PDA

Zobacz pełną wersję : bruuudas



JeNNy_forever
28-10-07, 12:42
Witam, mam takie może troche dziwne pytanie, chodzi o to że po dłuższej wycieczce (300km) moja żaba z tyłu wygląda jakby nie widziała nigdy wody... uwalona przeokropnie. Chciałem zapytać czy to z powodu braku chlapaczy, czy nawet z chlapaczami tak się dzieje (zawirowania powietrza w trakcie jazdy osadzające brud spod kół na tylnej klapie i zderzaku). Od czego to więc zależy i czy da się z tym coś zrobić?

pozdrawiam

raMMzes
28-10-07, 12:44
Nie wiem jak Ty, ale ja swoje auto od czasu do czasu myje ;)

Temat świetny, tak na marginesie :hinczyk:

JeNNy_forever
28-10-07, 12:46
Nie wiem jak Ty, ale ja swoje auto od czasu do czasu myje ;)

Temat świetny, tak na marginesie :hinczyk:

no własnie o to chodzi że przed wyjazdem myłem żabe i sie błyszczała ja nie powiem na głos co a po paru km wygląda jakbym wyjechał z obory

Lcfr
28-10-07, 14:21
taka konstrukja,że tył sie brudzi...
ale to nie ty tylko w hondzie.......

JeNNy_forever
28-10-07, 19:38
taka konstrukja,że tył sie brudzi...
ale to nie ty tylko w hondzie.......

a da się temu jakoś zaradzić? chlapacze? osłony jakies zamiast tylnej lotki czy coś takiego?

Matey
28-10-07, 19:46
nie da... tzn. da... zdejmij tylnia lotke... Swoja droga ja jak jade i pada to mi cale auto sie brudzi... co zrobic ?

staszczur
28-10-07, 21:14
Kwestia aerodymaniki, za wszystkimi ściętodupcami powietrze się kotłuje i wszystko (też z podłoża) osiada m.in. na tylnej szybie. Stąd zawsze wycieraczka w takich modelach. W sedanach/coupetach powietrze ładnie 'spływa' po szybie (przynajmniej w teorii) i szybka jest w miare czysta. No i nie ssie z jezdni. Dlatego w tych nie zawsze są montowane wycieraczki z tyłu, tak jak u mnie. Dodatkowo jak pada przy większych prędkościach woda jest ładnie zmywana przez pęd powietrza i mamy czystą jak łza, hehe, szybunię. Kicha jest jak stoimy, wtedy by się jednak wycieradło przydało.

[ Dodano: Nie 28 Paź, 2007 ]
A lotki nie zdejmuj, poprawia opływ (ma właśnie powodować oderwanie strug tuż za tyłem samochodu).
I trzeba się niestety pogodzić z częstszym myciem tyłka.

skolopendra
30-10-07, 17:01
Nie wiem jak Ty, ale ja swoje auto od czasu do czasu myje ;)
dobre ;)
............ale zapewne jest i to nieuchronne

trzeba się niestety pogodzić z częstszym myciem tyłka.

YETI
30-10-07, 20:20
tu pomógłby jedynie "antyspoiler" generujący siłę przeciwną do dociskowej i kierujący strumień powietrza po tylnej szybie w dół. Podobne rozwiązania są stosowane w tirach na krawędziach ich powierzchni czołowej.

Moim zdaniem lepiej zainstalować większą lotkę która będzie lepiej dociskać do gleby i zasysać śmiecie z podłoża... jak ssać to porządnie :D

dogg69
31-10-07, 11:30
jak ssać to porządnie :D

I to długa lotką :d :d :d

Dlaczego jeszcze nikt nie zamknal tego tematu ??
Wiadomo wszem i wobec ze kazdy Hatch ma szybciej "utytłaną dupe" niz inne auta.
nie ważne czy jedziesz Cinkolem, Seicentem czy Hondą, zawsze będziesz mial brudna klape ( zeby nie napisac "dupe" :D )