PDA

Zobacz pełną wersję : proooblem z alarmem!!



dranzer
31-10-07, 18:40
Witam mam problem .... w mojej honde civic rocznik 93 jest chyba seryjnie zamontowany centralny zamek wraz z alarmem ... zawsze bylo tak ze po przekreceniu stacyjki zamykaly sie drzwi automatycznie centralka i ? podczas jazdy nie aktywowal sie alarm (ma funkcje ze po 1minucie?? sam zamyka drzwi i sie aktywuje) teraz .... po przekreceniu kluczyka nie dziala ta funkcja zamykania centralnjego i podczas jazdy pierw zamyka sie sama centralka aktywuje mi sie alarm aaa glupek jest taki czuly ze podczas jazdy zaraz sie wlacza zaczyna wyc i migac swiatlami zna ktos pomysl co jest nie tak? wylaczalem klemy zeby zresetowac all ale nic nie dalo zna ktos jak wylaczyc ten alarm? w ksiazce od auta nie mam nic o alarmie ale na pilocie od centrali i alarmu pisze Fighter ktos wie ocb? czy cos ponaciskac? na pilocie? najlepiej wylaczyc go calkiem zeby tylko centralka dzialal pls help!!

kwiatus19
31-10-07, 18:50
Alarm który opisujesz na pewno nie jest seryjny. To najprawdopodobniej jakieś tanie ustrojstwo, które zaczyna wariować. Jedyny plus takich alarmów "niewyszukanych" to że w większości przypadków po rozłączeniu kostki od centralki alarm jest unieszkodliwiony i można normalnie eksploatować auto. Przy okazji wymieniamy na coś uczciwszego.

Doczytałem dokładniej, skoro masz alarm Fighter to już trochę lepiej , choć szału tez nie ma. Spróbuj znaleźć centralkę alarmu najpierw. Najpewniej gdzieś pod deska ...

dranzer
31-10-07, 19:05
hm jasniej jestem zielony? totalnie ? gdzie moge szukac? bylbym wdzieczny bo jutro trzeba jezdzic a nie ma jak najchetniej to bym go wylaczyl tyle zeby centralka dziala

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 ]
???

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 ]
moze ktos wytlumaczyc gdzie szukac takiej kostki ???

marcov
01-11-07, 08:00
Centralny powinien dzialac po odlaczeniu samego alarnu.
Nikt Ci nie powie w ktorym to jest miejscu bo przy montazu o to wlasnie chodzi zeby nie rzucalo sie w oczy.
Tak jak kolega wyzej napisal na 90 % to bedzie jakis stary alarm i byc moze wystarczy tylko odpiac mu zasilania (ew przekaznik odcinajacy zaplon trzeba bedzie zmostkowac lub wywalic)

dranzer
01-11-07, 08:14
he:) alarm nieodcina zaplonu:) bo gdy jade autkiem alarm sie wlaczy poprostu migaja swiatla wyje ale gasi auta czyli nie jest to powiaazne z zaplonem bede szukal tylko jak takie cos moze wygladac;D:PP

marcov
01-11-07, 08:44
no to juz polowa sukcesu. Odkrec plastikowy element pod kierownica i szukaj tam w pierwszej kolejnosci

dranzer
01-11-07, 10:33
he znalazlem poprostu popatrzylem na allegro jak wygladaja alarmy typu fighter znalazlem ta taka glowna skrzyneczke;D pod schowkiem i hm zeby dziala centralny nie dalo sie odpiac calego alarmu ale powypinalem hm? chyba czujniki?;D teraz sie zazrbraja podczas jazdy ale juz nie doprowadza do wlaczenia alarmu podczas wysiadania tylko trzeba recznie otworzyc zamek i tyle :) aaaa jak znajde wiecej czasu to opanuje to cale thx