PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podnieść moc mojej hondy??



edmund25
20-10-07, 13:38
Witam!!
Mam kilka pytan do bardziej doswiadczonych kolegow. Otoz mam honde civic eg4, 1,5Lsi silnik D15B2 o mocy 90 km. Planuje wystepy w kjs..ale zeby powalczyc w odpowiedniej klasie z dominujacymi suzuki swiftami potrzebuje podniesc moc do ok.105 koni. Pomysł na zawieszenie juz mam, na hamulce tez. Jak ponisesc moc najtanszym kosztem?? Ile to bedzie kosztowało?? Dodam tylko, ze jestem laikiem jesli chodzi o mechanike samochodowa(na codzien jestem lekarzem:).
Z gory dziekuje za odpowiedz..
Pozdrawiam!!

skolopendra
20-10-07, 13:46
najtanszym kosztem?
drogi edmund............ ;)
najtańszym czyli ile? 200zł :d
........................................jest wiele napisane na forum w tym temacie
a nawet sam troszkę opisałem
.................................................. .................... :szukaj:

lakazs
20-10-07, 15:36
Jak jestes lekarzem to co tak w tanioche wchodzisz ;). Jedna, druga weź i podniesiesz moc jak trzeba.

gruszkin
20-10-07, 16:01
hmmm...do d15b2 najlepiej zacząc od dolotu i przxelotowego tłumika, jednak jesli chcesz radykalnie podniesc moc nawet do 115KM, proponuje zainwestowac w zestaw pełnego wtrysku od z6 w jego skład wchodzi kolektor,przepustnica,krokowy,wtryski,komputer,wią zki...powinno styknąc, kolega sobie tak zrobił, pobawił się zapłonem i ma z d15b2 110KM i duuuzo Nm;]

skolopendra
20-10-07, 16:04
pełnego wtrysku od z6 w jego skład wchodzi kolektor,przepustnica,krokowy,wtryski,komputer,wią zki

to już nie jest tanio.......................... ;)

edmund25
20-10-07, 17:27
proponuje zainwestowac w zestaw pełnego wtrysku od z6 w jego skład wchodzi kolektor,przepustnica,krokowy,wtryski,komputer,wią zk
ile takie coś kosztuje?? dzieki za odpowiedz..teraz mniej wiecej wiem od czego zacząć!
Jest sens zmnijeszac wage koła zamachowego?

[ Dodano: Sob 20 Paź, 2007 ]

Jak jestes lekarzem to co tak w tanioche wchodzisz . Jedna, druga weź i podniesiesz moc jak trzeba.

Zejdz na ziemie..byc lekarzem w tym kraju, to znaczy zarabiac 1350zl/miesiecznie + 800zl za dyzury w pogotowiu, pod warunkiem, ze bierzesz 10 dyzurow 24-godzinnych w miesiacu. Jak chcesz dyskutowac o sytuacji Sluzby Zdrowia, to nie na tym forum..

skolopendra
20-10-07, 17:33
Jest sens zmnijeszac wage koła zamachowego?
tu znajdziesz odpowiedz:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=36272&start=0


ile takie coś kosztuje??
1000 plus minus z robotą
:)

Lcfr
20-10-07, 22:18
Witam!!
Mam kilka pytan do bardziej doswiadczonych kolegow. Otoz mam honde civic eg4, 1,5Lsi silnik D15B2 o mocy 90 km. Planuje wystepy w kjs..ale zeby powalczyc w odpowiedniej klasie z dominujacymi suzuki swiftami potrzebuje podniesc moc do ok.105 koni. Pomysł na zawieszenie juz mam, na hamulce tez. Jak ponisesc moc najtanszym kosztem?? Ile to bedzie kosztowało?? Dodam tylko, ze jestem laikiem jesli chodzi o mechanike samochodowa(na codzien jestem lekarzem:).
Z gory dziekuje za odpowiedz..
Pozdrawiam!!

jak dla mnie to w tym silniku nie opłaca sie nic robic...............







poza mini me
uzyj opcji szukaj
a dowiesz sie co to mini me i jaki tego koszt



ps. stozki/doloty nie maja sensu wiekszego w tym aucie...
wydech-tak-ale juz przyszłosciowo pod mini.........

gruszkin
21-10-07, 04:13
...powiedział Lcfr, który mini-me przeprowadza u siebie juz chyba z 5 lat;).

sry;]

no, generalnie jakby nie patrzec to jak juz robic wtryski to lepiej od razu mini-me, w sumie wyjdzie taniej tzn na samych wtryskach uzyskasz te 20KM powiedzmy za 700zł(400zł za kolektor z duperelstwami i 300zł za ECU) no a wydając 2000zł masz juz 1,5 z górą 1,6 i dzien dobry dla powaznych modów:). Jednak to nie są niskie ceny takze tak od początku zaczynając to bym dał tak:

usunąc puszke rozprężającą czy jakąstam ,ten plastikowy kwadratowy pojemnik co dochodzi do strumienicy, wywalic dolot seryjny, wstawic dedykowany dolot na wejscie do przepustnicy pionowe, stozek, rurke do pieca z castoramy(zdaje sie 80mm) i osłonke termiczną na stożek no i to na pewno costam da, przy dobrym ustawieniu nawet do 8km, cena, no liczmy ze tak 270zl.Wielu powie ze stozek to tylko dźwięk ale to ma miejsce raczej na seryjnych dolotach i bez doprowadzenia zimnego.

druga sprawa to tłumik koncowy, zawsze to dobry początek dla dalszej modyfikacji wydechu::).cena powiedzmy 200-250zł(polecam blackflame)

mozesz sobie lajsnąc kolektor 4-2-1 ebayowi, merfi'owy za jakies 400zł


mozesz wywalic katalizator, wstawic rurke, troche przyjdzie Ci Nm na dole obrotów a zarobisz ze 150zł;D

Lcfr
21-10-07, 11:58
...powiedział Lcfr, który mini-me przeprowadza u siebie juz chyba z 5 lat;).



to mi teraz pojechałes.....................................





aż mi w piety poszło......


szczególnie, ze decyzja o mini zpadła 2 tyg temu :speszony: (a auto mam dopiero 2,5roku...)
a przez ten tydzień zdązyłem ogarnąć wszystkie graty..... :d
gdybys przeczytał mój temat wiedziałbys dlaczego wczesniej tego nie robiłem......

ale.... nieistotne..... to nie temat o mnie....




no, generalnie jakby nie patrzec to jak juz robic wtryski to lepiej od razu mini-me, w sumie wyjdzie taniej tzn na samych wtryskach uzyskasz te 20KM powiedzmy za 700zł(400zł za kolektor z duperelstwami i 300zł za ECU) no a wydając 2000zł masz juz 1,5 z górą 1,6 i dzien dobry dla powaznych modów:). Jednak to nie są niskie ceny takze tak od początku zaczynając to bym dał tak:

usunąc puszke rozprężającą czy jakąstam ,ten plastikowy kwadratowy pojemnik co dochodzi do strumienicy, wywalic dolot seryjny, wstawic dedykowany dolot na wejscie do przepustnicy pionowe, stozek, rurke do pieca z castoramy(zdaje sie 80mm) i osłonke termiczną na stożek no i to na pewno costam da, przy dobrym ustawieniu nawet do 8km, cena, no liczmy ze tak 270zl.Wielu powie ze stozek to tylko dźwięk ale to ma miejsce raczej na seryjnych dolotach i bez doprowadzenia zimnego.

druga sprawa to tłumik koncowy, zawsze to dobry początek dla dalszej modyfikacji wydechu::).cena powiedzmy 200-250zł(polecam blackflame)

mozesz sobie lajsnąc kolektor 4-2-1 ebayowi, merfi'owy za jakies 400zł


mozesz wywalic katalizator, wstawic rurke, troche przyjdzie Ci Nm na dole obrotów a zarobisz ze 150zł;D


moim zdaniem nie ma sensu dłubac po 6-8KM
albo swap.... albo mini kompletne
raz a z sensem i bedzie to jeździc w miare przy dobrej skrzyni....


robienie stozka w b2 nie ma sensu moim zdaniem....
a robienie wydechu jak najbardziej ma-ze względu na to, ze i tak sie to kiedys przyda.

krajes
21-10-07, 12:09
Przykleje sie do tematu....

Bede niedlugo rozbieral silnik i remontowal w mojej Coupe d16z9
Wiec mam pytanie co w nim moge zmienic poki bedzie rozebrany??
oczywiscie chce wycisnac tyle z silnika ile sie da!!!
wszyscy wkladaja czesci wlasnie od d16z a dla mojego silnika tez cos sie znajdzie??



usunąc puszke rozprężającą czy jakąstam ,ten plastikowy kwadratowy pojemnik co dochodzi do strumienicy, wywalic dolot seryjny, wstawic dedykowany dolot na wejscie do przepustnicy pionowe, stozek, rurke do pieca z castoramy(zdaje sie 80mm) i osłonke termiczną na stożek no i to na pewno costam da, przy dobrym ustawieniu nawet do 8km, cena, no liczmy ze tak 270zl.Wielu powie ze stozek to tylko dźwięk ale to ma miejsce raczej na seryjnych dolotach i bez doprowadzenia zimnego.

druga sprawa to tłumik koncowy, zawsze to dobry początek dla dalszej modyfikacji wydechu::).cena powiedzmy 200-250zł(polecam blackflame)

mozesz sobie lajsnąc kolektor 4-2-1 ebayowi, merfi'owy za jakies 400zł


mozesz wywalic katalizator, wstawic rurke, troche przyjdzie Ci Nm na dole obrotów a zarobisz ze 150zł;D

no i to rozumiem tez mam zrobic?>???

Lcfr
21-10-07, 12:22
Bede niedlugo rozbieral silnik i remontowal w mojej Coupe d16z9
Wiec mam pytanie co w nim moge zmienic poki bedzie rozebrany??
oczywiscie chce wycisnac tyle z silnika ile sie da!!!
wszyscy wkladaja czesci wlasnie od d16z a dla mojego silnika tez cos sie znajdzie??



ale po co
d16z9 to to samo co d16z6 przecież...
wieć zrobic tylko dobry dolot+ wydech i mozna miec ok 140HP
+ew. skrzynka (3i4crx) i bedzie to jeździc przyjemnie...)

edmund25
21-10-07, 12:26
Witam!!
Niestety moje plany znowu bedą musiały sie przesunąć w czasie, gdyz wczoraj wywaliło mi uszczelke pod głowicą. Na szczescie wyglada na to, ze nie przegrzałem hondy i mam wielka nadzieję, ze głowica nie bedzie mocno pokrzywiona. Chciałbym, zeby planowano ja w jak najmniejszym zakresie. Koszt naprawy....bardzo zaboli
Poza tym, az głupio sie przyznac, zapomniałem dodac bardzo istotnej informacji w moim poscie. :speszony: Otoz samochod mam przerobiony na gaz. Podobno wszelkie stożki, układy dolotowe nie są wskazane(bedzie gasł na wolnych obrotach). Czy to prawda??
Dziekuje za wszelkie informacje!
Pozdrawiam!!

[ Dodano: Nie 21 Paź, 2007 ]

I WYSIL SIĘ -i przedstaw... Jeżeli poswiecam Ci swój czas to chciałbym wiedziec komu...

ok..wyślę sie..ale gdzie? chyba nie w kosmos ;) ..serio pytam! Mam sie gdzies przedstawic na forum??
Niezły burak ze mnie :D

skolopendra
21-10-07, 14:05
Otoz samochod mam przerobiony na gaz.

te dwie rzeczy nie tolerują się zbyt dobrze :)

gruszkin
21-10-07, 16:26
Lcfr, no żartowałem, przepraszam, w Twoim temacie jestem na bierząco;D.

edmund-tam nie było"wyślij sie" jeno "wysil";].ale to jest podpis i tyczy tych, którzy odzywają sie do Lcfra na gg, montuj więc wydech narazie koncowy :)

edmund25
21-10-07, 17:05
edmund-tam nie było"wyślij sie" jeno "wysil";].ale to jest podpis i tyczy tych, którzy odzywają sie do Lcfra na gg

Cóż powiedzieć..czasami sam siebie tak zaskakuje...że szkoda gadać.. :D
Z tłumikiem końcowym sprawa będzie prostsza niż sie może zdawać, bo znalałem nowiutki tłumik sportowy w rowie przy autostradzie. Pytanie co robiłem w tym rowie...sssiiiii hehe
Dam znac jak zamontuje czy cos sie zmieniło..jesli to kogos interesuje, ale najpierw uszczelka pod głowicą :(

skolopendra
21-10-07, 17:09
bo znalałem nowiutki tłumik sportowy w rowie przy autostradzie.
..............................fajne macie tam rowy ;)

krajes
22-10-07, 01:19
wieć zrobic tylko dobry dolot+ wydech i mozna miec ok 140HP



no wlasnie jak wycisnac te 140 PS??

macie jakies dedykowane doloty czy samemu zrobic??

wydech wszystko wywalic?? pelen przelot i na koncu tlumik sportowy przelotowy??
a zeby za glosno nie bylo to zamiast kata tez jakis przelotowy??

havok
22-10-07, 08:28
krajes, jest temat o autach i mocach w nich osiąganych. Dalej łatwo już się dowiesz o modyfikacjach. Wyszukiwarka nie gryzie, naprawdę. Do 140 hp starczy krótki dolot z odizolowaniem zimnego powietrza i pełny układ wydechowy z kolektorem.