PDA

Zobacz pełną wersję : Swap głowicy D15Z1 -> D15Z6 ?? H-E-L-P



Tomek_HC3D
23-07-05, 19:29
Witam, posiadam civ'a z silnikiem D15Z1 czyli VTEC-E o mocy 90hp a obiło mi się o uszy, że w póżniejszych modelach silnik ten był poddany modyfikacji i uzyskiwał moc 114hp. W związku z tym moje pytanie jake oznaczenie miał ten silnik i czy sama podmiana głowicy z tego mocniejszego silnika dałaby jakiś przyrost mocy i z czym więcej by się to wiązało np. wymiana ECU itd.. Prosze o rade i oczywiście oznaczenie tego silniczka :)

Pozdrawiam

bObOrObOl
23-07-05, 20:57
http://www.hondapl.org/civic5d/vti5d/silniki5D97.html tu jest opis w jaki sposób podniesiono moc

oznaczenie silnika to (chyba) D15Z6

Tomek_HC3D
24-07-05, 12:26
NO więc właśnie czy sama głowica od D15Z6 mogłaby dać jakiś przyrost mocy ?? czy będą potrzebne jeszcze jakieś inne zabawki do takiej operacji np. ECU, kolektor ssący, itp.??

igor
24-07-05, 15:44
tez mam d15z1, z tego co pamietam to na forum bylo cos kiedys na temat glowicy od d16z6 ale teamt ucichl i chyba nikt modyfikacji nie robil

Tomek_HC3D
24-07-05, 23:31
Fakt było coś takiego ale mi chodzi o swap głowicy z D15Z6. Może ktoś ma wiedzę teoretyczną na ten temat.

elmer
25-07-05, 10:16
Jest to na pewno mozliwe, bedziesz potrzebowal kompletnej glowicy i ECU, prawdopodobnie tez aparatu zaplonowego. Do tego trzeba pewnie doliczyc pare ******* elektronicznych, D15Z6 to silnik z wiazka OBD2, a Z1 jest OBD1. Zupelnie juz pomijam kwestie tego, gdzie znajdziesz taka glowice, bo to rzadki silnik.

Poszukaj glowicy D16Z6, bo:
- ma ostrzejszy walek
- jest OBD1
- jest duzo latwiej dostepna

Nie jestem pewien, ale mozliwe, ze aparat zaplonowy Z1 przypasuje do takiej konfiguracji, wiec tym bardziej mialbys mniej kosztow.

Teraz jeszcze jest jedna kwestia, mianowicie, AFAIK silniki VTEC-E maja 3-stage`owy VTEC, a D16Z6 jest 2-fazowy. Nie wiem, czy plyna z tego jakies konsekwencje, ale warto o tym pamietac. Jednakze, zdaje mi sie, ze pomimo, ze VTEC jest tam 3-fazowy, to jedna faza jest realizowana nie przez rozrzad tylko przez dolot albo jakas recyrkulacje spalin or whatsoever. Takze, skoro juz pozwalam sobie na domysly, to sadze, ze z mechanicznego punktu widzenia fakt 3-stage`owego VTEC nie ma znaczenia.

Podsumowujac wiec, szukalbym gory od D16Z6.

igor
25-07-05, 17:05
mam nadzieje tomo ze sie za to zabierzesz i zrobisz jaksi how to z foteczkami

bys byl ojcem mini swapa d15z1 bo na forum wydaje mi sie ze nikt jesszcze nic nie robil z tym silnikiem