PDA

Zobacz pełną wersję : Panowie - pomocy!

tomek
02-11-07, 18:53
Panowie sprawa bardzo pilna! Chcę wymienić rozrząd w D13B2. Niestety nie mogę za chiny odkręcić koła pasowego, żeby zdjąć dolną obudowę paska rozrządu. Ciągnąłem kluczem (przedłużonym rurką) i nic, nawet nie drgnie. MACIE JAKIś POMYSł?
(jak było na forum to wielkie sorki, ale grunt mi się pali pod nogami)

marcov
02-11-07, 18:55
jak najdluzsza przedluzka i ogien

tomek
02-11-07, 18:59
qrcze, ale nic nie zerwę bo już nawet rura sie gnie?

kwiatus19
02-11-07, 19:02
To jest ból w większości Civiców. Też to przechodziłem, musisz przedłużyć porządnie (porządny) klucz jak pisze kolega. I trzeba męczyć śrubę aż puści.

[ Dodano: Pią 02 Lis, 2007 ]

qrcze, ale nic nie zerwę bo już nawet rura sie gnie?
Bierz większą i grubszą .... :agent:

tomek
02-11-07, 19:10
hmm.. no bo tam nie jest chyba lewy gwint???

Bodzlo
02-11-07, 23:42

Zwykły :) spróbuj wsadzić klucz np oczkowy i od góry przez jakąś rórke spróbuj walic młotkiem . Niestety też śruby są dośc mocno zapieczone zawsze i czasem mam problem w pracy żeby to nawet pneumatycznym kluczem odkręcić :(

Lcfr
03-11-07, 18:33

Zwykły :) spróbuj wsadzić klucz np oczkowy i od góry przez jakąś rórke spróbuj walic młotkiem . Niestety też śruby są dośc mocno zapieczone zawsze i czasem mam problem w pracy żeby to nawet pneumatycznym kluczem odkręcić :(

sruby te maja gwint zwykły
sa seryjnie dokrecone jednym z najwiekszych momentów w całym aucie i wynosi ON(moment) 182-185NM
odkrecisz przez dobry klucz+d6bra -rzed4ż2e

ważne=zakręć tak samo mocno !!

ps.
sposoby do odkrecania
- 1 osoba odkreca + 2 osoba wrzuca 5ty bieg i naciska hamulec

albo
- blokujesz koło w miejscu rozrusznika (demontujesz rozrusznik) i odkrecasz kluczem na przedłuzce

albo
- blokujesz kolo zamachowe na wiencu od dołu (zdejmujesz osłone od dolu na skrzyni-ale tak blokujesz by nie polamac zebów) i odkrecasz dobrym kluczem na przedłuzce...

tomek
03-11-07, 23:23
dzisiaj wymiękłem... niestety nie puściła, ale nie próbowałem z wciśniętym hamulcem na 5-ym biegu (??? spróbuję ostatni raz w ten sposób). Blokowałem koło pasowe stalową łyżką
dzisiaj wymiękłem... niestety nie puściła, ale nie próbowałem z wciśniętym hamulcem na 5-ym biegu (??? spróbuję ostatni raz w ten sposób). Blokowałem koło pasowe stalową łyżką (dwie śruby w koło, miedzy nie łyżka i oparłem ją o zawieszenie silnika - tak aby zablokować koło. Klucz 17 na niego mała rurka - pk 0.7 m a na nią 1.5m większa rura i nie puściło :( na żywioł nie szedłem bo bałem się uszkodzić koło pasowe, ale też lekko nie cięgłem - klucz si.ę wygiął :(
Dałem spokój, bo doszedłem do wnioski, że bez dobrej blokady koła pasowego nie dam rady bo pęknie. :/

- nic w ten sposób nie uszkodzę ??

hokej
04-11-07, 00:07
Lcfr napisał/a:

- nic w ten sposób nie uszkodzę ??

nie !!

próbój dalej pomietaj zeby odkrecac od strony zderzaka do do szyby !! musi puscic nie mocnych jak sie gnie klucz to zalatw moicniejszy nic nie urwiesz !!

skolopendra
04-11-07, 13:19
niestety nie puściła,
a spryskałeś jakimś psikadełkiem ;) typu wd40?

jak sie gnie klucz to zalatw moicniejszy

plus gazrurka

tomek
04-11-07, 13:23
próbój dalej pomietaj zeby odkrecac od strony zderzaka do do szyby
?? ?? moment... jak jestem w kanale to ciągnę od strony zderzaka w stronę zadka, - jak stoję nad silnikiem to ciągnę klucz OD SZYBY w stronę ZDERZAKA (przeciwnie do ruchów wskazówek zegara). [koło pasowe tutaj jest od strony kierowcy].
Z tym że odkręcenie tego ustrojstwa jest tylko możliwe w kanale bo od góry nie ma możliwości i jest strasznie mało miejsca.
ps. spróbuję więc z tym 5 biegiem i z hamulcem,
jak nie wypali ten sposób to coś mi się wydaje, że bez założenia blokady koła pasowego (z prawdziwego zdarzenia) się nie obejdzie.

[ Dodano: Nie 04 Lis, 2007 ]

a spryskałeś jakimś psikadełkiem ;) typu wd40?
:speszony: zapomniało mi się
to jest kolejna rzecz, którą jutro dodam do moich wysiłków.

[ Dodano: Pią 09 Lis, 2007 ]
qrcze dalej stoję w martwy punkcie.
Nie puściła :/ spróbuje jeszcze to wszystko co już było + jak już naprężę długą przedłużką to będę walił młotkiem w czoło śruby aż puści. No bo qurcze jakoś przecież cza jej dać rady.

[ Dodano: Nie 11 Lis, 2007 ]
:aloha: temat zamknięty - śruba przegrała!
a więc w skrócie dla potomności :) :
skuteczną metodą okazało się, zablokowanie koła pasowego poprzez wsadzenie w nie dwóch śrub i pomiędzy nimi stalowy gruby pręt, tak aby przy odkręcaniu zaparł się on o poduchę silnika i unieruchomił koło pasowe. Wtedy nałożyłem dobry klucz oczkowy łamany na śrubę koła pasowego - ta aby był mniej więcej w poziomie, po czym wziąłem rurkę (gaz-wod) przyłożyłem od góry (w komorze silnika) do klucza (blisko śruby by klucz nie poszedł). Jedna osoba trzyma rurkę i kontroluje żeby klucz za śruby się nie ześlizgnął, a druga bierze młot (nie młotek bo nie pomorze) i wali w rurkę. Od razu nie poszło cza się trochę młotem pomachać, ale ważne ze jest rezultat. Ja wziąłem młot 6 kg. na długim stylu.
Jeny, tą śrubę to chyba do końca życia zapamiętam.
A WIęC TEMAT ZAMKNIęTY
:piwo:

[ Dodano: Nie 11 Lis, 2007 ]
:aloha: temat zamknięty - śruba przegrała!
a więc w skrócie dla potomności :) :
skuteczną metodą okazało się, zablokowanie koła pasowego poprzez wsadzenie w nie dwóch śrub i pomiędzy nimi stalowy gruby pręt, tak aby przy odkręcaniu zaparł się on o poduchę silnika i unieruchomił koło pasowe. Wtedy nałożyłem dobry klucz oczkowy łamany na śrubę koła pasowego - ta aby był mniej więcej w poziomie, po czym wziąłem rurkę (gaz-wod) przyłożyłem od góry (w komorze silnika) do klucza (blisko śruby by klucz nie poszedł). Jedna osoba trzyma rurkę i kontroluje żeby klucz za śruby się nie ześlizgnął, a druga bierze młot (nie młotek bo nie pomorze) i wali w rurkę. Od razu nie poszło cza się trochę młotem pomachać, ale ważne ze jest rezultat. Ja wziąłem młot 6 kg. na długim stylu.
Jeny, tą śrubę to chyba do końca życia zapamiętam.
A WIęC TEMAT ZAMKNIęTY
:piwo: