PDA

Zobacz pełną wersję : uszczelniacze, pierscienie a LPG



hakobo
22-10-07, 22:34
witam wszystkich!
W styczniu br. kupiłem hankę 1.4is 98r. z przebiegiem 123 tys km. przejechałem koło 8-9 tysięcy kilometrów po czym wyjechałem z kraju na 4 miesiące przez co autko stało nieużywane. zaraz po powrocie założyłem instalacje gazową i okazało się, że silnik zaczął brać olej - srednio 0,3 litra na 1000 km - moze to jeszcze nie tragedia ale zaczalem sie martwic.. (wcześniej, przez te 9 tysięcy km nie wziął ani grama). Wydaje mi się, że poszły uszczelniacze zaworów. Pod wpływem wyższej temperatury spalania gazu stwardniały i wykruszyły się.(dodatkowy wpływ mógł mieć fakt, że autko stało przez kilka miesięcy).
Czy moze byc tak,ze pierscienie sa w porzadku i wystarczy wymienic same uszczelniacze zaworow? (przed zalozeniem instalki zero konsumpcji oleju, wysoka kompresja na cylindrach.. choc nie na wszystkich taka sama - 12,5; 13; 12; 13,5). wiem, ze przy wymianie uszczelniaczy zaleca sie rowniez wymiane pierscieni.. ale to w przypadku wyeksploatowanych silnikow. Znalazlem wiele tematow dotyczacych wymiany uszczelniaczy i pierscieni... ale nie znalazlem podobnego przypadku.. z gory dziekuje za odp.