PDA

Zobacz pełną wersję : kolektor z d16z6 do d15b2??



Rasta
30-10-07, 19:33
Witam,

Posiadam hanie 92r hb z silnikiem d15b2 i chce zmienić w niej kolektor wylotowy na 4-2-1. Na forum gdzies znalazłem ze podobno pasuje od d16z6, czy faktycznie? Czy jest to kwestia wymiany samego kolektora (plus uszczelki) czy trzeba jeszcze cos wymieniać typu sonda lambda czy cuś podobnego?? Z góry dzieki za odpowiedz.

gruszkin
30-10-07, 21:27
tak.
nie.

Lcfr
30-10-07, 21:44
kolektor od d16z6 pasuje idealnie
zmieniasz
zdejumjąc swój i zakładając od d16z6-nic nie trzeba modzic oprócz wymiany sondy...
uszczelke zostawiasz swoją...
albo jeak bedzie "puszczała" to zmieniasz na nową.. (mały koszt)

Rasta
31-10-07, 10:22
Wymiany sondy czyli rozumiem ze wykręcam swoją starą i wrkęcam ją w nowy kolektor?

rafalb33
31-10-07, 10:25
Tak.
Tylko przy wykrecaniu mozesz wyrobic lekko gwint na sondzie i kolektorze.
Jak bys wyrobil gwint na sondzie to jedziesz do jakiegos zakladu slusarsko tokarskiego i ci przegwintuja za pare zl.

gruszkin
31-10-07, 15:58
uszczelki nie warto wstawiac starej, jak bedzie puszczała znowu bedziesz musiał rozkręcać wstawiac nową, po co tyle roboty, lepiej od razu kupic nową i masz z głowy. Jesli bedziesz kupowac kolektor juz skręcony miedzy 4-2 to mozesz sobie darowac oczywiscie uszczelki(pierscienie) na dwururce.

Nie wiem jak u Ciebie, w Poznaniu jednak ciężko było o te uszczelki, no chyba ze w ASO, ja kupiłem u aśki w japauto z trojmiasta:). a jakbys potrzebowal te pierscienie na dwururce to mam ze 3 na zbyciu to Ci przestalc moge w cenie kosztów wysyłki;]

Rasta
31-10-07, 16:38
Dzieki gruszkin, narazie nie mam jeszcze tego kolektora ale zbieram sie do zakupu, no i pewnie uszczelki tez trzeba badzie kupic. A wogóle według was to gra jest warta świeczki wymieniać sam kolektor do seri reszty??

Dareko87
31-10-07, 16:51
siema robilem taka modyfikacje u siebie, i jestem bardzo zadowolony, tylko faktycznie z wykrecaniem sondy sa problemy mi to pdgrzewali palnikiem a pozniej trza bylo przegwintowac,

PS bede mial taki kolektor do sprzedania razem z sonda wkreconą do wiec jak cos odezwij sie na PW

Moim zdaniem gra jest warta swieczki odczuwalnie lepiej sie wkreca na obroty na wyzszych biegach

pozdr