PDA

Zobacz pełną wersję : Objawy zepsutego silniczka krokowego..?



BikeArt
20-07-05, 15:08
No wlasnie jakie sa objawy gdy pada silniczek krokowy?? Szukalem na forum i niewiele jest o tym urzadzeniu sprytnym..a pojawiaja mi sie male problemy z moca np czy zwiekszonym spalaniem..mowia ze albo sonda albo elektrozawor i sondy objawy ok znam mniej wiecej jednak z tym drugim juz mam problem bo nawet nie bardzo wiem na jakiej zasadzie to dziala :/
Nie nabijac sie z laika i nie krytykowac prosze ;)

Zgory thx za pomoc

Javo
20-07-05, 16:06
U znajomego objaw byl taki ze nie schodzily obroty. To znaczy jechal, mial 4k obr. i jak wrzucil sprzeglo to obroty spadaly do 2k obr czy jakos tak i tak sie trzymaly. Trzebabylo go biegami zdusic.

Ale nie wiem co ma sonda do silniczka krokowego :roll:

BikeArt
20-07-05, 16:37
Ja tez nie ale jak mi powiedziano moga miec podobne oznaki co w zwiazku z tym moze byc mylace co do przyczyny..ja mam generalnie tak ze stracila mi z 1/3 mocy :/ Obroty git, wszystko git w sumie (na jedynce puka mi cos ale to nie ma zwiazku z tematem heh ;) )troche szarpie na jedynce i dwojce i zdarza sie jej przyspieszac "krokowo" czy tez skokowo czyli mowiac najproscie czasem czuc lekkie szarpania. No i jak wdepne to...no wlasnie wielkie nic jedzie tak samo :/

I tak jeszcze nawiasem zapytam..jak sie nazywa taki maly blaszkowy czujniczek wewnatrz obudowy filtra powietrza?? I nie chodzi mi o czujnik temperatury powietrza bo ten jest "z tyłu" gaznika a to jest z przodu bardziej. Jest trzasniete na pewno ale za cholere nie wiem jak to sie nazywa :oops:

locdog
20-07-05, 23:04
nazywa sie to przeplywomierz, ale czy akurat w Twoim samochodzie takowy jest to nie wiem, ja w mazdzie mialem, w hondzie jeszcze nie zlokalizowalem wiec nie wiem czy w ogole jest. z tego co piszesz to ja bym stawial na zabrudzony przeplywomierz wlasnie, bo to samo kiedys przechodzilem. sproboj go dobrze wyczyscic/przeplukac i zobacz czy jest jakas roznica, ewentualnie skoluj od kogos dzialajacy i podmien na chwile. na 90% obstawiam to

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2005 ]
oj chyba bzdure napisalem bo tak czytam wlasnie ze gaznik masz. w kazdym razie jak bylby to wtrysk to przeplywomierz :)

LIO
20-07-05, 23:15
w civicach nie ma przeplywomierza :!: :!: :!:

badyl
21-07-05, 00:31
posprawdzaj wszystkie rurki podcisnienia,i moze pompa paliwa

merfi
22-07-05, 14:59
nie znam dobrze instalacji gaznikowych w cifie ale LIO istotnie na gaznikowych przeplywomierz moze byc.
generalnie na wtrysku nie ma gdyz jest taki czujnik w kolektorze ktory nazywa sie czujnik podcisnienia bezwzglednego i to on szacunkowo oraz wychelnie przpustnicuy i innych pare *******ek ma wplyw na ilosc wtryskiwanej benziny.

BikeArt jesli sonda pada to moc sie nie zmniejszy u ciebie co najwyzej spalanie ci wzrosnie. powiedzialbym ze przy walnietej sondzie silnik jedzie lepiej\(wiecej paliwa dostaje) ale generalnie mialbys check engine na pewno. najlepszym sposbem bedzie sprobowac poczyscic elementy gaznika plus dolot do niego.

BikeArt
24-07-05, 13:49
Oka dzia przynajmniej wiem co sprawdzic najpierw...i tak sobie mysle ze faktycznie problem moze tkwic po prostu w dolocie powietrza bo wydaje mi sie ze nie dziala mi tak jak powinna ta (tylko bez smiechu ;) ) blaszka co sie znajduje w obudowie filtra, zauwazylem ze odpowiada ona za podnoszenie i opuszczanie plastikowej zapadki w koncu dolotu i moze po prostu zatrzymuje powietrze i przez to zamula mi sie autko...trza posprawdzac 8)