PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt niskie obroty D15B2



a-d-a-m-e-k
28-10-07, 18:53
Witam.
Niedawno zauważyłem że przy wciskaniu sprzęgła obroty za mocno spadają (sądzęze do ok.300 obr/min) a zaraz potem podnoszą się do normalnych (czyli gdzies w granicach 800-900). Nie zauważyłem falowania obrotów na luzie. Na razie nie zauważyłem poważnych skutków ale jak dojeżdżam do skrzyżowania to mam takie nieprzyjemne uczucie ze mi zaraz hania zgaśnie...
Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania?
Pozdrawiam Adam.

dwupak
28-10-07, 23:14
zrób samodiagostyke i wyczyść silnik krokowy. Albo odwrotnie :D

skolopendra
30-10-07, 14:24
zdemontuj przepustnice wraz a krokowcem , wymyj wszystko benzyna ekstrakcyjną
albo
spirytusem ;)

a-d-a-m-e-k
03-11-07, 12:30
Zdemontowałem wyczyściłem krokowca i ciągle to samo :( Moze regulacja zaworow cos pomoze?
Zrobilem samodiagnostyke i jest wszystko ok.

Randall
03-11-07, 15:06
Mam to samo, zrobiłem wszystko co piszecie i nie pomogło nic a nic :(

Gelzak
04-11-07, 11:46
Ja w swoim D16a9 na rozgrzanym silniku mam obroty na poziomie 500obr\min. Hania na jałowym pracuje równiutko ale jeśli chce już ruszyc to bez gazu nie ma bata

kawas
19-11-07, 19:45
a-d-a-m-e-k, mam pytanko czy dałeś radę ?? bo mam identycznie z tymi obrotami jak Ty (myślałem jeszcze o regulacji wolnych obrotów)............. :/

skolopendra
19-11-07, 20:05
Zdemontowałem wyczyściłem krokowca i ciągle to samo
sprawdź jeszcze czy przesłona samej przepustnicy ma lekki prześwit
......a miałem kiedyś podobnie i okazało sie ze klapka w momencie puszczenia zamykała sie zbyt mocno a obroty spadały do ok 100 i trzęsło silnikiem
...wystarczyło ogranicznikiem zamknięcia przesłony podkręcić śrubkę o 1/4 obrotu,aby uchyl klapki sie zwiększył ,. zrestartować kompa
.................................................. ..................i jest teraz ok :)

szkari
24-01-08, 14:28
a czy obroty na poziomie 400 mogą być szkodliwe dla silnika ?