PDA

Zobacz pełną wersję : sprzęgło - problem (d13b2)93r.



hondafan00
28-10-07, 17:37
witam

problem jest następujący:

od paru dni pedał sprzęgła jest bardzo niski - ale jest duży luz po odpalaniu samochodu i przejechaniu kilku metrów luz się zmniejsza ale nada występuje l...

proszę o jakiekolwiek pomocne opinie na ten temat...:)

gool
28-10-07, 19:10
moze masz cos z papka od sprzegła, sprawdz plyn

JeNNy_forever
28-10-07, 19:41
podepnę się pod temat - u mnie zaś sprzęgło łapie dość wysoko i na krótkim odcinku, a chcąc szybciej ruszyć na wstecznym słychać mocne stukanie jakby tarcza nie przylegała do docisku całą powierzchnią tylko biła i czuje jak mi cały sinik skacze... podejrzewam właśnie sprzęgło, jakieś sugestie albo obiekcje?

hondafan00
30-10-07, 17:03
moze masz cos z papka od sprzegła, sprawdz plyn

niestety nie było płynu w zbiorniku - przez to sprzęgło także skrzypiało - uzupełniłem płyn teraz kombinuje nad tym czy nie trzeba będzie odpowietrzyć ...?

sadam
30-10-07, 17:36
zupełniłem płyn teraz kombinuje nad tym czy nie trzeba będzie odpowietrzyć ...?
dla spokoju lepiej to zrobic, chyba ze sprzeglo pracuje normalnie

hondafan00
02-11-07, 16:06
problem rozwiązany sprzęgło działa jak należy - wystarczyło uzupełnić płyn i odpowietrzyć...

dzięki za pomoc wsystkim...!!

suckre
06-11-07, 10:13
witam

mam podobny problem i kilka pytań. jaki płyn i gdzie należy uzupełnić ten płyn? z góry dzięki

karpik85
06-11-07, 11:31
a skąd wiesz, ze w ogóle trzeba uzupełniać, skoro jeszcze nie wiesz gdzie jest zbiorniczek wyrównawczy, a co z tego wynika, nie mogłeś sprawdzić poziomu ;)

wlewa sie zwykły płyn hamulcowy DOT3 lub DOT4 do takiego mniejszego pojemniczka, obok pojemniczka płynu hamulcowego. Mam nadzieje, ze już teraz znajdziesz.