PDA

Zobacz pełną wersję : Prawe lusterko elektryczne - 2 pytania



ziomal007
27-10-07, 22:00
Hejka. Ostatnio nie zauważyłem innego samochodu na parkingu i ułamałem lusterko :(
Szukałem na ten temat co nie co i wiem , że nie pasuję od hatchbacka (trójkąt inny) , a od sedana ?

A drugie , to żeby je zdjąć odkręcamy 3 śrubki chyba , a jak sie do nich dostać ?
I czy ogólnie dużo roboty jest z wymianą ?

Pozdro.

squad05
27-10-07, 22:22
Czy pasują Ci nie podpowiem bo niestety nie wiem, ale zeby sie dostac do śrub mocujących lusterko musisz odczepic boczek na drzwiach - nie musisz odczepiac całego, wystarczy to miejsce zaraz pod mocowaniem lusterka, nastepnie odpinasz ten trojkąt plastikowy osłanaiający śruby(jest na zatrzaskach) i śruby ukażą się twoim oczom:)
Pzdr

ziomal007
28-10-07, 15:35
Mową oczywiście o wnętrzu Hani :p ?
A co z kablem od elektryki ? Wpina go się czy jakieś lutowanie czy coś ?

dogg69
28-10-07, 17:22
Sciagsz z drzwi plastik zakrywajacy sruby do lusterka od wewnatrz - tam sa 3 sruby, odkrecasz je, kable sa na kostce, zobaczyszjak sciagniesz ten plastik.
Pozniej na dole lusterka jest jedna srubka ktora odkrecasz od dolu ( tez na srubokret krzyzakowy ) pozniej przy "lamaniu" lusterka od dolu masz sruby - tez je odkrecasz - jak ja odkrecisz to oslona ci odejdzie i zostanie odkrecenie przodu oslony od tylu ( chyba 5 wkretow do srodka ).
Pozniej sam mechanizm lusterka jest przykrecany od srodka na 3 sruby do tylu oslony.
Sciagniecie tego jest proste, wszystkie sruby sa na wierzchu, ale nawjazniejsze najpierw odkrecic lusterko od drzi zeby pozniej srubokretem nie uszkodzic lakieru na drzwiach ( te sruby odkrecane od dolu lusterka czesto sa zasniedziale i trzeba sie z nimi mocowac - jak ci zejdzie srubokret latwo nim walnac w drzwi :)