PDA

Zobacz pełną wersję : naprawa chlodnicy. jak i gdzie?



TENCIO
19-10-07, 13:15
no i stalo sie! nie wnikam czy to moje przeoczenie, blacharza, czy lakiernika, ale z powodu braku jednego z mocowan chlodnicy do przedniego pasa zrobil sie luz i chlodnica dobila do przedniego pasa. zrobila sie w niej dziura. dokladnie uszkodzone sa blaszi w jednej sciezce. dwa otworki . na szczescie sa one umiejsowione w samym gornym rogu, wic plyn nie wyciekl a temperatura stoi w miejscu. cos jednak musze z tym fantem zrobic. chlodnice udalo mi sie kiupic w idealnbym stanie wiec raczej chcialbym ja naprawic. macie jakies doswiadczenia w tej dziedzinie???mozecie kogos polecic w okolicy krakowa? mozna to pospawac/polutowac lub innym sposobem jest zagiecie uszkodzonego rejonu i zalanie tego poksylina. auto to oczywiscie ITR

karpik85
19-10-07, 14:40
W Węgrzcach ok. 2 kilometry za krakowem jadąc 29 Listopada w strone Warszawy jest taki mały warsztat, gdzie lutują chłodnice. Mojemu ojcu kiedyś to robili i nawet było spoko. Jak coś to moge dokładnie wytłumaczyć jak tam dojechać.

TENCIO
19-10-07, 14:45
znalazlem nr tel na necie ale ten zaklad juz nie dziala. jest jescze ktos w skawinie, rowniez tam dzwonilem, ale wydaje mi sie ze troche drogo chca. 100-150zl za polutowanie z demontazem i montazem chlodnicy

Lcfr
19-10-07, 14:57
znalazlem nr tel na necie ale ten zaklad juz nie dziala. jest jescze ktos w skawinie, rowniez tam dzwonilem, ale wydaje mi sie ze troche drogo chca. 100-150zl za polutowanie z demontazem i montazem chlodnicy


moim zdaniem drogo......
chyba ze sam zdemontujesz i bedzie taniej to moze i warto...


jak nie to poszukaj takich specyfików do klejenia aluminium (mniemam ze masz chłodnice alu juz) - są takie preparaty - dwa środki wchodza w rekcje i tworza taki jakby spaw..
to własnie idealne do łatania dziur...
trzeba by szukac chyba pod "spawanie aluninium" czy cos takiego... kiedys to było na allegoro ale sa tez takie rzeczy w dobrych sklepach..
za 30zł mozna temat ogarnac...
umiesz cos zrobic to dasz radę :)
a poxiline bym odpuscił bo z czasem i tak to wróci-szkoda roboty...

skolopendra
20-10-07, 11:02
oni jeszcze spawają ale ceny nie znam ,lecz na pewno powinno byc duzo taniej jak sam zdemontujesz i zawieziesz chłodnicę
.................................................. ......... 658 - 13 - 66

TENCIO
20-10-07, 11:45
dzieki, juz znalazlem miejsce. w poniedzialek zawioze chlodnice do zrobienia. jak da sie polutowac to ok, jak nie to maja zalat to "cieklym metalem" cokolwiek to znaczy. cena to ok 40-50zl w przypadku przywozu zdemontowanej chlodnicy

hokej
23-10-07, 23:57
jak nie to maja zalat to "cieklym metalem"
ciekaw jestem jak ci to zrobli ?? i czy wiesz juz co to za metoda !!

maja
23-10-07, 23:59
i jak naprawiłes

TENCIO
24-10-07, 00:03
polecam firme w krakowie na ul. zaborskiej (okolice autostrady , centrum meblowe witek). polutowali na poczekaniu i sprawdzili cisnieniowo. cena uslugi przy przywiezieniu zdemontowanej chlodnicy to 50zl. przy okazji dowiedzialem sie ze jest markowy zamiennik firmy firmy nissens w cenie ok380zl! jutro montuje do auta i zalewam nowym plyne chlodniczym :aloha: