PDA

Zobacz pełną wersję : Wrazenia po kampanii serwisowej GDYNIA i pare pytan



wO_OjTaS
31-10-07, 20:46
Witam
Jak w temacie, zalapalem sie na kampanie serwisowa w Gdyni. Wrazenia i odczucia mieszane, nie wiem czy mechanicy sprawdzajacy auto robili to na "odwal sie" bo to kampania serwisowa czy poprostu im sie nie chcialo. Odkrecili tylko kola z lewej strony, prawej wogole nie ruszali, wkrecajac sruby z przodu jedna przekrecili i musieli zalozyc nowa (mysleli ze nie zauwazylem...), ogolnie samochod "badany" byl przez 15 min (przez tel. Pan z serwisu mowil ze min. 30min bo musza sie dokladnie przyjzec (z czy rz ?:P)). Po czym na karcie kontroli przegladu zapisali co nastepuje :

- plyn hamulcowy do wymiany
- brak plynu w zbiorniczku sprzegla (lol!)
- brak hamulca recznego na prawe kolo (przeglad techniczny robilem 2 miechy temu i tam tego nei zauwazyli ?)
- wyciek oleju spod filtra ( i to jest najlepsze, filtr wymienialem w warsztacie z kumplem mechanikiem tydzien temu, auto sprawdzalismy pod wzgledem wyciekow przez 2 dni z rzedu, ubytkow oleju w silniku nie bylo, prawdopodobnie zapomnialem przetrzec filtra po wymianie i byl lekko zasyfiony olejem - ale odrazu WYCIEK ?!)
- duze tuleje tyl lewa i prawa do wymiany
- wszystkie tuleje wachaczy poprzecznych tyl lewa i prawa do wymiany
- ponadto przy swiecach zaplonowychwidnieje napis NG choc ja problemow z odpalaniem auta jeszcze nie mialem.

Moje pytania dotycza filtra ale o tym juz wspomnialem, dalej zastanawiaja mnie te swiece zaplonowe... no i te wachacze, stukania ani pukania nie czuje, wiem ze to ASO i czasami oni na sile szukaja problemow ale wiem tez ze z tym nie ma zartow. Wiec wymieniac tak jak oni mowia ? czy mozna poczekac jeszcze miesiac do wyplaty i wtedy wymienic...

Dla ciekawskich ceny w ASO (bez vat)

- zestaw klockow hamulcowych przod 246,40 zl
- tarcza hamulcowa przod 327,03 zl (wow)
- tuleja tyl, ramie dolne (YUSA) 36,27
- tuleja doln. amortyzatora tyl (YAMASHITA) 35,05
- tuleja duza tyl ok 125 zl


Robocizna tego wszystkiego .... no zgadnijcie ... ok 1000zl :]

Ehhh... troche wydatkow przed zima trza porobic.

PS

Dodac musze ze wtym ASO bylem pierwszy raz i moze mam wygorowane wyamagania, wtedy mnie ochrzancie :brawo2:

Dajcie znac co sadzicie o tych usterkach.

Pozdrawiam
Wojciech

marcov
01-11-07, 07:57
Musze odpisac bo wsumie znam troche temat, sam pracuje w ASo z tym ze Renault.

odnise sie do tego filtra oleju, pomysl, mechanik nie wie czy to go upapralesczy nie, on widzi ze jest w oleju upackany wiec zanotowal ze jest wyciek - a to mozliwe jesli ktos nie nasmaruje uszczelki filtra przed dokreceniem- wydaje sie to byc logiczne prawda?

Kolejna sprawa- nie wiem jak tam, ale w Renault (przynajmniej w moim warsztacie) nie mozemy czegos nie zauwazyc, jezeli tuleje jest chocby sparciala w znacznym stopniu to mechanik zawsze kwalifikuje taka czesc do wymiany, zawsze gdy stan techniczny czesci odbiega od pierwotnego zaleca sie wymiane, a sparcilala guma jest takim elementem ktory nalezalo by wymienic.

Sprawdzales pozim w zbiorniczku zasilajacego uklad sprzegla? bo moze faktycznie naciagaja az milo:/

I odnosnie "braku checi" mechanikow - tu raczej dopatrywalbym sie winy w zarzadzie danego serwisu, wlasciwie wszystkie serwisy stasuja wynagrodzenie "przerobowe", a jak dopbrze pamietam ta akcja byla darmowa czy tak? a wiec mechanik nie dostal za ten przeglad ani zlotowki, nie wliczajac oczywiscie podstawy ktora jest smiesznai prawdopodobnie nie dociaga do najnizszej krajowej, jesli chcesz miec dobrze wszystko przejrzane przy takich akcjach "darmowych" to podejdz do mechanika i zapytaj sie gdzie ma szafke z narzedziami, albo zostaw w samochodzie i powiedz ze co znajdzie to jego, gwarantuje ci ze wtedy wykona pelnowartosciowy przeglad techniczny

wO_OjTaS
01-11-07, 10:08
Z tym filtrem to masz racje, nie wiedzial ze wymienialem... ale uszczelka byla smarowana wiec mysle ze z tym akurat nie ma problemu.
Tuleje wymienie, aczkolwiek nie wiem czy na dnaich zy troszke pozniej ale napewno w tym miesiacu. A zapal mechanikow byl jaki byl, ta kampania byla darmowa wiec i tak bylo warto tam sie przejechac. Nastepnym razem chyba zostawie "cos" w samochodzie :]

Wojtas

skolopendra
01-11-07, 13:14
Nastepnym razem chyba zostawie "cos" w samochodzie :]

.bez przesady :bicie:

lakazs
01-11-07, 15:50
Dokładnie, u mnie też płynu w sprzegle mialo nie byc, a jest full.

Tuleje tylko są sparciale, tez kazali wymienić.

marcin EZG
01-11-07, 20:43
sam pracuje w ASo z tym ze Renault
Witam w klubie:)):):): :aloha:

marcov
02-11-07, 09:49
Witam w klubie:)):):):

no to kolega wie o czym pisalem wyzej :]

clientR
02-11-07, 12:29
Niewiem jak tam wrażenia innych kolegów co skorzystali z darmowych przeglądów ale ja osobiscie będąc już czwarty raz na takiej akcji serwisowej Hondy zawsze byłem poprawinie i z kulturą obsłużony. Przegląd nie trwał nigdy krócej niż 30-40min. niektóre podzespoły sprawdzane były po dwa razy i nie mogę powiedzieć że robił to na szybkiego i na odpał.
Jak wiadomo nie każy serwis ASO równy jest bratniemu ale ja na temat ASO z Piły nie mogę nic złego powiedzieć i zresztą moi koledzy z okolicy także.
W tej akcji skorzystałem z wymiany cukierków, przy umaiwaniu się na termin za wymiane krzykneli 160zł komplet, przy odbiorze auta bez problemu zeszli do 135zł. Informacyjnie z cukierka dałem 135zł/szt. brutto