PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciek-zdjęcie- prosze o diagnoze!!!!!!!



Honda66D15B7
23-10-07, 16:05
Witam wszystkich, proszę was o pomoc mam wyciek ale niestety nie jestem specem od budowy silnika bo to moja pierwsza honda, umieszczam zdjęcie - jest to silnik D15B7 wersja USA 95', co najciekawsze niecały tydzień temu byłem na kampanii serwisowej + zapłaciłem dodatkowo za sprawdzenie wszystkiego oprócz lakieru, za co skasowali mnie jeszcze 109, i oczywiście żadnych wycieków nie znaleźli jedyne co to klocki do konserwacji i płyn chłodniczy, wiec mysle spoko, a tu taka niespodzianka cieknie i to dosc sporo- chce wymienic uszczelke pod miska mam nadzieje że to pomoże! Prosze napiszcie co myslicie w oparciu o to zdjęcie, z góry wielkie dzięki!!!!!!

http://img84.imageshack.us/my.php?image=dsc00043cz4.jpg

BARTAS998
23-10-07, 16:10
Przypominj sobie np czy nie zaje.... gdzies miska? Mysle ze moze to byc uszczelka miski lub uszczelniacz walu ? A moze zmieniali olej i im polecialo z filtra?(chociaz to maloprawdopodobne aby olej z filtra znalazl sie wlasnie w tym miejscu)

Sprawdz zaraz olej w silniku czy za duzo Ci nie ucieklo jak tak to dolej zebys na suchym nie jezdzil !!

Honda66D15B7
23-10-07, 16:30
Na bank nie zmieniali oleju, propo zaje... miską to wiecie jakie są polskie drogi zawieszenie też mam -30 na 17'' na profilu 40 wiec troche nisko mi to wszystko leży, ale niczego nie wykluczam. Wiecie mniej więcej jaki jest koszt wymiany uszczelniacza wału jesli to to bo uszczelke miski na bank wymienie ale jestem spłukany i bede sobie sam próbował grzebać tam, jak mieliscie podobny przypadek to piszcie - bo sie strasznie o hanie zamartwiam!!!!!!!!!!!!!!! :/

Lcfr
23-10-07, 17:13
zmieniali olej i im polecialo z filtra?(chociaz to maloprawdopodobne aby olej z filtra znalazl sie wlasnie w tym miejscu)


raczej tutaj by nie ciekło po wymianie filtra...
prędzej opcja z uszczelka miski albo uszczelniaczem wału...
sam stawiam na uszczelniacz włu...


Na bank nie zmieniali oleju, propo zaje... miską to wiecie jakie są polskie drogi zawieszenie też mam -30 na 17'' na profilu 40 wiec troche nisko mi to wszystko leży, ale niczego nie wykluczam. Wiecie mniej więcej jaki jest koszt wymiany uszczelniacza wału jesli to to bo uszczelke miski na bank wymienie ale jestem spłukany i bede sobie sam próbował grzebać tam, jak mieliscie podobny przypadek to piszcie - bo sie strasznie o hanie zamartwiam!!!!!!!!!!!!!!! :/

jak duzo nie cieknie to jeździj, zbieraj kase i wymien przy najblizszej okazji...
do tego uszczelniacza trzeba zdjac koło pasowe, obudowe itp
roboty tyle, ze przy okazji mozna rozrząd zrobic 9jak Ci sie kwalifikuje) wiec pozbierac kase i zrobic wszystko...

BARTAS998
23-10-07, 18:08
I caly czas kontrolowac olej w silniku !!

Cookee
24-10-07, 11:42
jezeli ten uszczelniacz jest taki sam jak za kolem zamachowym to 70 pln w ASO :d

bolas
24-10-07, 12:07
ja bym stawial na uszczelniacz walu :agent:

ernestszczecin
24-10-07, 12:29
Sprawdź czy masz śruby od miski dobrze dokręcone,
ja miałem to samo, dokręciłem i nie cieknie już.

Jaca
30-10-07, 18:18
Witam ponownie, jestem po wymianie uszczelki pod miską w moim qupe, powiem wam ze uszczelka nie była powodem tzn była bo jak sciągnąłem miske to widac było lekkie rozszczelnienie na krawedziach , lecz i tak wiekszosc oleju wyciekała na uszczelniaczu wału ( tak ze ci którzy stawiali na wał - gratulacje wprawnego oka) ja tez bym obstawiał na wał ale łudziłęm się ze wystarczy miske zdjąć-niestety. A dostac się do tego uszczelniacza to nie taka prosta sprawa musiałem sciągac wyszystkie paski, napinacze, oczywiscie pasek rozrządu, no i sciągnąc pompe olejową, ( wysyłąm linki z rewizji), po sciągnieciu pompy nie było wątpliwości ze to uszczelniacz siadł. Niestety w mym miescie nie ma salonu Hondy wiec kupiłem zamiennik jakis za 13 pln. założyłem wszystko precyzyjnie pięc razy sprawdzałem czyściłem i wogóle - zalałem olej oczywoscie nowy i filtr tez naturalnie po jakiejs 1h przejechałem jakies 10km nie pałując do 3,5 tys obr. max. Gdzie się zaczyna problem dnia drugiego wycigam rozscieloną folje z pod hanii i KUR.... OLEJ !!! podnosze ja i widze ze znowu cieknie na tym uszczelniaczu bo miska jest suchutka ani kropelki ale obudowa chroniąca rozrząd na samym dole ma taką dziure zrobiąną aby z tego co przypuszam mógł tam spływac olej z ewentualnie cieknącego uszczelniacza wału. mam pytanie wiec czy jak myslicie jest to wina hu..... zamiennika czy moze wał jest minimalnie wytarty bo nie ma szczerze mówiąc innej możliwosci na ciekniecie musi to to być powodem, piszcie jessli mieliście podobny problem......

http://img229.imageshack.us/my.php?image=simering2cn3.jpg
http://img481.imageshack.us/my.php?image=simeringhu2.jpg

[ Dodano: Wto 30 Paź, 2007 ]
AHA PISZE Z KUMPLA NICKU JA TO Honda66D15B7 -POZDRO !PISZCIE!

Lcfr
30-10-07, 20:37
po pierwsze:
nie pisz z nick'a kolegi tylko ze swojego
drugie:
w takich miejscach zakalda sie oryginał bo zamiennik potrafi popsuc nerwy...cena nieduzo sie rózni a efekt praktycznie gwarantowany...
aj bym obstawial zamiennik bo tak juz z nimi bywa niestety...




ps. fajnie ,ze trafiłem z diagnożą- obstawiłem wał ;)

ps.2. na dniach robiłe mini me... i mielem podobna sytuacjie-nie mogłem dostac na czas uszczelniacza walka rozrządu... załozyłem wiec stary ale oryginał zamiast n owego zamiennika
nie cieknie :)

tyle, ze w Twoim przypadku to by sie nie sprawdzilo bo stary juz ciekł....

AndMal100
30-10-07, 21:27
Załozyłes zamiennik....płacisz dwa razy...... :d
Kup orginał..wymien..przestanie cieknąc.... :aloha:

Honda66D15B7
30-10-07, 21:52
Pytanie- czy moge wymienic uszczelniacz bez sciągania pompy olejowej? poprostu "usunąc" stary uszczelniacz i nasunąc nowy na wał? w manualu jest to opisane na wyciągnietej pompie.

Jaca
06-11-07, 18:01
Hmmm... Wymieniłem uszczelniacz na oryginalny z Aso, koszt 31pln , po czym problem pozostał dalej zaobserwowałem wyciek na łączeniu niski olejowej z
plastikowa ochroną paska rozrządu ( sytuacja wygląda tak samo jak na początku). Szczerze nie wiem co jest nie tak poniewaz wszystko robiłem tak jak jest zapisane w manualu, dziwne -- ale jestem umówiony do serwisu w rzeszowie (szacowany przez nich koszt to około290pln) - ciekaw jestem jak oni to rozkminią..... mam nadzieje ze jeszcze gorzej nie spie...... jesli ktos zna lepszego niezawodnego mechanika lub warsztat w rzeszowie lub okolicach (podkarpacie) lub macie doswiadczenia z rzeszowskim aso dawajcie znac!!!!!!!!!!!!!!!!

loczek
06-11-07, 22:56
Jesli wstawiłeś ori uszczelniacz to nie ma bata nie moze cieknąć
ewentualnie poczekaj az uszczelniacz sie dotrze do wału

jesli to z miski to czy zastosowałeś silikon na zagięciach miski???

Jaca
07-11-07, 14:33
Jesli wstawiłeś ori uszczelniacz to nie ma bata nie moze cieknąć
ewentualnie poczekaj az uszczelniacz sie dotrze do wału

jesli to z miski to czy zastosowałeś silikon na zagięciach miski???

NIESTETY cieknie wstawiałem uszczelniacz ostrożnie tak jak w manualu, a jednak cieknie , propo miski uszczelke obsadziłem na silikonie do 300''C jakis dobry podobno, na pierwszy rzut oka wydaje się ze cieknie z miski ale po zdjęciu obudowy rozrządu widac ze to nie miska.
Dziwne.....