PDA

Zobacz pełną wersję : możliwe żeby D15B2 tyle spalił??



miki śrem
22-10-07, 18:16
witam mam hatchbacka 93r D15B2 i po ostatnim wyliczeniu wyszło mi że pali 10l na 100km po mieście dodam tylko ze jezdzi na 16calowych felgach i oponach 205/45 i przyznam sie ze tak nie żałuje nogi na gazie

nelq
22-10-07, 18:21
Nominalnie spalanie wychodzi koło 8l, więc jak masz 16" 205 i nie żałujesz mocy to może tak palić.
Zależy co rozumiesz przez "żałuje nogi na gazie" bo dla niektórych to będzie zmiana biegu przy 4k RPM :d

miki śrem
22-10-07, 18:46
miałem na myśli to że chwilami gaz wciskam do dechy nieraz pod czerwone pole ale to rzadko sie zdarza a 10l po mieście wydaje mi sie sporo bo wiem że potrafiła spalić tylko 8l

nelq
22-10-07, 18:47
To chyba trochę za duże.
Ale wiesz... każdy silnik jest inny

miki śrem
22-10-07, 19:00
może zrobic reset kompa??? wiesz moze jak to zrobić??? bo w wyszukiwarce nie moge znaleść a to szukanie bywa czasem naprawde denerwujace

karpik85
22-10-07, 20:24
Sądząc po naklejkach na bokach samochodu to Twój D15B2 jest chyba jakąś rzadką wersją z systemem V-TEC, to może to jest powód wielkiego spalania ??



;) :aloha: :aloha:

miki śrem
22-10-07, 20:50
akurat sie mylisz gdybyś przeczytał dokładnie opis na stronie to bys wiedział dlaczego sie tam znalazły :bicie: ale powtórze to specjalnie dla ciebie otóż gdy kupiłem to auto to miałem zamiar taki silnik włożyć ponaklejałem juz nawet naklejki na boki ale niestety plany finansowe sie pokrzyżowały i musiałem z tej inwestycji zrezygnować a naklejki zostały,niedługo auto bedzie przechodziło polerkę wiec je poodklejam.czy teraz to jest dla ciebie jasne??? :aloha:

tomiek
22-10-07, 21:07
Jeśli w mieście to raczej normalne (w jakim mieście? bo pewnie w wawie więcej palą... :D )
Ale jeśli uważasz, że to dużo za dużo to sprawdź sondę lambda.

miki śrem
22-10-07, 21:13
a jak taką sonde sprawdzić??

tomiek
22-10-07, 21:18
a jak taką sonde sprawdzić??
wymienić?
samodiagnostyka?

miki śrem
22-10-07, 21:22
żebym był pewien ze sonda jest do wymiany to by było si :) samodiagnostyki nie potrafie zrobic nawet niewiem od czego przy tym zacząć

Dareko87
22-10-07, 21:25
obstawiam sonda do wymiany :)

karpik85
22-10-07, 21:54
Spoko Ziom, to wcześniej to był taki mały żart ;)
Napiszę Ci to co w podobnym temacie:

Co do nadmiernego spalania to jest wiele powodów, może być sonda, filtry paliwa i powietrza, jakość paliwa, zapchany układ wydechowy, styl jazdy, temperatura otoczenia, świece lub kable, termostat, stan techniczny samego silnika, hamulce, na kołach i oponach kończąc... w sumie to nawet możnaby jeszcze długo wymieniać. Na początek sprawdź sonde, filtry i kompa zresetuj.


samodiagnostyki nie potrafie zrobic nawet niewiem od czego przy tym zacząć

Wpisz w wyszkukiwarce na dole SAMODIAGNOSTYKA i Ci wyskoczy kilka tematów, w FAQ też o tym znajdziesz. Tu masz najważniejsze informacje:
http://www.hondapl.org/samodiagnostyka/samodiagnostyka.html
Skoro piszesz, ze masz szerokie kapcie, śmigasz po mieście i do tego lubisz kręcić do czerwonej kreski to niestety ale trzeba się liczyć z większym spalaniem, Honda jest fajna ale za darmo, na samym powietrzu nie pojedzie.
Zrób tą diagnostyke i nawet jeżeli nie wywali Ci żadnych błędów, to możesz zmienić sonde Lambda ( http://www.motofakty.pl/artykul/sonda_lambda.html ) Koszt uniwersalnej, która powinna działać to ok. 100 złotych, więć jeżeli na serio to przyczyna spalania to warto wymienić. Zobacz czy hamulce Ci odbijają. Jeżeli to nic nie da to znaczy, ze to jakaś grubsza usterka i wtedy trzeba juz konkretnie poszukać... albo zmienić silnik na mocniejszy, bo żyłowany D15B2 też musi połykać benzynke :d

Lcfr
22-10-07, 22:34
a ja obstawiam, ze przy takiej jeździe (do czerwonego)+ szerokie koła
+ jazda po miescie mozna przy tym silniku "załapac sie" na 10l

szukal bym przyczyny w stylu jazdy
i spróbował 1 bak wyjeździc ekonomicznie
a potem sie martwił..............







samodiagnostyki nie potrafie zrobic nawet niewiem od czego przy tym zacząć

bo trudno jest użyc szukajki............... ;/

airman
22-10-07, 23:22
Przeglądałem właśnie FAQ na temat resetu ECU i mam małe pyt, czy jak nawet nie wyskakuje żaden błąd podczas jazdy, to czy podczas samodiagnostyki może sie okazać że jakiś jest? np. sonda...

tomek_m
23-10-07, 01:49
przyjedz do wroclawia i pojezdzij po tym po@%?*&m miescie i jak powiesz ze spaliles 10l na 100 km to dam Ci nobla...


miasto miastu nierowne a dokladniej mowiac korki korkom. zatankuj caly bak, przejedz z 500 km poza miastem i zobaczysz ile to naprawde pali

jesli spali wiecej niz 7 na 100 to jest cos nie nie tak (przy spokojnej jezdzie) mi pali 7,5 gazu

miki śrem
23-10-07, 12:26
hmmm widze ze jest wiele rozbieznych opinii na ten temat myśle ze zrobie tak na pusty zbiornik wleje przykładowo 8.5l paliwa i zobacze ile na tym przejade w cyklu miejskim skoro wiele osób pisze ze po mieście spali nie wiecej jak 8-9l przy ekonomicznej jeżdzie to sprubóje własnie w ten sposób zrobić.fakt fatktem ze filtra paliwa nie wymieniałem jak tylko kupiłem auto a to juz jest 1,5roku ale całą resztę mam nową tzn filtr powietrza,oleju,kable,świece itp.jeżeli to nie poskutkuje to wtedy wymienię sondę czy ewentualne samodiagnostyke

[ Dodano: Wto 23 Paź, 2007 ]
własnie chciałem zrobic samodiagnostyke ale po wyjęciu komputera zastałem tylko 3 wtyczki i niebyło tam rzadnego gniazda zeby jakąs inna podłączyć jakaś kostka wisi koło schowka ale niewiem czemu ona służy??jeżeli sie domyslam to chodzi oto zeby ja podłączyć do kompa albo zmostkować znajdujace sie w niej styki dlatego najpierw pytam was zreszta zobaczcie sami http://www.fotosik.pl/moje_obrazki.php

nelq
23-10-07, 15:27
wleje przykładowo 8.5l paliwa i zobacze ile na tym przejade
Nie rób tak! Staraj się nigdy nie dopuścić do opróżnienia baku. Na dnie zawsze zbiera się masa różnorakiego 'syfu' a na powierzchni benzyny - woda. Jak ci to zassie pompa może być nieciekawie. Można sobie kosztów narobić.

miki śrem
23-10-07, 15:45
o tym akurat wiem ze tak sie nie robi ale wskazówka od paliwa była praktycznie na samym dole podejrzewam ze niebyło tam wiecej jak 1l może 1.5l wlałem 8,5litra paliwa i zobaczymy ile na tym przejade.co do samodiagnostyki to zmostkowałem tą pojedyńczą wtyczke która jest przy kompie i kontrolka na desce rozdzielczej świeci sie światłem ciągłym,nie pokazuje żadnych błysków wydaje mi sie ze to dobry znak prawda??

artek0903
23-10-07, 16:11
tak to raczej nie sprawdzisz, lepiej zalej do pelna, przjedz ze 200 km i z powrotem na stacje do pelna, zobaczysz ile weszlo i bedziesz mial pewnosc bo na wskaznik to raczej wynik nie bedzie dokladny....

Lcfr
23-10-07, 17:03
wskazania wskazówki moga byc bardzo mylne......
piszesz, ze
podejrzewam ze niebyło tam wiecej jak 1l może 1.5l

i to jest jak dla mnie beznadziejne rozwiazanie....
takie podejrzewanie.... :(
i potem bedziesz miał wyniki z dokładnoscia +/- 1,5litra
super dokładnosc.............. ;/

dlaczego nie zalejesz raz pod korek, skasujesz licznika, przejezdzisz 100km i pojedziesz zatankowac
wtedy patrzysz ile weszło i sprawa prosta
albo to samo tylko jeździsz ile chcesz a potem ilosc wyjeżdzonych litrów dzielisz przez ilosc km i po przesunieciu przecinka wychodzi wynik...

i jest to chyba najdokładniejszy pomiar jaki mozna zrobic bez dodatkowych urządzeń.





przez takie pomiary typu

podejrzewam ze niebyło tam wiecej jak 1l może 1.5l wlałem 8,5litra paliwa i zobaczymy ile na tym przejade.

rodzą sie tamaty o duzym spalaniu, które niekoniecznie są uzasadnione......

miki śrem
23-10-07, 17:56
no tu wam przyznam racje i bede musiał tak zrobić :) a co powiecie na temat tej samodiagnostyki która zrobiłem i kontrolka świeciła sie swiatłem ciągłym wychodzi nato ze niema zadnego błędu.

Kekacz
24-10-07, 09:34
kontrolka świeciła sie swiatłem ciągłym wychodzi nato ze niema zadnego błędu.

Kontrolka silnika? Również wczoraj zrobiłem samodiagnostykę i dokładnie tak samo sie zachowywała.

miki śrem
24-10-07, 12:06
tak kontrolka silnika w tabeli błędów niema nic napisane odnośnie świecenia swiatłem ciągłym i teraz mnie to zastanawia czy to dobrze czy żle że tak świeci :/

Kekacz
25-10-07, 08:22
Jak wyczytalem na forum, stałe świecenie tej kontrolki oznacza brak błędów.

tomiek
25-10-07, 22:45
Jak wyczytalem na forum, stałe świecenie tej kontrolki oznacza brak błędów.
Czyli wychodzi na to, że wszystko w porządku ze spaleniem.
Po prostu jeździj spokojnie i zobacz czy nie ma przypadkiem poprawy.
Jeśli nie ma poprawy - sonda lambda. Jeśli jest poprawa - wszystko jasne :)

miki śrem
26-10-07, 13:08
w tym rzecz ze jeżdziłem teraz spokojnie jak tylko mogłem kręciłem auto do 3000tyś inadal to samo na 8,5l zrobiłem 60km :(

raMMzes
26-10-07, 14:47
Zmierz w końcu te spalanie jak człowiek, a nie siejesz zamęt :bicie: Ja na 8.5L przejeżdżam tylko 3km i gaszę auto, takie gadanie... :djablek:

Kręcenie do 3k też ci nic nie da, bo jak jedziesz na ci*ta i hamujesz z piskiem na światłach to ci więcej wypije niż gdybyś go ciągnął do 5k...

Ogarnij się, potem wróć na forum...