PDA

Zobacz pełną wersję : rozrusznik kreci a silnik niechce zaskoczyc



ziomek89
19-12-12, 15:13
witam! w poniedzialek zalalem 10 litrow benzyny na orlenie. dyzych mrozow nie bylo. wczoraj probuje odpalic autko a tu nic, zaskoczyl na 2 sekundy zgasł i mozna sobie krecic do usranej .... akumulator ma sile tylko niechce zaskoczyc. czy to moze byc wina paliwa? z tym ze nie bylo tak duzych mrozow. pozdrawiam

lukas4
19-12-12, 15:28
pompa działa? sprawdź bezpieczniki i czy jest podawane paliwo

Greg001k
19-12-12, 19:29
Jeżeli pompa działa to pewnie coś z cewką lub madułem zapłonowym.

Etman
19-12-12, 20:59
Mi tak własnie ostatnio się działo na "rezerwie", która okazała sie pustką w baku :( musiałem dolać więcej waszki, bo mam coś nie tak ustawione z rezerwą. Pierw odpalał na 2-3 sek po czym gasł, za drugim razem palił normalnie

ziomek89
19-12-12, 23:14
pompa dziala rozrusznik kreci jak głupi a odpalic niechce

birchie
20-12-12, 11:29
pompa dziala rozrusznik kreci jak głupi a odpalic niechce

To sprawdź czy iskre ma. Jak tyle kręciłes, to pewnie swiece już są zalane. Warto je wykręcić i wysuszyć.

falek84
21-12-12, 07:19
Mi tak własnie ostatnio się działo na "rezerwie", która okazała sie pustką w baku :( musiałem dolać więcej waszki, bo mam coś nie tak ustawione z rezerwą. Pierw odpalał na 2-3 sek po czym gasł, za drugim razem palił normalnie

normalny objaw w civic-u gdy jest mało paliwa.
daj zaplon ze 2-3 razy przed odpaleniem i powinien zapalic odrazu
Tylko nie rób tak zbyt często bo w końcu pąpka paliwa odmówi współpracy.

Etman
21-12-12, 14:38
BRAK ISKRY!

Dziś dotargaliśmy Hanke do garażu i wyrok zapadł- Brak iskry :( Pytanie tylko czemu? przed czyszczeniem auto miało iskrę, paliło... po przeczyszczeniu krokowego i świec nie ma iskry. Silnik kręci.

POMOCY :(

rooter666
21-12-12, 16:57
podmień cewke bo przeważnie ona pada a jak nie to moduł, najprościej cały aparat zapłonowy ;)

ziomek89
22-12-12, 18:28
mechanior robil godzine, swiece kable mowil ze z*****e na fest nigdy nikt w nie nie zagladł :D, tymbrdziej nauczka dla mnie ze przed zima trzeba zajzec w swieczki i przewody :) koszt naprawy 30 zł :). aha i powiedzial ze termostat do wymiany bo auto sie slbo grzeje puki co pomogl krton na chlodnice ale trzeba bedzie w termostat zainwestowac nowy :) pozdrwiam

billiejoe
22-12-12, 20:11
Robota do dobrego piwka ;) Ale świece to sobie wymień swoją drogą :)