Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Skrzypienie przy zatrzymywaniu auta - 5g



dzwonu
18-12-12, 08:11
Witam,

od wczoraj nagle i bez powodu zaczęło coś mi skrzypieć w lewym przednim nadkolu przy zatrzymywaniu auta. Dźwięk jakby wyginała się jakaś blacha, natomiast ja nie widzę tam nic, co mogłoby to powodować. Dźwięk pojawia się w samym momencie zatrzymania samochodu. Macie jakieś pomysły co to może być?

Pozdrawiam,
Maciek.

airman
18-12-12, 11:34
Sworzeń dolny lub górny, u mnie dolne poskrzypywały przy zatrzymaniu ruszeniu, potem już i przy skręcaniu.

dzwonu
18-12-12, 13:57
Długo z tym jeździłeś? U mnie póki co przy skręcaniu nic nie skrzypi jeszcze. Pytanko następne, bo się nie znam. Można sam sworzeń wymienić, jeśli faktycznie coś się z nim dzieje, czy trzeba coś więcej od razu?

JDMShop_pl
18-12-12, 14:24
Jest możliwość wymiany samego sworznia, zarówno na górze jak i na dole.

birchie
18-12-12, 14:25
Można sam sworzeń wymienić, jeśli faktycznie coś się z nim dzieje, czy trzeba coś więcej od razu?

Sam sworzeń. Nie jeździj z tym za długo, bo może Ci się koło postawić w poprzek.

gruszkin
18-12-12, 14:44
górnego raczej się nie wymienia, tylko kupuje cały wahacz :P dolny jak najbardziej i to pewnie on skrzypi. Za birchim - wymieniaj szybko

dzwonu
18-12-12, 16:43
A to jeszcze jedno pytanie, jakiej firmy sworzeń kupić i czy da radę to w kanale samemu wymienić mając jakąś instrukcję jak to zrobić?

Gozdo
18-12-12, 18:22
dasz radę nawet bez kanału, nie wiem jak jest w 5 genie ale ja w 6 wymieniałem sworzeń górny bez wymiany wahacza...a co do firmy to było sporo tematów na forum tutaj. Pozdrawiam

dzwonu
18-12-12, 19:05
poczytałem co po kolei należy zrobić, to chyba jednak zostawię to komuś kto już to robił i ogarnia temat ;) Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

spider321
18-12-12, 23:08
Sworzeń najlepiej firmy 555 z biedy CTR, odezwij się na PW to załatwię Ci taniej niż jest na allegro. Zgodzę się z przedmówcami tego nie należy lekceważyć bo sam wracałem przez tą usterke na lawecie:mad:

PlushaQ
21-12-12, 19:31
górnego raczej się nie wymienia, tylko kupuje cały wahacz :P dolny jak najbardziej i to pewnie on skrzypi. Za birchim - wymieniaj szybko

Bullshit… wymienia się sam sworzeń i to z powodzeniem. ;]