PDA

Zobacz pełną wersję : Moc była a teraz nie ma !!!



nurson
27-10-07, 23:32
Witam.
Wczoraj wymieniłem skrzynię biegów w mojej d13b2 92 r. Przed wymianą honda jak na swoje 75 km zapiżdzała aż miło. Teraz jest kiszka. Niby się wkręca na obroty ale trwa to bardzo długo 0-100 km jakies 40 sekund. Masakra. Prędkość maks. jakies 110 km/h . Szok, jak wracałem dzisiaj do domu to bałem się wyprzedzić fiesty 1.1. Panowie sprawa jest poważna. Bardzo proszę o jakieś wskazówki. W poniedziałek jadę do mechaniora ale wolał bym mniej wiecej coś wiedzieć co może być przyczyną, żeby mi farmazonów nie wciskał. Czy więc problem może leżeć po stronie nowej(używanej) skrzyni, czy jest tez możliwe że mechanik coś sknocił. Czytałem oczywiście posty do podobnych przypadków- odpowiedzi sugerowały przestawienie rozrządu lub zapłonu. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł piszcie. Pozdrawiam.

Sławek
28-10-07, 00:47
A jaka skrzynię ci włożył ? Może jakąś długą, i dlatego tak słabo ciągnie........ale żeby 40sek. do 100 to raczej niemożliwe. Może sprzęgło się ślizga....... Czy coś poza skrzynią było robione?

nurson
28-10-07, 12:47
Skrzynia od civica 1.3 zalana mtf-em z aso. Nic poza skrzynią nie robił. Odczucie jest takie jakby samochód jechał na ręcznym ( ale nie jedzie bo jak wrzucę luz to normalnie się toczy)

fazer1985
28-10-07, 20:40
A dasz rade zamielic kolami ? moze sprzeglo sie slizga... moze zapchal sie dolot moze wydech moze cos jest zle dokrecono moze moze moze ... a moze wszystko na raz 40sek do 100Km/h
to az nie realne :/ jedz do zioma i stresc mu co nie tak a potem pisz tu co bylo bo to przypadek chyba jeden na 100000000... :)

rafalb33
30-10-07, 12:06
czy jest tez możliwe że mechanik coś sknocił
Nie tyle mozliwe, co jest faktem. Skoro samochod przed wymiana jezdzil dobrze a po nie jezdzi wcale, to chyba oczywiste...
40 sek do 100 to ma maluch w dobrym stanie.

kwiatus19
30-10-07, 14:23
40 sek do 100 to ma maluch w dobrym stanie.

Z kierowcą nie cięższym niż 50 kg ;)

A tak na poważnie, to wal do mechanika i niech sprawę prostuje. Może to wina innego podzespołu uszkodzonego/odpiętego podczas montażu. Mechanik, który ma pojęcie powinien bez problemu stwierdzić o co kaman po przejechaniu się autem.
Często zdarzają się "dziwne" usterki powstające po wizytach u "mechaników"

skolopendra
30-10-07, 14:28
Skrzynia od civica 1.3
a jaka masz pewność ze to właśnie taka skrzynia?
...........może wsadzili Ci od 15z6 ;)

rafalb33
30-10-07, 20:44
...........może wsadzili Ci od 15z6
Ale przy tej skrzyni predkosc max nie zmalala by chyba do 110 i nie mial by ponad pol minuty do setki :d

gruszkin
30-10-07, 22:31
zadna skrzynia by nie zrobiła takiej akcji , nawet z1/z3/z6...tu coś jest wyraźnie nietak z robocizną, ja bym reklamował

nurson
31-10-07, 20:23
Witam.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie. A finał tej historii jest taki, że Hanka zadziera kiece i leci :-) prawie jak dawniej- Prawie bo skrzynia faktycznie jest trochę dłuższa. A co do tamtego zamulenia to tak naprawde mechanior sam nie wiedział o co chodzi. Coś postukał , popukał 20 minut i vigor wrocił :brawo: . Pozdrawiam serdecznie