PDA

Zobacz pełną wersję : do włascicieli lpg



Enrike
21-07-05, 16:06
witam
Od dłuzszego czasu mysle o załozeniu sekwencji.Wiem ze duzo ludzi ma awersje do gazu wiec chciałbym jakies informacje uzyskac od uzytkownikow gazu.Co moze sie dziac z silnikiem ?mam przejechane 170tys i kilometrow tłucze ok 150 dziennie jak ogolnie hondki zacowują sie na gazie?mam silnik 1.5 16 v .pozdrawiam

boomer
21-07-05, 16:40
A szukales w archiwum bo tam znajdziesz sporo informacji co sie dzieje z silnikiem, jakie problemy itd bylo o tym wiele razy wiec moze znajdziesz jakies cenne info

ppm702
21-07-05, 21:00
Poszukaj w archiwum. Sam jeżdżę na sekwencji i jestem zadowolony :D Tylko z regulacją map paliwowych możesz mieć troszkę kłopotu - u mnie trwało to prawie pół roku zanim auto jeździ jak na benzynie. Powodzenia, jak masz jakieś konkretne pytania to śmiało. Odpiszę w poniedziałek, bo w weekend mnie nie ma.

A swoją drogą poszukaj w archiwum :)

Adam R.
22-07-05, 00:41
podstawa to inteligentny majster ktory bedzie to zakladal i stroil ale nie metoda na czuja "jak pan czuje teraz, lepiej idzie" tylko za pomoca sondy AFR. Jak chcesz zalozyc np instalacje OMVL to zakladaj u byle jakich cieci a np. JA :D moge ci ja wystroic i bedzie gitara grala :gitara:

Pablo025
22-07-05, 10:21
ja mam II generacji instalkę i na razie spoko
chodzi bez zarzutu tylko fakt musisz trafić do dobrego fachowca...bo na początku to miałem problem z odpaleniem jak gasiłem na gazie ale pojechałem do innego fachowca i wsio ok...

Adam R.
22-07-05, 10:44
bo i tak wszystko sie kreci wokol AFR

merfi
22-07-05, 12:09
mam sekwencje OMVL i nie narzekam, tylko przy puszczaniu gazu troszke szarpie,
auto na poczatku spalo wiecej ateraz jakby troche mniej gazu.
co do osiagow to miedyz 80-120 mam o sekunde gorszy czas niz na v-power racing
12 na benz a 13 na lpg.
po przejechaniu 1500 km zajrzalem na swiece aby wyregulowac przerwe.
co zobaczylem? praktycznie czyste swiece jakbym je z pudelka wyciagnal :)
zdecydowalem si ena sekwencje bo nie chce miec problemow z regulacjami obrotami itp no i lepsze osiagi. co do spalania to napewno pali wiecej lpg niz beznyny o jakies 20%.

ppm702 o jakich problemach mowisz?

Adam R. potrafisz dobrze wystroic lpg na omvl ? ile kosztuje taki zabieg? dawaj info na priv

Dice
23-07-05, 12:55
Ja mam D15B2 z I gen. Tania instalka, tania eksploatacja i 0 problemow. Przez zwężkę spodło Vmax, ale od 3 tygodni jeżdże na BLOSie i moc powróciła, a spalanie spadło o ok litr. Przy obecnych cenach LPG polecam gorąco!

Enrike
23-07-05, 17:31
byłem w kilku zakładach co montuja gaz i wszedzie mowią ze najlepiej załozyc instalke firmy BRC lub cherokee czy cus takiego.co byscie polecali? a moze zna ktos dobrych fachowcow z Bydgoszczy???bede wdzieczny za odp,pozdro

ppm702
24-07-05, 15:40
ppm702 o jakich problemach mowisz
Więc tak :)

1. po zamontowaniu auto nie jechało więcej niż 140
2. szarpało przy delikatnym dodaniu gazu po hamowaniu silnikiem
3. czasem nie chciało się przełączyć na gaz

Ad 1 i 2
Wymiana wtryskiwaczy na większe i modyfikacja map paliwowych w trakcie jazdy pod obciążeniem załatwiła sprawę (Vmax=180 do 190 z górki ;) ) Przestał szarpać i jeździ płynnie

Ad 3
Modyfikacja programu związana ze zmianą delty temperatury pozwoliła na bezprolemowe przełączanie.

Niestety zakładów w Bydgoszczy nie znam :(

wunat
26-07-05, 00:35
ale z wawy mozesz podac ;]

ppm702
26-07-05, 16:09
jasne, że mogę - gość się nazywa Waldek, warsztat na bemowie przy Dywizjonu 303 nr tel: +48 22 4923822, +48 609661020 ma otwarte od 9:00 do 17:00. Możesz się powołać na właściciela żółtej Hani - będzie kojarzył. No i jeszcze jedno - staraj się targować, bo warto ;) Gość jest dość ospały w gadce, ale nie ucieka od odpowiedzialności i to jest jego plus (w przeciwieństwie do innych, którzy spychają winę na uszkodzenia innych podzespołów i wysyłają do ASO na komputer... )

nightcrawler
29-07-05, 10:22
tak zapytam, jak u was jest podczas jazdy na biegu po zdjeciu nogi z gazu ?
czy silnik hamuje obrotami tak jak na benzynie czy jedzie bardziej jak na luzie ?
mi sie wydaje ze nie mam odciecia gazu, tak jak dzieje sie to z odcieciem benzyny w w/w sytuacji przez co musze wiecej hamowac hamulcem i autko polyka wiecej gazu

Adam R.
29-07-05, 11:03
tak zapytam, jak u was jest podczas jazdy na biegu po zdjeciu nogi z gazu ?
czy silnik hamuje obrotami tak jak na benzynie czy jedzie bardziej jak na luzie ?
mi sie wydaje ze nie mam odciecia gazu, tak jak dzieje sie to z odcieciem benzyny w w/w sytuacji przez co musze wiecej hamowac hamulcem i autko polyka wiecej gazupo zdjeciu nogi z gazu jadac na gazie auto samo ci przyspiesza :?:

nightcrawler
29-07-05, 11:10
nie, nie przyspiesza, zwalnia ale słabo nie tak samo jak na benzynie

ppm702
29-07-05, 14:26
nie wiem jaką masz instalkę, ale u mnie jest normalnie (tak jak na etylinie). Poprzednio jak miałem podciśnieniowe to też było normalnie. Może masz coś nie tak z regulacją :?:

wunat
23-08-05, 11:00
czy ma ktos z Was jakies doswiadczenia z firma autowis ? w wyszukiwarce nic nie znalazlem ...

zender
23-08-05, 11:14
Ja jezdze na lpg i w gruncie rzeczy jest ok chociaz jak hamuje silnikiem i jak obroty spadna gdzies do okolo 2000 i wcisne sprzeglo to mam go automatycznie na benzynie nie podoba mi sie to bardzo niewiem w czym tkwi problem.

Leeo
24-08-05, 01:20
Zender, pewnie zle wyregulowane :) Powinno byc tak przy około 200 obrotach.. Ja miałem tak jak przyciskałem do 100km/h a potem wciskałem i trzymałem sprzęgło.. Przed poprawką u gazownika pęd powietrza albo gasił mi silnik, albo właśnie gaz przełączał się na benzynę.. Wszystko związane z ustawieniem.. Podłączą komputerek, sprawdzą sondę Lambdę i może pomoże :P Aaaa, sprawdz też filtr powietrza i emisje spalin, bo to też może być przyczyna.. Ja po ostatniej regulacji też mam mały problemik.. Na zimnym silniku jak cisne pedał gazu do końca, to auto drastycznie traci moc, obroty spadają.. Dzieje się tak tylko na pierwszym biegu. Mam właśnie zmienić filterek i przyjechać na pomiar emisji.. Może wreszcie dowiem się co jest nie tak :/

wunat
24-08-05, 23:27
przepraszam ze podbijam temat ale zalezy mi na opini o firmie autowis ...

nightcrawler
27-08-05, 09:41
mozecie polecic jakis dobry serwis gazowy w podkarpackim (Rzeszow) bo u mnie w Krosnie to o Blosie slyszeli tylko w jednym zakladzie a i tak sa swiecie przekonani ze w blosie tez jest zwezka. Bede wdzieczny za szybka odpowiedz.