Aha a od czego moga zalerzec te kolory nalotu?